W jakich butach latem na budowę

W jakich butach latem na budowę

W wielu zawodach warunki pracy są na tyle trudne, że specjalista potrzebuje ochronnej odzieży i butów. O ile ubrania można wybrać stosunkowo łatwo, o tyle wybór butów jest znacznie trudniejszy. Czym się kierować wybierając buty ochronne na lato? Czytaj dalej

 

W ofercie Solid Gear pojawiły się nowe modele butów z linii Athletic. Zadaniem modeli Atlantic, Ocean, Onyx Low i Cloud 2.0. jest zagwarantowanie maksymalnego komfortu – lekkości i przewiewności, a jednocześnie trwałości. Obuwie to jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, zapewniając pełną ochronę stóp. Spełnia europejskie normy dotyczące obuwia ochronnego.


W jakich butach latem na budowę

Buty robocze na lato, czyli jakie?

Letnie obuwie robocze powinno być przede wszystkim solidne, ale z drugiej strony też lekkie i przewiewne. Większość butów roboczych dostępnych na rynku to modele dość toporne – ciężkie, nieprzewiewne i co tu dużo mówić – niezbyt wygodne. Latem warunki atmosferyczne mogą być uciążliwe, a praca przez 8, 10 czy nawet 12 godzin jest na tyle męcząca, że buty muszą być wygodne i dostosowane do tych warunków.

 

Lekkość

Latem, przy wysokiej temperaturze, uczucie ciężkości nóg nie jest niczym dziwnym. Dobre buty robocze muszą być lekkie i to na tyle, żeby dosłownie nie było ich czuć na stopach. Jednym z lżejszych butów ochronnych na rynku jest obecnie model Solid Gear Cloud 2.0. Super lekki jest także model Ocean, w którym konstrukcja górnej części buta tworzy wytrzymały i opływowy kształt bez zbędnych szwów.

 

Czytaj również: Niebezpieczne warunki pracy w wysokich temperaturach - w co ubrać pracowników, aby zapewnić im ochronę


W jakich butach latem na budowę

Przewiewność

Zapewnienie stopom odpowiedniej cyrkulacji powietrza to kolejna ważna cecha. Specjalne panele wentylacyjne lub perforowane wstawki umożliwiają wymianę powietrza, zmniejszają pocenie się stóp i ograniczają rozwój bakterii, a tym samym minimalizują ryzyko pojawienia się przykrego zapachu. Wyjątkową przewiewnością cechują się modele Cloud 2.0 i Atlantic. Te buty zostały zaprojektowane, by gwarantować swobodny przepływ powietrza, a co za tym idzie komfort przez cały dzień.

 

Wytrzymałość

Buty robocze, również te letnie, powinny być wykonane z materiału odznaczającego się nie tylko lekkością, czy przewiewnością, ale także wytrzymałością. Bardzo dobrą trwałością cechują się buty Onyx Low. Górna, bezszwowa część tego trekkingowego obuwia posiada wzmocnienia z materiału CORDURA® i elementy odblaskowe. Buty cechuje też ciekawy, agresywny design. Wytrzymałość to także mocna zaleta modeli Atlantic i Ocean.

 

Dopasowanie

Ważną cechą butów roboczych jest dopasowanie oraz możliwość ich szybkiego zapięcia czy zawiązania i zdjęcia. W modelach Atlantic, Onyx Low i Ocean zastosowano innowacyjny system zapięciowy BOA, który oprócz szybkości zapinania, pozwala na równomierne przeniesienie nacisku wiązania buta wzdłuż stopy i dobre dopasowanie go do jej anatomicznego kształtu. Dla modelu Cloud 2.0, Solid Gear opracował unikalny system wiązania, który obejmuje całą górną część buta i zapewnia idealne dopasowanie do stopy.

 

Ochrona palców

Podnoski w obuwiu roboczym to element obowiązkowy. Mogą być wykonane ze stali, aluminium lub kompozytów. Każdy z tych materiałów ma inne właściwości, ale najnowocześniejsze buty są wyposażone w podnoski wykonane z włókna szklanego. Ten materiał jest bardzo lekki i bezpieczny, a dodatkowo gwarantuje wygodę. Takie podnoski mają modele Ocean, Onyx Low i Atlantic. Zastosowane w nich wielowarstwowe podnoski z włókna szklanego zapewniają jeszcze więcej miejsca na palce.


W jakich butach latem na budowę

Wielozadaniowa podeszwa

Podeszwa butów ochronnych musi być antypoślizgowa, odporna na działanie skrajnych temperatur i pękanie, a jednocześnie na tyle miękka, by można było ją łatwo zginać. Ważny jest też głęboki bieżnik oraz sposób przymocowania podeszwy do butów. Najlepszym rozwiązaniem są buty szyte, ale czasami (np. kiedy dany model ma być wodoodporny), potrzebne jest też dodatkowe klejenie. Świetną jakość podeszwy znajdziemy w modelu Cloud 2.0. W tym obuwiu zastosowano elastyczną i dobrze amortyzującą podeszwę EVA, gwarantującą przyczepność do nierównego podłoża.

 

Dla kogo obuwie robocze?

W obuwie ochronne lub robocze powinni się zaopatrzyć pracownicy służby zdrowia, transportu i logistyki, pracownicy branży HORECA, budowlańcy, magazynierzy i serwisanci. W tych zawodach trzeba być niemalże całą zmianę „na nogach”, a rodzaj używanego obuwia wpływa nie tylko na bezpieczeństwo pracy, ale również na wygodę. Stopy przenoszą ciężar całego ciała, a im lepsze będą miały wsparcie, tym praca będzie łatwiejsza.

 

Czytaj również: Nowoczesne, ochronne buty do pracy na budowie i nie tylko


W jakich butach latem na budowę

Źródło: Effective PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19418 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 195

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >