Wakacyjny czas remontów

Wakacyjny czas remontów

Wakacje to idealny moment na remont. Mamy więcej czasu i pomysłów, dobre warunki pogodowe i chęć zmiany wnętrza przed kolejnym rokiem szkolnym. Bo nawet nieduża zmiana może ucieszyć domowników i przynieść wyjątkowy wnętrzarski efekt. Czytaj dalej

 

Mały detal, efektowna zmiana


Jednym z najszybszych i najprostszych patentów na zmianę we wnętrzu jest wykorzystanie naklejek dekoracyjnych. Obecnie niezwykle modne są autorskie projekty oraz naklejki dedykowane. Dużą popularnością cieszą się też te z zabawnymi słowami czy cytatami sławnych ludzi. Warto pokusić się o zabawę detalami. Montaż list przypodłogowych, np. firmy Invado, pozwoli podkreślić przestrzeń podłogi, a jednocześnie doda pomieszczeniu szyku i elegancji. Nowe zasłony, firanki czy zamiana ich na rolety pozwolą spojrzeć na wnętrze z zupełnie innej perspektywy. Dodatki, choć na pierwszy rzut oka niepozorne, potrafią, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, tchnąć we wnętrza nowe życie. 

 

 

Czytaj również: Gra faktur i kształtów


Czas na ściany


Jeśli nasze mieszkanie wymaga gruntownych zmian, dobrze zaplanujmy kolejność prac. Najpierw ewentualna wymiana instalacji, modyfikacja ustawienia ścian, glazura – terakota, następnie  malowanie, układanie podłóg, a na końcu wstawianie drzwi. Zmiana koloru ścian, choć często kojarzy się z mocno angażującym zadaniem, tak naprawdę przynosi efekt szybkiej metamorfozy. Wybierając kolory, nie zapominajmy, że biały to też kolor. I to pełen zalet: rozświetla i optycznie powiększa przestrzeń, a wbrew pozorom wcale nie sprawia, że widmo kolejnego remontu szybciej pojawia się na horyzoncie. Dobrej jakości farby lateksowe łatwo się myje, a zabrudzenia, nawet te większego kalibru, zazwyczaj znikają pod wpływem wody z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Jeśli chcemy sprawić, że nasze wnętrze będzie bardziej energetyczne, wybierzmy żywsze kolory. Bądźmy jednak ostrożni jeśli nie dysponujemy dużą przestrzenią – im kolory ciemniejsze i bardziej zróżnicowane, tym pomalowany pokój będzie wydawał się mniejszy.  Jeśli mieszkamy w domu wybudowanym z cegły, rozważmy skucie kawałka tynku i odsłonięcie surowego muru. Efekt „wow” gwarantowany.

 

 

Podłogi


Kiedy wykańczamy wnętrze w stanie deweloperskim nic nas nie ogranicza. Wybór parkietów – czy to w formie paneli HDF czy drewna jest naprawdę spory. W związku z tym, że wymiana posadzki nie jest już tak szybka i dostępna jak malowanie, warto wybrać podłogę umożliwiającą aranżacyjne metamorfozy, które na przestrzeni kolejnych lat zapewne wielokrotnie będą miały miejsce. Jeśli remontujemy starsze wnętrze, w którym jest parkiet, nawet podniszczony, nie podejmujmy decyzji o jego wymianie zbyt pochopnie. Cyklinowanie to jedno rozwiązanie, ale warto rozważyć przemalowanie go na kolor – szary lub biały, a dla odważnych np. turkusowy – sprawdzi się wyśmienicie. O ile raczej nie zdecydowalibyśmy się na taki manewr w przypadku nowej, drewnianej podłogi, w przypadku wieloletniej, łatwiej podjąć wyzwanie i tym sposobem stworzyć ciekawe wnętrze.

 

Czytaj również: Drzwi szyte na miarę

 

Drzwi


Kiedy już wnętrze jest prawie gotowe – czas na drzwi. Zazwyczaj dobieramy je do koloru podłogi lub okien, ale to nie jedyne możliwe rozwiązanie. Kontrasty także dobrze się sprawdzają. – W zależności od pomieszczenia możemy wybrać drzwi szklane, na przykład – choć to nie oczywiste, do łazienki, dzięki czemu to niewielkie pomieszczenie zyska dodatkowe światło; modele z przeszkleniami, np. do salonu czy do pokoju dziecięcego lub też skrzydła pełne, gwarantujące pełną prywatność np. w sypialni – podpowiada Adam Hucz z Invado. Tu, podobnie jak w przypadku podłóg, nie dokonujemy wymiany zbyt często, dlatego oprócz dizajnu, zwróćmy uwagę na jakość. –  Nasze drzwi produkowane są ze specjalnie wyselekcjonowanych komponentów, charakteryzujących się najwyższą jakością. Ponadto Invado jako jedyna firma w Polsce może pochwalić się produkcją drzwi okleinowanych według autorskiej, opatentowanej technologii. Jej innowacyjność polega na łączeniu okleiny tylko w jednym miejscu – w wewnętrznej części przylgi. Dodatkowo krawędzie skrzydeł są zaokrąglone, czyli bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i przez to bardzo solidne – mówi A. Hucz. Mając do dyspozycji kilka pomieszczeń, nie musimy wszystkich wyposażać w identyczny model drzwi – tu liczy się funkcjonalność. Byłoby jednak dobrze, gdyby udało się zachować spójny, jednorodny styl, co ułatwia wybieranie skrzydeł w ramach jednej kolekcji.

Źródło: intro.media / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19441 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 353

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >