Wapienny tynk , który daje wysoce paroprzepuszczalną powłokę

Wapienny tynk , który daje wysoce paroprzepuszczalną powłokę

Głównym zadaniem instalacji wentylacyjnej jest odprowadzenie wilgoci z wnętrz i zapewnienie dopływu świeżego powietrza. Duże znaczenie ma także konstrukcja przegrody czy warstwa izolacyjna, jak również zastosowane materiały budowlane. Utrzymanie odpowiedniej wilgotności i cyrkulacji powietrza umożliwiają produkty o naturalnych zdolnościach do dyfuzji pary wodnej. Czytaj dalej

 

Jednowarstwowy tynk Baumit KlimaWhite przeznaczony jest do wykonywania podkładu pod gładź wapienną bądź tynku zacieranego wewnątrz budynków mieszkalnych oraz obiektów użyteczności publicznej. Może on być nakładany na ściany oraz sufity w każdym pomieszczeniu, jak również w miejscach narażonych na długotrwałe zawilgocenie. Specjalna budowa mikroporów mieszanki powoduje, że otynkowana nią ściana „oddycha”, dzięki czemu w pomieszczeniu utrzymuje się przyjemny mikroklimat.

 

Powłoka wykonana tynkiem KlimaWhite absorbuje nadmiar wilgoci występującej w powietrzu i oddaje ją, kiedy jest jej zbyt niski poziom. Duże znaczenie mają także właściwości antybakteryjne tynku wapiennego firmy Baumit. Pozwalają one na stworzenie skutecznej bariery dla rozwoju mikroorganizmów.

 

 
Czytaj również: Drewniana konstrukcja na lata

 

Tynk Baumit KlimaWhite można nakładać ręcznie lub przy użyciu odpowiedniego agregatu tynkarskiego. Metoda maszynowa zapewnia wykonawcom lepszą wydajność, a przez to szybszą pracę. Baumit KlimaWhite należy stosować na wszelkie mineralne podłoża budowlane takie, jak beton, beton komórkowy, cegła wypalana, pustaki ceramiczne i silikatowe. Wydłużony proces wiązania tynku pozwala na tynkowanie większych powierzchni lub kilku pomieszczeń na raz bez obawy, że zaprawa zbyt szybko stwardnieje. Proces ten ogranicza również ryzyko wystąpienia rys skurczowych.

 

 

 Czytaj również: Trwały i mocny klej do zadań specjalnych

 

Dodatkową zaletą Baumit KlimaWhite z punktu widzenia wykonawcy jest łatwość stosowania. Zaprawa jest plastyczna, bardzo dobrze się układa pod łatą tynkarską na ścianie lub suficie, łatwo się obrabia przy wyprowadzaniu płaszczyzn i nietrudno nadać jej żądaną fakturę.

Źródło: gutpr / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19407 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 243

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >