Wielka płyta ma dobry adres

Wielka płyta ma dobry adres

Prawidłowo konserwowany budynek może bardzo długo utrzymać dobry stan techniczny. Prawdziwym problemem jest stopniowa utrata funkcjonalności.

 

Z miast znikają hotele, poczty, biurowce. Działki są warte więcej niż budynki. Czy grunty, na których stoją osiedla z wielkiej płyty, mogą być łakomym kąskiem dla deweloperów?


Tadeusz Żurowski: Wartość gruntu zależy przede wszystkim od lokalizacji, przez co rozumiemy zarówno łatwość dojazdu do pracy i innych ważnych dla mieszkańca miejsc, jak i miejscową infrastrukturę, sąsiedztwo. Liczy się także sytuacja na rynku mieszkaniowym. Popyt zmienia się szybko i ma kapryśny charakter. Istotne znaczenie ma fakt, że w długiej perspektywie na ogół poprawia się jakość lokalizacji. Osiedla wielkopłytowe budowano na peryferiach wielkich miast, ale miasta rosną i poprawia się infrastruktura. Przypomnijmy sobie, jak w latach 80. wyglądał Ursynów czy Tarchomin, a jak wygląda teraz. Ceny gruntu w tych okolicach bardzo wzrosły, nie dogonią jednak cen w dobrych lokalizacjach biurowych.

 

Czytaj więcej...

2014-02-13
Źródło: Rzeczpospolita

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 363

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >