Wnętrza – lista artykułów
Parawany nawannowe Niven - idealne rozwiązanie dla małej łazienki
Aranżacja łazienki zawsze stawia jej właścicieli przed pytaniem – wanna czy prysznic? Zwolennicy wanien cenią sobie błogie odprężenie, które zapewnia im gorąca kąpiel. Amatorzy szybkich pryszniców wolą orzeźwiający natrysk. Często te preferencje zmieniają się wraz z porą roku. Zwykle zimą wybieramy wannę, a latem – prysznic. Jak osiągnąć kompromis, gdy mamy małą łazienkę, więc instalacja jednego i drugiego nie wchodzi w grę? KOŁO ma na to sposób - parawany nawannowe Niven.
Jak uszczelnić akrylową wannę ?
Uszczelnianie wanien akrylowych wymaga używania produktów dedykowanych do tego celu. Powinny one cechować się elastycznością, doskonałą przyczepnością oraz odpornością na pleśnie i grzyby. Profesjonalni wykonawcy, doceniając łatwość aplikacji, rekomendują Silikon do wanien akrylowych i PVC Tytan Professional z Aplikatorem 360°.
Kabiny prysznicowe – co powinniśmy o nich wiedzieć?
Coraz więcej osób rezygnuje z wanien na rzecz kabin prysznicowych. Powodów jest wiele - łatwiejsze wkomponowanie ich zarówno w duże, jak i małe łazienki, czy oszczędność wody. Zanim jednak zdecydujemy się na to rozwiązanie w naszej łazience warto przyjrzeć się mu bliżej.
Oświetlenie wnętrz: nowa kolekcja lamp firmy Technolux
Oszczędność formy, geometryczne kształty i subtelne barwy charakteryzują modne, modernistyczne wnętrza. Minimalistycznie urządzone mieszkania nie muszą być jednak zimne i monotonne. Nawet jeden odpowiednio dobrany element wystarczy, by stworzyć w pomieszczeniu przyjemną atmosferę. Z nową kolekcją lamp Manhattan firmy Technolux z łatwością uda się wprowadzić do wnętrza odrobinę fantazji i szaleństwa, a jednocześnie pozostać w zgodzie z najnowszymi trendami.
Wyposażenie nowoczesnej łazienki - wanna z hydromasażem
Wanna z hydromasażem to już stały element wyposażenia nowoczesnej łazienki. Korzystanie z kąpieli z bąbelkami wymaga jednak systematycznej dezynfekcji systemu. Kaldewei VIVO TURBO zdejmuje z nas ten obowiązek i do tego chroni środowisko przed działaniem silnych substancji chemicznych.
Oprawa oświetleniowa: nowa kolekcja lamp firmy Technolux
Stylowe, urządzone zgodnie z najnowszymi trendami mieszkanie wymaga dopracowania każdego szczegółu. Odpowiednio dobrana oprawa oświetleniowa stanowi właśnie kropkę nad „i” całego wystroju. Lampy z kolekcji LAURA I QUADRO LAURA, nowości w ofercie firmy Technolux, doprawią wnętrze szczyptą kokieterii, elegancji i niepowtarzalnego wdzięku.
Wyposażenie łazienki: kabina masażowo – parowa ENJOY
Zimą dni są krótkie, ale obowiązków nie ubywa. Codzienne problemy oraz nadmiar pracy sprzyjają zmęczeniu i przygnębieniu. Aby rozładować emocje, odprężyć się i odzyskać energię korzystamy z usług masażysty, bądź idziemy do sauny. Teraz dzięki kabinie masażowo – parowej ENJOY możemy relaksować się we własnej łazience.
ABC oszczędzania wody z Grupą Armatura
Woda to coraz częstszy temat dyskusji dotyczącej przyszłości naszej planety. Każda kropla, która bezcelowo wypływa z kranu ma wpływ na ograniczenie dostępności wody na świecie. Już dziś jej brak odczuwalny jest w wielu miejscach na Ziemi. Warto więc zacząć rozważnie nią gospodarować. Proste nawyki oraz wymiana przestarzałych, czy nieszczelnych urządzeń w kuchni i łazience pozwolą w znaczny sposób ograniczyć nadmierny pobór wody w naszym gospodarstwie domowym.
Prace wykończeniowe: jak prawidłowo położyć panele podłogowe
Planując zakup parkietu lub paneli podłogowych skupiamy się głównie na aspekcie wizualnym. Niewiele osób zastanawia się następnie nad doborem odpowiednich elementów izolacji podłogowej do indywidualnych wymogów, jakie stawia materiał i pomieszczenie.Nieświadomość tej kwestii wśród osób planujących samodzielne prace wykończeniowe, ale i wśród fachowców, często prowadzi do niezadowolenia z użytkowania gotowej podłogi.
Jak kupować energooszczędne oświetlenie
Mimo, że od czasu wynalezienia żarówki przez Edisona jej parametry znacznie się poprawiły, nadal pozostaje nieefektywnym źródłem światła. Tylko ok. 5% energii zamienia na światło, podczas, gdy pozostałe 95% jest zamienione na promieniowanie cieplne i straty przewodzenia. Wycofanie z rynku UE takiego oświetlenia do 2012 roku, ma zredukować emisję dwutlenku węgla do atmosfery a także znacznie wpłynąć na nasze oszczędności.