Wszystko o systemach solarnych

Wszystko o systemach solarnych

Roto jest firmą zorientowaną przede wszystkim na profesjonalizm i ochronę środowiska. W swojej ofercie obok okien dachowych, schodów strychowych czy różnego rodzaju fachowych akcesoriów, posiada także produkty przyszłościowe, wykorzystujące odnawialne źródła energii: systemy solarne. Czytaj dalej

 

Kolektory słoneczne Roto Sunroof można dobrać w zależności od zapotrzebowania: istnieje możliwość zamontowania tradycyjnych kolektorów do podgrzewania wody w domu, po duże pola kolektorów wspomagające centralne ogrzewanie czy wodę w basenie. W jaki sposób działają kolektory? Faktem jest, iż ciemne przedmioty nagrzewają się bardziej - wykorzystuje się więc tę zależność przy kolektorach słonecznych, które „przechwytują” energię i transportują ją do wymiennika ciepła.

 

Czytaj również: Budowa kolejnej biogazowni we wsi Gorzesław

 

Systemy fotowoltaiczne to instalacje wyposażone w specjalne grupy urządzeń umożliwiających przetwarzanie ciepła. Produkty Roto Sunroof wykorzystują ogniwa słoneczne z półprzewodnika. Gdy promienie słoneczne padają na ogniwo, elektrony z dolnej warstwy przemieszczają się do warstwy górnej, generując napięcie elektryczne.

 

 

System solarny Sunroff to idealne rozwiązanie dla całego dachu. Jednakowy rozmiar i wygląd kolektorów pozwala łączyć je bez ograniczeń. Konstrukcja Superflat umożliwia integrację kolektorów słonecznych z modułami fotowoltaicznymi dając interesujące rozwiązanie całościowe. Ostatecznie wpływa to nie tylko na fascynującą optykę, ale także sprawia, że całe przedsięwzięcie jest inwestycją z dochodem na przyszłość.

 

Zalety systemów solarnych:


- aktywna ochrona klimatu 

- niezależne źródło energii

- unikalne wzornictwo 

- elastyczny system modułowy i rozwiązania dla całego dachu

- wysoka wydajność energetyczna dzięki nowoczesnej technologii

- łatwy montaż

- przeznaczony dla nowych i modernizowanych budynków

 

Czytaj również: Kolektory słoneczne pięknym uwieńczeniem dachu

 

 

45% dopłaty do kolektorów Roto

 

Od lipca 2010 roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umożliwia osobom fizycznym oraz wspólnotom mieszkaniowym  uzyskanie 45% dotacji na zakup i montaż kolektorów słonecznych Roto.

 

Aby otrzymać zwrot kosztów, który obejmuje cenę sporządzenia projektu budowlano-wykonawczego, zakupu kolektorów słonecznych, zasobnika wodnego, automatyki i aparatury pomiarowej oraz instalacji; kompletnego montażu, należy:

 

1) Złożyć wniosek o kredyt, celem zakupu instalacji solarnej.

2) Złożyć wniosek o dotację

 

Tu znajdziesz wzór formularza:

Wniosek o zakup i montaż kolektorów

 

3) Przedstawić dodatkowe dokumenty: Projekt instalacji kolektora wraz z instalacją przygotowania ciepłej wody użytkowej, dokumenty dotyczące prowadzonej działalności gospodarczej w budynku lub wynajmu pomieszczeń (jeśli dotyczy). Po akceptacji wniosków przez bank, beneficjent podpisuje umowę kredytu z dotacją z bankiem.

 

 

Czytaj również: Ekologiczne pozyskiwanie energii za pomocą domowych turbin wiatrowych

 

Po zrealizowaniu przedsięwzięcia zgodnie z umową beneficjent przedkłada w banku protokół końcowego odbioru wraz z fakturami  oraz innymi dokumentami określonymi w umowie kredytu z dotacją. Następnie bank, po wypłaceniu całości kredytu na koszty kwalifikowane, w terminie do 2 miesięcy od otrzymania protokołu ostatecznego występuje do NFOŚiGW o częściową spłatę w odniesieniu do wykorzystanej kwoty kredytu.

Źródło: MBS Wroc / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19418 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 170

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >