Wybór agregatów prądotwórczych do profesjonalnego zastosowania

Wybór agregatów prądotwórczych do profesjonalnego zastosowania

Agregat prądotwórczy, zwłaszcza przewoźny czy przenośny, jest jednym z tych urządzeń, które od dłuższego czasu są bardzo poszukiwane na rynku. Zapewniają autonomiczne źródło zasilania domowych odbiorników RTVAGD, pieców CO, elektronarzędzi – tych profesjonalnych i do domowego majsterkowania. W wielu zawodach są wręcz niezbędne do pracy w terenie, a przypadkach prowadzenia budowy na działce nie posiadającej jeszcze skrzynki energii elektrycznej podłączonej do sieci – agregaty zapewniają ciągłość prac remontowo-budowlanych. Czytaj dalej

 

Wybór agregatu prądotwórczego musi być podyktowany przede wszystkim celem zastosowania. Od tego zależy wyliczenie koniecznej mocy i wybór rodzaju stabilizacji napięcia, którą oferuje dany model agregatu. Do ważnych i najczęściej rozpatrywanych przed zakupem kryteriów należy też napięcie 230V (jedna faza)/ 400V (trzy fazy), czas pracy, zużycie paliwa, mobilność, trwałość i na końcu cena.

 

Wybór agregatów prądotwórczych do profesjonalnego zastosowania

 

- Obecnie rynek agregatów prądotwórczych oferuje wiele generatorów pochodzących z różnych źródeł, te oryginalne od znanych producentów i te w wyjątkowo atrakcyjnej cenie oznaczone bliżej nieznanymi markami. Warto kierować się jakością agregatów i jakością wytwarzanego prądu, bo wpływają na żywotność odbiorników. Warto dowiedzieć się w jaki silnik i prądnicę jest wyposażony, i warto też wziąć pod uwagę okres gwarancji, koszty eksploatacji i serwisowania oraz dostęp do części zamiennych. Bezpiecznym wyborem zawsze jest urządzenie wiarygodnego producenta, sprawdzone w praktyce i kupione w autoryzowanym punkcie sprzedaży. - wyjaśnia Sebastian Brzozowski, Menadżer Produktu - Agregaty Prądotwórcze w firmie Aries Power Equipment, która jest Generalnym Dystrybutorem maszyn i urządzeń Honda w Polsce. 


Jakość generowanego prądu

Najważniejszym atrybutem agregatu prądotwórczego jest jakość produkowanego prądu i niezawodność. Jakość prądu wpływa na bezpieczeństwo i żywotność odbiorników, a niezawodność -na pewne zasilanie o każdej porze i w każdych warunkach. Te istotne parametry są pochodną zastosowanego w agregacie zespołu „silnik-prądnica”.

 

Wybór agregatów prądotwórczych do profesjonalnego zastosowania

 

Czytaj również: System rur i złączek ze stali nierdzewnej, do instalacji grzewczych i chłodzących

 

- Często zgłaszają się do nas osoby poszukujące nowego agregatu, ponieważ ten wcześniej gdzieś kupiony nie spełniał oczekiwań. W praktyce okazało się, że zasilane nim oświetlenie nieustannie „migało”, elektronarzędzia pracowały mniej sprawnie. Prawda jest taka, że agregat i prąd słabej jakości mogą doprowadzić do zniszczenia zasilanych odbiorników i w konsekwencji narazić nas na nieoczekiwane koszty. W produkowanych przez nas agregatach z serii EA, przeznaczonych przede wszystkim dla profesjonalistów, łączymy niezawodne silniki Honda z najlepszymi prądnicami dostępnymi na rynku. – dodaje Sebastian Brzozowski.

 

Niezawodność sprawdzona w praktyce

Jakość Honda zapewniają agregaty prądotwórcze EA rodzimej produkcji. To pięć modeli agregatów jednofazowych o mocy maksymalnej 3 – 6,2 kW i jeden trójfazowy o mocy maksymalnej 3,7kVA  230V / 7 kVA 400V. Ich przemyślana konstrukcja wykorzystuje najlepsze osiągnięcia techniczne Honda oraz podzespoły najwyższej jakości wbudowane w solidną, spawaną ramę, która zapewnia im trwałość podczas długiego użytkowania. Otwarta konstrukcja ramowa zapewnia efektywne chłodzenie i jednocześnie ułatwia konserwację oraz serwisowanie agregatu. Ze względu na otwartą konstrukcję pracują głośniej od bardzo dobrze wyciszonych agregatów Honda w obudowie, ale wartość mocy akustycznej agregatów EA zmierzona wg 2000/14/EC zamyka się w zakresie 92,7-96,2 dbA.

 


Wybór agregatów prądotwórczych do profesjonalnego zastosowania

 

- Od 30 lat jesteśmy Generalnym Dystrybutorem maszyn i urządzeń Honda w Polsce, w tym agregatów prądotwórczych, które uchodzą za jedne z najlepszych na świecie. Jesteśmy też drugim na polskim rynku dostawcą przenośnych agregatów prądotwórczych. W produkcji agregatów EA połączyliśmy naszą wiedzę w zakresie konstrukcji agregatów z dostępem do najlepszych podzespołów i elementów konstrukcji. Produkujemy je od 2004 roku, a pierwszy model – EA 2000-IP54 był przeznaczony dla straży pożarnej. - wyjaśnia Sebastian Brzozowski.


Wybór agregatów prądotwórczych do profesjonalnego zastosowania

 

Czytaj również: W jakich sytuacjach zaciskarka jest niezbędnym narzędziem?


Obecnie dostępne modele agregatów EA są wyposażone w silniki benzynowe Honda GX200 lub GX390 i prądnice NSM lub Mecc-Alte. Ręcznie montowane i testowane generują deklarowaną moc i prąd najwyższej jakości. Poddawane sa kompleksowym testom, które potwierdziły dobre parametry prądowo-napięciowe i bezawaryjną pracę. Seria agregatów EA obejmuje modele o mocy od 3 do 7kW. Generatory EA oferują jakość Honda w dobrej cenie. Zależnie od mocy, rodzaju stabilizacji i liczby faz, mogą zasilać większość domowych odbiorników codziennego użytku (lodówki, telewizory, komputery, monitory, piece CO) oświetlenie, elektronarzędzia (wiertarki, szlifierki), a także kompresory i betoniarki, są stosowane podczas prac remontowo-budowlanych, na terenach zieleni, w warsztatach, w gospodarstwach rolnych oraz przez służby ratownicze, ale także stanowią dodatkowe i rezerwowe źródło prądu w domu. Agregaty z oznaczeniem „AVR” są wyposażone w Automatyczny Regulator Napięcia zapewniający utrzymanie znamionowych wartości napięcia i natężenia, i służą do zasilania odbiorników wymagających zawansowanej stabilizacji napięcia.

 

Dostęp do części zamiennych

Dostępność części zamiennych i serwisu jest jednym z kluczowych aspektów wyboru agregatu, zwłaszcza w przypadku urządzeń eksploatowanych intensywnie oraz w trudnych warunkach. Od szybkości napraw czy wymiany zużytych materiałów eksploatacyjnych zależy przebieg zaplanowanej pracy. Wszystkie agregaty EA są serwisowane w całej Polsce w szeroko rozbudowanej przez Aries Power Equipment sieci Autoryzowanych Punktów Serwisowych Honda, gdzie są pod opieką fachowców zajmujących się także obsługą agregatów Honda, i w których zapewniona jest szybka dostępność elementów eksploatacyjnych, części zamiennych i usług serwisowych.

 

Wybór agregatów prądotwórczych do profesjonalnego zastosowania

EA 3000/ EA 3000AVR

Agregat jednofazowy - moc maks. 3 kW

Silnik Honda GX200- prądnica NSM

Prądnica z wyłącznikiem przeciążeniowym

Gniazda 2 x AC 230 V 16 A

Zbiornik paliwa o pojemności 3,3l zapewnia ok. 2-godzinne zasilanie odbiorników.

 

Zastosowanie:

Agregat o mocy maks. 3 kW zasila większość domowych odbiorników codziennego użytku i w przypadku awarii sieci energetycznej zapewnia normalne funkcjonowanie życia rodzinnego. Zasila też standardowe jednofazowe elektronarzędzia do majsterkowania oraz większość profesjonalnych elektronarzędzi wykorzystywanych podczas prac remontowo-budowlanych. Raz nabyty agregat o mocy 3 kW, na przykład jako zaplecze energetyczne na placu budowy, zyskuje tzw. drugie życie w wybudowanym już domu jako rezerwowe i dodatkowe źródło energii elektrycznej.

 

EA 3000 - zasilanie prostych, jednofazowych odbiorników niewymagających zawansowanej stabilizacji napięcia.

 

EA 3000AVR – zasilanie jednofazowych odbiorników wymagających dodatkowej stabilizacji napięcia, w tym nowoczesnych elektronarzędzi, pieców CO, elektroniki, telewizorów czy monitorów, oświetlenia.

 

Wybór agregatów prądotwórczych do profesjonalnego zastosowania

EA 6000 / EA 6000AVR

Agregat jednofazowy - moc maks. 6 kW

Silnik Honda GX390- prądnica NSM

Prądnica z wyłącznikiem przeciążeniowym

Gniazda AC 1x230V 16A / 1x230V 32A

Zbiornik paliwa o pojemności 6,1l zapewnia 1h39min zasilania.

 

Zastosowanie:

EA 6000 – zasilanie jednofazowych odbiorników niewymagających  zaawansowanej stabilizacji napięcia, w tym popularnych elektronarzędzi, jak wiertarki, szlifierki; kompresorów, jednofazowych betoniarek, sprzętu AGD podstawowego użytku.

 

EA 6000AVR – zasilanie odbiorników wymagających zaawansowanej stabilizacji napięcia, w tym do zasilania urządzeń elektronicznych, AGD, komputerów, pieców CO, oświetlenia. Służy też  do zasilania rezerwowego.

 

Wybór agregatów prądotwórczych do profesjonalnego zastosowania

EA 6200

Agregat jednofazowy - moc maks. 6,2 kW

Silnik Honda GX390 VSD9 – prądnica Mecc-Alte

Prądnica z wyłącznikiem przeciążeniowym

Gniazda AC 2x230V 16A / 1x230V 32A

Zbiornik paliwa o pojemności 6,1l zapewnia 1h39min zasilania.

 

Zastosowanie: zasilanie jednofazowych odbiorników niewymagających zaawansowanej stabilizacji napięcia, jak np.: popularne elektronarzędzia (wiertarki, szlifierki), kompresory, jednofazowe betoniarki, sprzęt AGD podstawowego użytku.

 

Wybór agregatów prądotwórczych do profesjonalnego zastosowania

EAT7000

Agregat trójfazowy – moc maks. 3,7kW  230V / 7 kVA 400V

Silnik Honda GX390 VSD9 – prądnica Mecc-Alte

Prądnica z zabezpieczeniem magneto-termicznym

Gniazda 1 x 400V 16A, AC 2 x 230V 16A

Zbiornik paliwa o pojemności 6,1l zapewnia 1h39min zasilania.

 

Zastosowanie: agregat wyposażony w stabilizację transformatorową, przeznaczony jest do zasilania elektronarzędzi i urządzeń, które wymagają napięcia 400V.

Źródło: COMUNICAT4U / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19403 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 431

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >