Wybór grzejnika do łazienki
Odpowiednia temperatura w łazience to podstawa. Służy to nie tylko naszemu samopoczuciu podczas kąpieli. Dobrze dobrany grzejnik może posłużyć nam jako suszarka do ręczników czy bielizny. Jak jednak wybrać ten idealny, dzięki któremu będzie nam ciepło? Przedstawimy kilka wskazówek, które powinny ułatwić wybór.
Odpowiednie umiejscowienie połową sukcesu
Zacznijmy może od umiejscowienia grzejnika, gdyż jest to podstawa ciepłej łazienki. Kaloryfer powinniśmy umieścić w miejscu, gdzie występuje największa strata ciepła. Najlepszym więc miejscem jest umieszczenie go pod oknem lub obok drzwi wejściowych. To tam dochodzi do największej utraty ciepła więc musimy wspomóc te miejsca, aby cyrkulacja powietrza w pomieszczeniu była prawidłowa, a ogrzewanie wydajne. Trzeba pamiętać także o umieszczeniu grzejnika na odpowiedniej wysokości. Nie można zamontować go za nisko, ani za wysoko. Od podłogi wystarczy zachować przestrzeń około 10cm, jednak od sufitu powinna ona być większa.
Moc grzewcza najważniejszym parametrem
Teraz kolej na moc grzewczą grzejnika. Jest to bardzo ważny parametr. Zapotrzebowanie na ciepło jest różne w zależności od stanu ocieplenia budynku i wacha się od około 80 W/m2 w dobrze ocieplonym budynku do nawet 120 W/m2 w tych słabo ocieplonych.
Czytaj również: Optymalna wydajność grzejników płytowych
Producenci podają moc cieplną w następujący sposób: „75/65/20 C”, co oznacza, że temperatura zasilania to 75 stopni C, temperatura powrotu 65 a temperatura w pomieszczeniu to 20 stopni C. Zdarza się także, że moc podawana jest w watach.
Pamiętajmy, że moc podawana przez producenta może znacznie różnić się od tej osiąganej w naszym pomieszczeniu. Spowodowane jest to tym, że producenci podają najczęściej moc dla najefektywniejszego zasilania – krzyżowego. Jeżeli posiadamy więc inne zasilanie trzeba dobrać grzejnik o odpowiednio większej mocy. To samo dotyczy podawanej przez producenta temperatury w pomieszczeniu. W łazience powinna ona wynosić około 24 stopni.
Warto zauważyć, że Spółdzielnia Mieszkaniowa może mieć pewnego rodzaju ograniczenia dotyczące tego aspektu. Poleca się zatem zwrócić na to szczególną uwagę, aby później nie być zmuszonym do ponownej wymiany kaloryfera.
Wybór rodzaju grzejnika również odgrywa rolę
Najlepszym rozwiązaniem do łazienki jest wybór grzejnika drabinkowego. Ich zaletą jest bardzo łatwy montaż. Do tego są bardzo praktyczne, gdyż mogą służyć jako suszarka. Ich prosta budowa także pomaga w aranżacji wnętrza. Wyglądają lekko i elegancko. Najczęściej spotykane są grzejniki białe, jednak można dostać także w różnych kolorach dzięki czemu możemy dopasować je do każdego wnętrza.
Czytaj również: Ozdobny grzejnik w salonie
Warto również zwrócić uwagę na zasilanie grzejnika. Produkowane są już grzejniki, które w czasie zimy zasilane są z centralnego ogrzewania, natomiast istnieje także możliwość podłączenia go do prądu. Jest to niewątpliwie atut. Przez cały rok możemy suszyć nasze ręczniki, gdy zaistnieje taka potrzeba. Możemy także dogrzewać naszą łazienkę w chłodne wiosenne czy jesienne wieczory.
Źródło: budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- szambo z szambem Liczba postów: 32 Grupa: Firmy budow... Pompy jednostopniowe znajdują zastosowanie w prostych układach cyrkulacji wody, takich jak baseny, fontanny czy systemy nawadniające. Dzięki swojej konstrukcji....
- usługi i produkcja CNC Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Jestem pewny, że dużo osób skorzysta z gubad . To jest naprawdę bardzo dobra oferta.
- Jak wykończyć narożniki w suchej zabudowie, aby by... Liczba postów: 1 Grupa: Budowa i re...
- Gdzie reklamować firmę wnętrzarską? Liczba postów: 109 Grupa: Firmy budow... Jestem absolutnie pewien, że każdą nową firmę można wypromować, jeśli nakręcić film z drona. W naszej produkcji filmowej YOPRST możesz zamówić dowolny film z dr...
- Odzież robocza najlepsza na upały Liczba postów: 149 Grupa: Budowa i re... Użytkownik Dawidek1 napisał: Co sądzicie o zakupach w sklepach internetowych i jak często korzystacie z tej opcji? W sklepach internetowych lubię kupować, acz...