Wybór grzejnika do pokoju dziecka

Wybór grzejnika do pokoju dziecka

Urządzając pokój dziecięcy należy pamiętać, że będzie on dla naszej pociechy przestrzenią zarówno do zabawy, jak i do nauki i wypoczynku.

 

 W pokoju dziecka musi być także zapewniony odpowiedni komfort cieplny. Prawidłowo dobrane ogrzewanie powinno spełniać wymogi bezpieczeństwa, wygody i funkcjonalności. Na szczęście oferta produktów na rynku jest na tyle bogata, że z pewnością wybierzemy urządzenie, które będzie także ekonomiczne i zdrowe.

 

Czytaj również: Wodno-elektryczny grzejnik łazienkowy

 

Odpowiednia temperatura i czyste powietrze bez kurzu

Jak się okazuje wielu rodziców w trosce o swoje pociechy często przegrzewa pokój dziecka ustawiając zbyt wysoką temperaturę. Skutkuje to suchym powietrzem, które niekorzystnie wpływa na skórę, a także może wysuszać śluzówkę w gardle lub nosie małego mieszkańca. Dlatego pamiętajmy, by w pokoju dziecięcym panowała podobna temperatura jak w całym domu, a wilgotność oscylowała w granicach 40-60 proc. W pomieszczeniu, gdzie przebywa dziecko nie może być ani za ciepło, ani też zbyt zimno. Drugi ważny aspekt przy wyborze urządzenia, to jego sposób emitowania ciepła.

 

Czytaj również: Jak zapewnić optymalny mikroklimat w pomieszczeniach podczas sezonu grzewczego?

 

– Ważne, aby zamontować taki grzejnik, który nie sprzyja rozprzestrzenianiu się kurzu i roztoczy. Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza w przypadku, gdy dziecko cierpi na alergię lub jest uczulone na kurz. Miejmy na uwadze, że urządzenia konwekcyjne, bezpośrednio ogrzewające powietrze, unoszą i rozprzestrzeniają ten kurz. Dlatego w pokojach dziecięcych wskazana jest instalacja grzejników oddających ciepło przez promieniowanie. Ten sposób dystrybucji ogranicza w znacznym stopniu zjawisko wzmożonej cyrkulacji powietrza. Dzieje się tak, ponieważ w wyniku promieniowania najpierw nagrzewane są okalające powierzchnie - ściany, sufity i podłogi oraz rzeczy i sprzęty, znajdujące się w domu. Po pewnym czasie zaczynają one oddawać ciepło do otoczenia. Technologia promieniowania nie potrzebuje powietrza jako nośnika w transmisji ciepła, przez co nie powoduje unoszenia mas powietrza, obfitującego w kurz – wyjaśnia Jerzy Stosiek, dyrektor generalny firmy Zehnder Polska, producent i wynalazca pierwszego stalowego grzejnika żeberkowego w Europie.

 

 

Ciche i łatwe w czyszczeniu urządzenie

Wybierając urządzenie grzewcze warto zwrócić uwagę na jego parametry techniczne. Ważna jest nie tylko moc grzejnika, ale również to, czy cicho pracuje. – Praktycznie wszystkie grzejnik z naszej oferty charakteryzują się cichą pracą. Tym samym nie utrudniają dziecku zasypiania ani nie zakłócają snu. To bardzo istotny aspekt szczególnie w pokoju niemowlaka. Głośno pracujące urządzenie może być przyczyną, że nasze dziecko śpi niespokojnie i nie wypoczywa, tak jak powinno - mówi Jerzy Stosiek.W pokoju brzdąca musi panować czystość, dobrze więc, gdy grzejnik nie daje kurzowi oparcia.

 

Czytaj również: Grzejnik dobrany do indywidualnych zapotrzebowań

 

– Grzejniki z naszego asortymentu posiadają wyjątkowo gładką powierzchnię, do której nie przywierają cząsteczki kurzu. Kaloryfery pokryte są specjalną powłoką lakierniczą, niezawierającą rozpuszczalników i metali ciężkich i tym samym wolną od oparów obciążających zdrowie. Optymalna odległość pomiędzy żeberkami daje możliwość łatwego czyszczenia urządzenia. Do usuwania zanieczyszczeń z ich powierzchni, Zehnder opracował specjalną szczotkę z sierści jagnięcej – dodaje Jerzy Stosik. Różne kolory i formyUrządzając pokój dziecka możemy wybrać dowolną formę i kolor grzejnika. Doskonale sprawdzą się urządzenia np. z ławeczką. Taki kaloryfer jest niezwykle funkcjonalny, ponieważ oprócz ogrzewania pomieszczenia pełni też rolę siedziska.

 

– Wybrane modele z oferty Zehnder dostępne są w bardzo szerokiej gamie kolorów. Tym sposobem każdy znajdzie taki, który będzie pasował do aranżacji danego wnętrza. Z pewnością wyraziste kolory będą nie tylko optymistycznym akcentem w pokoju dziecka, ale również podkreślą charakter pomieszczenia – tłumaczy Jerzy Stosiek.

 

 

Źródło: 36 i 6 PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19468 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 662

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >