Wybrano lureatów 17. edycji „Grasz o staż”

Wybrano lureatów 17. edycji „Grasz o staż”

Rekordowo duża ilość zgłoszeń do konkursu, patronat honorowy, prawdziwie ogólnopolski wymiar i różnorodność dziedzin oferowanych staży to kluczowe osiągnięcia tegorocznej odsłony „Grasz o staż”. Za nami uroczysta Gala Finałowa będąca zwieńczeniem 17. edycji. Niedługo ponad 220 osób rozpocznie wakacyjne staże.

 

„Grasz o staż”  to najstarszy konkurs stażowy na rynku akademickim. Każdego roku umożliwia studentom i absolwentom zdobycie płatnych, merytorycznie przygotowanych praktyk, a także atrakcyjnych nagród dodatkowych. Przez 17 lat funkcjonowania, nieprzerwanie cieszy się popularnością wśród młodych ludzi, dla których jest szansą na wkroczenie w profesjonalny świat biznesu i rozpoczęcie kariery. „Zainteresowanie konkursem stale rośnie – w tym roku po raz kolejny pobiliśmy rekord zgłoszeń. W sumie napłynęło do nas ponad 3 100 rozwiązań konkursowych zadań!” – podsumowuje Anna Łukawska, koordynator konkursu w PwC. „Z roku na rok wyższy jest też poziom konkursowych prac, co świadczy o dużym zaangażowaniu studentów w projekt” – dodaje.

 

Czytaj również: Organizacja warsztatu architektonicznego „Rewitalizacja przez przywracanie”

 

Prestiż 17. edycji konkursu wzrósł po objęciu patronatem honorowym Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – prof. Barbara Kudrycka. Obecna na Gali Finałowej Pani Minister podkreślała, że „Grasz o staż” sprzyja nie tylko tworzeniu nowych szans dla najbardziej utalentowanych młodych ludzi, ale też budowaniu pomostów między nauką i gospodarką”. Prof. Kudrycka gratulowała sukcesu wszystkim wyróżnionym wskazując, że są to osoby „z wiedzą, pasją i otwartymi głowami”, a jednocześnie deklarowała szersze włączenie się Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w kolejne edycje konkursu.

 

Czytaj również: Laureatka piątej edycji konkursu dla młodych projektantów „Young Design”


W tym roku, wśród 83 fundatorów praktyk są m.in. Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwo Skarbu Państwa, a także inne organizacje rządowe i pozarządowe, firmy, agencje reklamowe oraz domy mediowe. Najwięcej, bo aż 13 staży zorganizuje w tym roku firma Carlsberg Polska, która umożliwi studentom zdobywanie doświadczeń z różnych dziedzin, w kilku lokalizacjach  – Brzesku, Sierpcu, Szczecinie i Warszawie. Potwierdzeniem zróżnicowania geograficznego oferowanych w ramach konkursu staży, jest także możliwość zdobywania doświadczenia w Kralupach, koło czeskiej Pragi, którą daje praktyka, ufundowana przez firmę Synthos – chemical innovations.

 

 

Ponadto, zaletą udziału w konkursie jest możliwość wygrania atrakcyjnych nagród dodatkowych, które mają na celu podniesienie kompetencji laureatów. Studenci i absolwenci, którzy otrzymają najwyższą łączną punktację za rozwiązane w ramach „Grasz o staż” zadania konkursowe wygrywają studia podyplomowe, kursy językowe, treningi interpersonalne i inne nagrody dodatkowe o łącznej wartości 150 000 zł.

 

Czytaj również: Millenium Hall Budową Roku Podkarpacia 2011


W tym roku najlepszym uczestnikiem okazał się Marcin Walków, który w nagrodę m.in. otrzymał możliwość udziału w tygodniowym intensywnym programie z Mediacji, Negocjacji i Prezentacji na Uniwersytecie St Andrews w Wielkiej Brytanii. Tuż za nim uplasował się Łukasz Adamczyk wygrywając m.in. studia podyplomowe ufundowane przez Akademię Leona Koźmińskiego. Obaj w nagrodę otrzymali laptopy ufundowane przez organizatorów. W gronie najlepszych znaleźli się także Michał Bukowski i Jacek Choromański.

 

Kolejna już 18. edycja konkursu rozpocznie się w lutym 2013, tradycyjnie w pierwszy poniedziałek miesiąca. Mamy nadzieję, że zainteresowanie konkursem będzie równie szerokie.

 

2012-06-20
Źródło: PwC Polska / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 191

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >