Wyjątkowe dodatki

Wyjątkowe dodatki

Znawcy sztuki z łatwością rozpoznają kryjącą się w nich bogatą symbolikę. Groteskowe, fikcyjne postaci stworzone przez Olbińskiego często spoglądały na przechodniów z plakatów teatralnych i operowych. Czytaj dalej

 

Rafał Olbiński dołącza do projektu Empiku STREFA SZTUKI

 

Już od dziś w salonach Empik w całej Polsce można kupić kolejną kolekcję z serii STREFA SZTUKI. Tym razem na przedmiotach użytku codziennego będzie można zobaczyć prace znanego polskiego plakacisty i malarza Rafała Olbińskiego. W ramach prowadzonego od trzech lat projektu, który odniósł ogromny sukces, pojawiły się dotąd kolekcje sygnowane nazwiskami takich twórców jak: Joanna Sarapata, Andrzej Pągowski, Juliusz Machulski czy Włodzimierz Szpinger.

Motywy pojawiające się na plakatach i obrazach Rafała Olbińskiego wprowadzają widza w wyjątkowy, surrealistyczny świat. Obecne były również w najbardziej prestiżowych galeriach sztuki. Artysta wybrał kilka swoich prac, które możemy zobaczyć na przedmiotach z kolekcji „Rafał Olbiński for Empik”.

 

 

Czytaj również: Przy domowym stole

 

W kolekcji ukażą się: kubki ceramiczne oraz termiczne, lusterka i zawieszki na torebki, notesy w formacie A6 i B5, a także torby płócienne na ramię, poduszki, podkładki pod laptopa oraz etui na tablet.

Fani talentu Rafała Olińskiego mogą sięgnąć także po kalendarz na 2016 rok z pracami artysty oraz dwa tytuły książkowe: wznowione „Baśnie o miłości i innych dziwnych przypadkach” oraz premierowe „Zalety dwuznaczności”. Ta publikacja to prezentacja najlepszych prac malarskich Rafała Olbińskiego z ostatnich kilku lat, wzbogacona o eseje wybitnych krytyków sztuki – Roberta C. Morgana oraz Izabelę Gabrielson.

Rafał Olbiński to malarz, ilustrator, projektant i scenograf, a także laureat prestiżowych nagród. Jego prace znajdują się w kolekcjach wielu ważnych instytucji, m.in. w Bibliotece Kongresu w Waszyngtonie. Jest cenionym na świecie artystą. Krytycy często określają jego malarstwo mianem wizualnej poezji, stylem nawiązującym do symbolizmu i surrealizmu. Jego prace można znaleźć w kolekcjach tak prestiżowych światowych instytucji, jak The National Arts CIub w Nowym Jorku, Smithsonian Institute and Library of Congres w Waszyngtonie i Suntory Museum w Osace oraz w wielu prywatnych i korporacyjnych zbiorach w USA, Japonii i Europie.

 

Czytaj również: Alternatywna pościel w hipsterskim stylu

 

 

Źródło: mediaforum / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19406 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 298

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >