Wykończenie podłóg – lista artykułów
Podłoga w tradycyjną jodełkę, zapomniana od jakiegoś czasu znowu w trendach
Drewniane podłogi ułożone w jodełkę triumfują we współczesnych aranżacjach. Jeszcze do niedawna kojarzone ze starymi kamienicami lub stylem retro, właśnie przeżywają swój renesans,a ich klasę doceniają architekci nowoczesnych wnętrz. Aby umożliwić realizację indywidualnych założeń projektowych znana marka wprowadziła na rynek nową, drewnianą podłogę - Średniowieczny Zamek - we wzorze jodełki z oryginalnym efektem artystycznego postarzenia.
Wytrzymałe podłogi winylowe o nowoczesnym designie
Każdy marzy o pięknej podłodze w swoim domu, jednak czy zawsze spektakularny wygląd jest równoznaczny z dobrą jakością i gwarancją podłogi na lata? Temu wyzwaniu na przeciw wychodzi nowa seria elastycznych i wysokogatunkowych paneli winylowych. W połączeniu z szeroką gamą dekorów kolekcja okazuje się być strzałem w dziesiątkę.
Samodzielny montaż paneli podłogowych krok po kroku
Montaż paneli podłogowych to element wykończenia, który zazwyczaj bierzemy w swoje ręce. Jak zrobić to fachowo? Przed przystąpieniem do pracy warto pamiętać o kilku poradach.
Dębowe, postarzane podłogi we współczesnych aranżacjach wnętrz
Postarzane podłogi funkcjonalnością nie odbiegają od innych elementów wykonanych z naturalnego drewna, za to znacznie różnią się od nich wyglądem. Przywołują wspomnienia wakacji w starych, wiejskich domach, są odpowiednie do rewitalizowanych obiektów, a jednocześnie genialnie prezentują się w nowoczesnych aranżacjach.
Panele podłogowe w jodełkę – nowość Weninger
Kolekcja De Lux - nowości. Dąb Baleary Jodełka i Dąb Malaga Jodełka łączą w sobie charakterystyczną dla kolekcji trwałość z nieczęsto dziś spotykanym sposobem układania podłóg, gwarantującym niespotykany efekt. Każdy zwróci uwagę na panele ułożone w jodełkę, jeśli ma pomysł na aranżację gustownej i oryginalnej przestrzeni tak w stylu klasycznym, jak również w nowoczesnym
Jakie są zalety wykończenia podłogi na wysoki połysk, a jakie w półmacie?
Wykończenie lakierowe to bardzo trwałe rozwiązanie – w domu posłuży przez długie lata. Na powierzchni podłogi tworzy warstwę ochronną, odporną na brud, wilgoć i zapobiegającą wnikaniu zabrudzeń w strukturę drewna lub jego uszkodzeniom mechanicznym. Wybierając zabezpieczenie lakierem, mamy najczęściej do wyboru trzy wersje wykończenia powierzchni – błyszczącą, półmatową i matową. Czy wybór ten jest kwestią jedynie estetyki, czy idą za nim także właściwości użytkowe całej podłogi?
Panele podłogowe z winylu, wyjątkowo odporne na ścieranie
Coraz częściej przy zakupie podłogi kierujemy się nie tylko jej atrakcyjnym wyglądem, ale też wysoką jakością i wytrzymałością. Jeśli w żadnej z tych kwestii nie chcemy iść na kompromis, postawmy na nowoczesne panele winylowe. Autentyczne dekory, wiernie oddające wygląd pełnej deski, oraz wyjątkowa trwałość sprawiają, że podłoga idealnie sprawdzi się w nawet najbardziej wymagających wnętrzach, jednocześnie nadając im wyjątkowego charakteru.
Najważniejsze kryteria podczas wyboru drewnianej podłogi
Wybór drewna przeznaczonego na podłogę to nie lada wyzwanie. Ta część budynku jest narażona na znacznie intensywniejszą eksploatację. Po podłodze chodzimy non stop, a górna warstwa podłogowych desek drewnianych jest szczególnie narażona na działanie szkodliwych czynników chemicznych i fizycznych.
Jaki gatunek deski będzie najlepszy w przypadku ogrzewania podłogowego?
Tworzywo drewniane, mimo obaw, jest odpowiednim materiałem do pokrycia ogrzewania podłogowego. Sprawdzi się równie dobrze jak podłoga kamienna czy ceramiczna. Kluczem do powodzenia jest wybór odpowiedniego typu deski, a także sposób montażu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.
Jak prawidłowo olejować podłogi?
Odpowiednia warstwa ochronna pozwala zachować właściwości techniczne i dekoracyjne podłóg drewnianych przez wiele lat. W tym celu stosowane są systemy impregnujące i powłokowe. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest olej, ceniony przez użytkowników przede wszystkim za naturalny efekt. Akademia Techniczna PPG Deco radzi, jak uniknąć najpowszechniejszych błędów podczas olejowania podłóg.