Wykończenie podłóg – lista artykułów
Zanim położysz podłogę sprawdź, jaki podkład będzie dla niej najlepszy
Podkład podłogowy to warstwa, od której jakości w dużym stopniu zależy trwałość i funkcjonalność podłogi. Rynek oferuje w tym zakresie różne możliwości. Do wyboru mamy tradycyjne jastrychy cementowe (potocznie nazywane też wylewkami) lub podkłady samopoziomujące – cementowe, anhydrytowe oraz alfa. Każde z tych rozwiązań ma swoje mocne i słabsze strony. Warto je poznać, zanim podejmiemy tę jakże ważną decyzję.
Prostota i funkcjonalność naturalnej, drewnianej podłogi
Prostota i funkcjonalność to często to co we wnętrzach cenimy najbardziej naturalne deski doskonale uzupełniają i wyeksponują nowoczesne wyposażenie domu.
Przykuwają uwagę, ale ich zalety nie ograniczają się tylko do aspektów wizualnych, ponieważ odpowiednio zabezpieczone drewno jest produktem ekologicznym.
Jak kłaść panele? Krok po kroku!
Olbrzymia popularność paneli podłogowych nie wzięła się z niczego. Wynika ona z wysokiej użyteczności, estetyki i rozsądnej ceny podłóg tego typu. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest też względnie łatwy montaż, choć i w tym przypadku nietrudno o błędy. Jak do nich nie dopuścić? Podpowiadamy!
Jak dopasować lakier do gatunku drewna i samodzielnie polakierować podłogę?
Często można spotkać się z opinią, że podłoga drewniana jest inwestycją na lata. Jednak aby faktycznie służyła przez długi czas, należy odpowiednio ją zabezpieczyć. Zniszczonego drewna niekiedy nie da się już naprawić i jedyną opcją jest wówczas całkowita wymiana desek. Radzimy, w jaki sposób prawidłowo zaaplikować lakier do podłóg.
Solidne drewniane podłogi - wybrać dąb czy jesion?
Pomysłów na wykończenie domowej podłogi jest wiele – od płytek, przez panele, po wykładziny z tworzywa sztucznego. Jeśli chcemy stworzyć klasyczne wnętrze, jak najbliższe naturze, to podłoga z drewna jest najlepszym wyborem. Deski wykonane są najczęściej z dębu lub jesionu – surowca o wysokich parametrach technicznych. Co najważniejsze: są to rodzime gatunki drzew, których nie musimy sprowadzać z odległych regionów, a po latach użytkowania zużyte deski możemy poddać recyklingowi. Wybór desek z odpowiedniego drewna gwarantuje, że naturalna podłoga będzie służyła nam przez długie lata.
Antybakteryjna formuła z jonami srebra w drewnianych parkietach
Niewiele rzeczy ma tak silny wpływ na wygląd wnętrza jak dobrej jakości podłoga. Podłoga jest częścią naszego codziennego życia. To na niej stawiamy pierwsze kroki, bawimy się ze zwierzętami, chodzimy boso czy w butach. Dlatego tak ważne jest, aby była w pełni bezpieczna dla ludzkiego zdrowia. Dzięki przełomowej technologii i antybakteryjnej formule opartej na bazie jonów srebra jest to mozliwe.
Podłogi drewniane - klasyczne i ekologiczne piękno
Coraz większą uwagę przykładamy do ekologicznych rozwiązań. Dbamy, aby wykorzystywane przez nas przedmioty oraz materiały były jak najlepszej jakości, jednocześnie pozytywnie wpływały na środowisko. Eko trend umacnia się również w branży aranżacji wnętrz, dla której coraz bardziej istotne staje się sposób produkcji oraz pozyskiwania swoich surowców.
Samodzielny montaż paneli podłogowych wcale nie jest trudny - zobacz jak je połozyć
Panele podłogowe często są aranżacyjnym tłem dla pozostałych elementów wyposażenia, ale aby dobrze sprawdziły się w tej roli latami, powinniśmy zadbać o ich odpowiedni montaż. Układanie paneli nie wymaga specjalnych umiejętności, jednak jeśli zdecydujemy się wziąć ten etap remontu we własne ręce, musimy pamiętać o kilku wskazówkach oraz wyposażyć się w niezbędne narzędzia i materiały.
Podstawowe zasady montażu paneli laminowanych
Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na metamorfozę wnętrza bez konieczności wymiany całego wyposażenia. Jednym z nich jest pozbycie się starej podłogi i zamontowanie w jej miejscu nowych, eleganckich i funkcjonalnych paneli laminowanych. Taka operacja nie tylko gwarantuje spektakularny efekt, ale przede wszystkim jest szybka i możliwa do przeprowadzenia samodzielnie. Trzeba jednak trzymać się kilku podstawowych zasad montażu, o które zapytaliśmy ekspertów.
Jak dobrze wybrać drewniane podłogi, żeby były ekologiczne, bez szkodliwych dodatków chemicznych, bezpieczne dla zdrowia
Ekologiczny, bezpieczny dla użytkownika, a zarazem atrakcyjny – taki właśnie chce być dzisiejszy design. W dziesiejszych czasach konsumenci stają się coraz bardziej świadomi, czytają etykiety i starają się unikać produktów, które w swoim składzie zawierają szkodliwe substancje, takie jak np. konserwanty. Dotyczy to również drewna. Przy jego obróbce dozwolone jest stosowanie np. pentacholorofenu – środka, który sprawia, że surowiec zachowuje swoją świeżość podczas magazynowania. Jednak jego obecność w procesie produkcyjnym zależy wyłącznie od producenta.