Wykończenie ścian – lista artykułów
ABC malowania natryskowego
Metoda natryskowa – hydrodynamiczna, powietrzna i pneumatyczna – zapewnia co najmniej dwukrotnie szybsze malowanie i perfekcyjne wykończenie podłoża. Jest niezastąpiona w przypadku ścian wysokoporowatych oraz powierzchni ozdobnych, o nieregularnym kształcie: gzymsów, sztukaterii, balustrad, tynków i tapet strukturalnych. Jak wybrać dobry sprzęt, dbać o niego i uniknąć najczęstszych błędów związanych z jego obsługą?
Jak zamalować farbę tablicową, ciemne kolory i trudne miejsca?
Znudziła ci się aranżacja twojego mieszkania? Chcesz zamalować farbę tablicową lub zmienić kolor ścian z ciemnych i intensywnych na subtelne, pastelowe barwy? A może szukasz pomysłu, czym pokryć narażone na wilgoć ściany w kuchni czy łazience? Ekspert podpowiada, jak poradzić sobie z najczęstszymi wyzwaniami podczas malowania.
4 proste kroki, które ułatwią remont mieszkania
Podczas letnich miesięcy Polacy najczęściej biorą w dłonie wałki, pędzle czy wiertarki i zabierają się za odświeżanie swoich własnych „M”. Najczęściej decydujemy się na remont jednego czy dwóch pomieszczeń. W jaki sposób uchronić pozostałą część mieszkania przed zabrudzeniami? Jakie narzędzia i akcesoria ułatwią nam pracę? Jula proponuje kilka tricków, pozwalających na sprawne przeprowadzenie remontu.
Jak łączyć ciemne kolory z innymi w aranżacji wnętrz
Każde wnętrze potrzebuje odrobiny czerni, podobnie jak co najmniej jednego pięknego antyku. To one nadają mu charakteru [1] – radzi na swoim blogu Jan Showers, amerykański architekt wnętrz. Jego słowa idealnie wpisują się w jeden z popularnych trendów wnętrzarskich 2017 roku, w którym widać wyraźnie upodobanie do przestrzeni otulonych mrokiem, tajemniczych, ale jednocześnie przytulnych.
Wakacje to dobry czas również na malowanie ścian
Letnie miesiące kojarzą się z wypoczynkiem na plaży, wyjazdami w góry i…. remontami. Dla wielu z nas wakacje to gorący okres nie tylko ze względu na wysokie temperatury. Lato często wykorzystujemy do przeprowadzenia poważniejszych remontów lub do odświeżenie mieszkania. W tym drugim przypadku ograniczamy się najczęściej do malowania. Nie jest to banalnie proste zadanie, ale po odpowiednich przygotowaniach poradzimy sobie z nim sami, bez pomocy fachowca.
Płytki, które pobudzają wyobraźnię
Pierwsze płytki ceramiczne wymyślono już w czasach starożytnych, co oznacza, że od ponad 2000 lat są ozdobą ludzkich domostw. Nic w tym dziwnego, skoro są trwałe i estetyczne. Nowoczesne płytki, którymi pokrywamy ściany czy podłogi mają jeszcze dodatkową zaletę - mogą wyglądać nie jak płytki ceramiczne, ale jak cegła, kamień, metal, beton, mogą błyszczeć niczym szlachetne diamenty albo być matowe, malutkie i niezwykle skromne.
Efektowny akcent na ścianie rdzawa czerwień
Czerwień na ścianie, meblach i dodatkach to pomysł na niepowtarzalny wystrój wnętrz. Ciepły rdzawy odcień dodaje charakteru, jest szlachetny i intrygujący. Sprawdzi się w loftach, nowoczesnej kuchni, jak i w klasycznym salonie.
Tapeta dopasowana do charakteru wnętrza
Setki wzorów, dziesiątki kolorów i odcieni, różne faktury. Jak wybrać tapetę idealną, która stworzy z wnętrzem kompozycję doskonałą? Oto kilka porad wiodącego producenta tapet i innych okładzin ściennych, przygotowanych z myślą o inwestorach i projektantach wnętrz.
Styropianowe panele ścienne imitujące kamień i cegłę
Trend na pokrywanie ścian panelami dekoracyjnymi 3D nie słabnie. Na rynku dostępne są panele ścienne 3D imitujące kamień, cegłę oraz inne ciekawe kształty. Panele mające dać efekt kamiennej ściany wykonane są z naturalnego kamienia, jednak ich cena jest zdecydowanie wyższa od paneli imitujących kamień. Materiałem często wykorzystywanym do produkcji paneli imitujących cegłę jest gips, który charakteryzuje się niską ceną i łatwą produkcją elementów dekoracyjnych, jednak należy do materiałów ciężkich i kruchych.
5 praktycznych rad przydatnych podczas malowania ścian
Choć malowanie ścian może wydawać się najłatwiejszym zadaniem w całym remoncie, to jednak podczas prac możemy napotkać różne niespodziewane sytuacje. Częstokroć zdarza się, że farba kończy się jeszcze przed położeniem drugiej warstwy. Smugi, zacieki, łuszcząca się i pękająca powłoka także nie należą do rzadkości. Ekspert radzi, w jaki sposób zapobiec takim sytuacjom.