Wynajem podnośników nożycowych i ładowarki teleskopowe

Wynajem podnośników nożycowych i ładowarki teleskopowe

Przy realizacji takich inwestycji firmy budowlane zawsze korzystają z wynajmu podnośników ruchomych i ładowarek teleskopowych. Przy obecnym, bardzo dynamicznym tempie rozwoju firm obiekty przemysłowe powstają jeden po drugim, często w bardzo bliskim sąsiedztwie. Czytaj dalej

 

Podesty ruchome spalinowe i ładowarki teleskopowe

Na terenie budowy występuje grząskie podłoże. W związku z tym do pracy w takich warunkach wykorzystywane są urządzenia z silnikiem Diesla, z napędem na cztery koła takie jak podesty ruchome spalinowe.

Przy składaniu konstrukcji stalowych najczęściej wykorzystywana jest kombinacja dwóch modeli zwyżek. Jeden podnośnik nożycowy spalinowy i jeden podnośnik ramieniowy. Podnośniki koszowe mogą pracować nawet na wysokości 26 metrów.

 

Wynajem podnośników nożycowych i ładowarki teleskopowe

 

Czytaj również: Jak bezpiecznie komunikować się na budowie - poznaj narzędzie przystosowane do trudnych warunków

 

Podczas montażu płyt warstwowych na konstrukcję stalową rekomendowana jest zwyżka nożycowa Genie. Model Genie 3384 RT zapewni możliwość pracy na maksymalnej wysokości 12 metrów. Natomiast jego wyższy odpowiednik umożliwia pracę nawet na 15 metrach. Oba urządzenia posiadający duży udźwig oraz prawie siedmiometrową platformę – zapewnia to komfort i bezpieczeństwo pracy.

Przy realizacji takiej budowy bardzo pomocna okazuje się też ładowarka teleskopowa. Za pomocą tego sprzętu można załadować materiały na określoną kondygnacje budynku. Ładowarka JCB ma też swoje zastosowanie przy transporcie materiałów wielkogabarytowych na terenie budowy.

 

Ładowarki teleskopowe JCB

Ładowarka teleskopowa to coraz bardziej popularny sprzęt. Urządzenia te są już obecne na rynku od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Mają one bardzo wszechstronne zastosowanie. Można ten sprzęt  zauważyć na każdej większej budowie, na terenach firm spedycyjnych czy też składach budowlanych. Wachlarz zastosowań powiększa się również dzięki dodatkowemu osprzętowi.

 

Urządzenia są wyposażone w napęd na cztery koła co sprawia, że praca w trudnym terenie nie stanowi żadnego wyzwania. Oprócz standardowo montowanych wideł istniej również możliwość wyposażenia ładowarki w łyżkę bądź hak.

 

Na rynku wtórnym oraz w wypożyczalniach przym wiodą następujące modele:

  • JCB 531-70 – maksymalna wysokość podnoszenia 7 m
  • JCB 535-125 HIVIZ – maksymalna wysokość podnoszenia 12.20 m
  • JCB 540-170 – maksymalna wysokość podnoszenia 16.70 m

 

Dzięki zastosowaniu ramienia podnośnika teleskopowego, możemy umieścić ładunek na dużej wysokości. W zależności od modelu maksymalna możliwość odkładania waha się w przedziale od 6 m do 16m. Należy zwrócić uwagę iż wartość ta ulega zmianie w zależności od tego czy sprzęt posiada rozłożone stabilizatory. Ma to również wpływ na maksymalny udźwig. Dla podanych wyżej modeli wartość ta mieści się w przedziale od 3100 kg do 4000 kg .

 

Zgodnie z Polskim prawem do obsługi ładowarek teleskopowych potrzebny jest operator z uprawnieniami wydawanymi przez organ państwowy. Można je uzyskać w kwalifikowanym ośrodku szkoleniowym. Sprzęt ten jest doskonałym uzupełnieniem na budowie dla podestów ruchomych samojezdnych.

 

Czytaj również: Przerwa w dostawie prądu niestraszna z własną minielektrownią

 

Na terenie Polski południowej działa wypożyczalnia podnośników koszowych AA HERKULES z siedzibą w Katowicach oraz oddziałem we Wrocławiu i w Łodzi. Firma świadczy kompleksowe usługi w zakresie wynajmu zwyżki oraz sprzedaży podestów ruchomych. Należy pamiętać, że zakup zwyżki może być również finansowany w formie leasingu czy dotacji.

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19449 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 232

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >