Wysoka jakość biurowca w Szczecinie

Wysoka jakość biurowca w Szczecinie

Innowacyjny i energooszczędny system wentylacji dostarcza o 30% więcej świeżego powietrza niż w standardowych budynkach biurowych spełniających obowiązujące normy. Bardzo istotną zaletą tej instalacji jest funkcja free coolingu, czyli chłodzenia za darmo w okresie wiosennym i jesiennym. Ponadto, gwarantuje cichą pracę urządzeń i tym samym zwiększa komfort pracy biurowej. Wysoki współczynnik izolacji termicznej budynku oraz efektywność systemu wentylacji redukuje straty energii koniecznej do ogrzania bądź schłodzenia powierzchni. Czytaj dalej

 

SwedeCenter informuje, że biurowiec Brama Portowa II w Szczecinie otrzymał Certyfikat LEED na poziomie platynowym. Po Bramie Portowej I, to drugi budynek komercyjny w Szczecinie, który przeszedł pozytywnie procedurę uzyskiwania certyfikacji LEED.


- Otrzymany przez nas certyfikat arbitralnie potwierdza, że budynek został zaprojektowany i wybudowany przy wykorzystaniu strategii mających na celu osiągnięcie podwyższonej wydajności w zakresach oszczędzania energii elektrycznej, zużycia wody, redukcji emisji dwutlenku węgla i kontroli jakości powietrza. – powiedział Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający SwedeCenter.


Biurowiec Brama Portowa II został oceniony pozytywnie m.in. pod względem optymalizacji wydajności systemu wentylacji, komfortu cieplnego oraz dostępu do naturalnego światła.


Często spotykany w budynkach tradycyjnych efekt „wyspy cieplnej” w Bramie Portowej II został rozwiązany poprzez zastosowanie białej membrany, jako pokrycia dachu. Membrana odbija promienie słoneczne, dzięki czemu obiekt się nie nagrzewa. Efekt „wyspy cieplnej” zmniejsza również ulokowanie parkingu na kondygnacji podziemnej budynku.


Podobną rolę spełnia warstwa srebra, którą powleczone są okna od nasłonecznionych stron budynku. Powłoka ochronna zabezpiecza przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrz. Jednocześnie, duża liczba okien zapewnia optymalny dostęp światła dziennego. Wszystkie okna są uchylne, co nie należy do standardów w tego typu obiektach.


Niższy poziom dachu pokryty został roślinnością ekstensywną. Utrzymanie zielonych dachów nie wymaga sztucznego nawadniania, wystarczy woda opadowa i wilgoć zawarta w powietrzu. Takie rozwiązanie, nie tylko zwiększa powierzchnię biologicznie czynną i spowolnia odpływ wód deszczowych, ale także tworzy specyficzny mikroklimat oraz redukuje efekt „wyspy cieplnej” dzięki funkcji izolacyjnej.

 

 

 

 


Niektóre rozwiązania zastosowane w budynku Bramy Portowej II wspierają alternatywny transport i popularyzują racjonalne gospodarowanie odpadami.


W pobliżu budynku oraz w hali garażowej wyznaczone zostały miejsca parkingowe dla rowerzystów, którzy mogą korzystać z przygotowanych dla nich kabin prysznicowych i szatni. Oprócz tego, na parkingu zainstalowane zostały punkty ładowania przeznaczone dla samochodów elektrycznych. Natomiast zaimplementowany systemem segregacji śmieci pozwala na odzyskiwanie ponad 60% surowców z odpadów generowanych przez najemców. Podczas budowy system pozwolił na odzysk ponad 50% odpadów budowlanych.


W trakcie certyfikacji bardzo duży nacisk został położony na zapewnienie optymalnego komfortu użytkownikom. Jakość środowiska wewnętrznego monitorowana jest przez zintegrowany System Zarządzania Budynkiem [BMS], który kontroluje także wszystkie instalacje techniczne w celu minimalizacji kosztów eksploatacji budynku, przy jednoczesnym zwiększeniu jego funkcjonalności i bezpieczeństwa.


Budynek Brama Portowa II, zwany potocznie przez mieszkańców Szczecina „Pocztą”, to siedmio-kondygnacyjny biurowiec o powierzchni ponad 8 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni najmu. Inwestycja została oddana do użytku pod koniec 2012 roku. Najemcami są LUX Med i PKO Bank Polski. Właścicielem i zarządcą budynku jest firma SwedeCenter należąca do Grupy Inter IKEA.





Źródło: swedecenter / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19436 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 441

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >