Zalety kompozytu drewnianego

Zalety kompozytu drewnianego

Termy Maltańskie, nadmorska scena w Gdyni oraz pomost żeglarski w Dąbrowie Górniczej to niektóre przykłady obiektów stosujących kompozyty drewniane. Z czego to wynika? Czytaj dalej

 

Kompozyt drewniany składa się z mączki drzewnianej i PVC. Dużą odporność na czynniki atmosferyczne zawdzięcza wykorzystaniu tworzywa polimerowego. Natomiast zapach drewna i kolorystyka imitująca drewniane powierzchnie to zasługa mieszanki pyłu drzewnego. Powstały materiał zapewnia estetyczny wygląd na wiele lat użytkowania, a przy tym nie wymaga częstej pielęgnacji. Z uwagi na te właściwości, coraz więcej firm uwzględnia w swoich projektach wykorzystanie kompozytów drewnianych.

 

 

Czytaj również: Czym pielęgnować taras z egzotycznego drewna?

 

Nie taki zwykły kompozyt

 

Produkty z kompozytu cechują się wysoką trwałością, nie pękają, nie gniją, nie pęcznieją, są mrozoodporne i nie rozwarstwiają się pod wpływem działań zewnętrznych. – Deski kompozytowe DuoFuse doskonale nadają się na pokrycie tarasów, wykończenie basenów, oczek wodnych oraz pomostów żeglarskich i wędkarskich. Z uwagi na ryflowaną i antypoślizgową powierzchnię oraz szybki montaż wykonaliśmy ostatnio projekt dla Term Maltańskich w Poznaniu. Deski w kolorze tropikalnego brązu doskonale komponują się z basenem wychodzącym na zewnątrz obiektu – mówi Błażej Korzeniewski, doradca techniczny firmy Plastivan, producenta kompozytu DuoFuse. Kompozyty drewniane wykorzystano również do pokrycia tarasu restauracji w Jeleniej Strudze SPA RESORT, przy montażu letniej sceny w Gdyni oraz w Dąbrowie Górniczej przy budowie pomostu na kąpielisku Pogoria III. – Kompozyt drewniany nie blaknie i nie nasiąka wodą, jest odporny na pleśń, grzyby i szkodniki. To solidny materiał nadający się do budowy konstrukcji znajdujących się przez cały rok na zewnątrz – dodaje B. Korzeniewski.

 

 

Czytaj również: Kostka brukowa w retro stylu

 

Nic trudnego

 

System desek tarasowych mocowany jest za pomocą specjalnych klipsów, „na zatrzask”. Ważnym elementem przy montażu desek, jest zachowanie 4 mm odstępu, który umożliwi odprowadzenie wody oraz rozszerzenie desek pod wpływem temperatury. Kompozyty drewniane są również wygodne przy codziennej eksploatacji, ponieważ nie wymagają częstej pielęgnacji ani używania środków konserwujących. Aby usunąć zabrudzenia, wystarczy umyć deski wodą pod wysokim ciśnieniem (do 80 barów) lub użyć zwykłych środków czyszczących.  

 


Kompozyt DuoFuse ze względu na praktyczne właściwości i estetyczny wygląd, doskonale imitujący drewniane powierzchnie, sprawdza się zarówno jako materiał wykończeniowy basenów, jak i pokrycie pomostów oraz tarasów. Deski odporne na szkodliwe działania zewnętrzne, gwarantują utrzymanie pierwotnego wyglądu przez długi okres użytkowania. Ładna stylistyka, prosty montaż i pielęgnacja nie wymagająca dużej uwagi to czynniki decydujące na korzyść produktów z kompozytu.

 

Źródło: Passion PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19438 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 139

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >