Zapowietrzone grzejniki - jak uniknąć problemu?

Zapowietrzone grzejniki - jak uniknąć problemu?

Niemal każdy z nas doświadczył kiedyś sytuacji, w której grzejnik zaczyna nierównomiernie oddawać ciepło lub nawet robi się całkowicie zimny. Często towarzyszą temu szumy, gwizdy, czy odgłosy bulgotania wody. To typowe objawy zapowietrzenia. Musimy wtedy odpowietrzyć grzejnik, co nie każdy potrafi zrobić samodzielnie. Problem ten nie będzie nas dotyczył, jeśli zamontujemy skuteczne i niedrogie automatyczne odpowietrzniki. Czytaj dalej

 

Powietrze w grzejniku nie tylko zakłóca pracę samego grzejnika, ale może powodować korozję instalacji i w efekcie doprowadzić nawet do perforacji jej elementów. Takiej sytuacji nie należy więc absolutnie lekceważyć. Sprawdzone automatyczne odpowietrzniki TacoVent Vent niezawodnie usuwają niepożądane powietrze z instalacji grzewczych. Zwiększają sprawność systemu i tym samym obniżają zużycie energii i koszty eksploatacyjne. Do ich montażu nie potrzeba fachowca. Możemy je samodzielnie przykręcić w miejsce dotychczasowego zwykłego odpowietrznika bez użycia żadnych specjalistycznych narzędzi.

 

Uniwersalne i skuteczne rozwiązanie

Zawory TacoVent Vent mogą być stosowane zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w obiektach użyteczności publicznej, hotelach czy budynkach przemysłowych. Skutecznie odpowietrzają grzejniki, wymienniki rurowe, rurociągi, kotły, zbiorniki, jak również rozdzielacze ogrzewania podłogowego. Samoczynna funkcja automatycznego odpowietrzania zwiększa bezpieczeństwo użytkowania (ograniczenie procesu korozji) oraz podwyższa komfort eksploatacji (likwiduje szumy i hałas wywoływane przez powietrze). Odpowietrznik posiada dodatkową funkcję szybkiego i bardzo wydajnego, ręcznego odpowietrzania, umożliwiającą szybkie napełnianie instalacji.

 

Czytaj również: Jak dobrze wybrać grzejniki? Najlepiej z aplikacją, która wytypuje dla nas najlepsze rozwiązanie grzewcze

 

 Automatyczny odpowietrznik TacoVent Vent w wersji z pokrętłem do odpowietrzania ręcznego

 

Sposób działania

Automatyczne działanie odpowietrznika polega na wykorzystaniu własności pęcznienia (pod wpływem wody) podkładek zamontowanych we wkładce. W stanie suchym podkładki te pozwalają usunąć na zewnątrz powietrze i gaz z systemu. Wypływ wody jest niemożliwy ze względu na natychmiastowe pęcznienie podkładek. Ręczne, szybkie odpowietrzanie następuje przez poluzowanie pokrętła, co umożliwia wyprowadzenie powietrza i gazu z instalacji. Chemiczne dodatki do wody w instalacji mogą skrócić żywotność podkładek. Dzięki wbudowanemu zaworowi stopowemu można bez problemu wymienić wkładkę odpowietrznika (łącznie z uszczelnieniem i podkładkami pęczniejącymi). Przy pierwszym uruchomieniu instalacji, dopóki podkładki pęczniejące są jeszcze suche, może wydostawać się kilka kropli wody. Zjawisko to nie występuje już podczas eksploatacji systemu.

 

Czytaj również: Grzejniki podtynkowe - czy to dobry wybór?

 

 Automatyczny odpowietrznik TacoVent Vent w wersji bez pokrętła do odpowietrzania ręcznego

 

Najważniejsze zalety:

■ Niezawodność i długa żywotność

■ Wszechstronność zastosowań w instalacjach wodnych

■ Dodatkowa funkcja szybkiego odpowietrzania ręcznego

■ Możliwość wymiany wkładki, bez konieczności opróżniania instalacji, dzięki wbudowanemu zaworowi stopowemu.

■ Mała i zwarta budowa

■ Oszczędność energii dzięki optymalnie odpowietrzonej instalacji

 

Źródło: IRMEDIA / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19436 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 388

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >