Zaprojektuj nawierzchnię wokół domu

Zaprojektuj nawierzchnię wokół domu

Nie zostawiaj na koniec decyzji o wyborze produktów na nawierzchnie wokół domu. Najprawdopodobniej będziesz zbyt zmęczony całym procesem, żeby wybrać spokojnie i z pełnym przekonaniem słuszności swojego wyboru. Czytaj dalej

Przewodnik dla projektantów – amatorów cz.1.

Czy jesteś wśród szczęśliwców, którym udało się zamknąć budowę domu przed zimą na planowanym etapie i wśród tych, którzy mają szczerą nadzieję na to, że ich dom będzie odzwierciedleniem marzeń o czymś naprawdę własnym? A do tego jeszcze jesteś wymagający i miewasz czasem wątpliwości czy dokonałeś dobrego wyboru? Zdarza Ci się nieraz zmieniać zdanie, kiedy prześpisz się z tematem i pierwsze wrażenie ustępuje miejsca świadomej decyzji? Wizualizer 3D na stronie www.libet.pl może okazać się świetnym testerem w trudnej kwestii aranżacji nawierzchni wokół Twojego wymarzonego domu.

 

Czytaj również: Podjazd w stylu vintage

 



Znajdziesz tam kilka przykładowych, popularnych brył domów jednorodzinnych. Wybierz spośród nich tę, która najlepiej lub chociaż mniej więcej pasuje do Twojego domu. To wystarczy byś miał obraz tego, jak może wyglądać Twoja posesja, w zależności od koloru elewacji, tarasu, podjazdu, ścieżek i murków. Następnie wybierz jeden z trzech schematów zagospodarowania nawierzchni. To projekty w formie rzutów z góry utwardzonych części terenu wokół domu, przygotowane przez profesjonalistów w tym zakresie. Reszta zależy od ciebie. Śmiało baw się opcjami wyboru kolorów i produktów. To naprawdę proste. Zdziwisz się, jak coś tak z pozoru banalnego jak podjazd, może zmienić odbiór całego domu. Jeśli jeszcze nie wykończyłeś elewacji pobaw się kolorami. Może się okazać, że to właśnie kolor tarasu czy kostek na podjeździe stanie się punktem odniesienia do ostatecznego wyboru barw elewacji. Tym bardziej, że w realu elewację dużo łatwiej ‘wymienić’ niż całą nawierzchnię.

 

Czytaj również: Jak odpowiednio wykonać podjazd?

 

Zapewne jedynymi elementami, które będą Cię ograniczać, będzie kolor dachu i stolarki. Warto uwzględnić barwy tych elementów przy projektowaniu nawierzchni. Dobrze aby były obecne w formie bazy lub choćby elementów dekoracyjnych. Jeśli masz łatwość doboru odpowiednich barw, szybko wykonasz pełny projekt domu wraz z nawierzchniami. Duża dowolność doboru opcji kusi jednak do zabawy ale jeśli pogubisz się w tej grze w każdej chwili możesz przywrócić ustawienia sugerowane przez architekta.

 

Czytaj również: Jaka była najmodniejsza kostka brukowa?

 



Harmonia…

Spójrz na przykłady obok: ten sam dom w jednym projekcie wyposażono w jasny podjazd i taras nawiązujące do piaskowej części elewacji a w drugim do szarych odcieni występujących na dekoracjach. Zachowując ten sam rysunek nawierzchni otrzymujemy dwa różne projekty. Który z nich wolisz to już kwesta gustu. Oba trzymają się zasady zharmonizowanego projektu domu i nawierzchni wokół niego, jako integralnej całości.


Czytaj również: Zielona i szara nawierzchnia wokół domu

 

Wybierz kolory i pozwól sobie dojrzeć. Zrób sobie duży wydruk, np. na formacie A1 i powieś w widocznym dla siebie miejscu. Jeśli przez zimę projekt przetrwa próbę czasu a Ty nie zmienisz zdania tzn., że naprawdę wiesz co Ci się podoba – można Ci tylko pogratulować pewności wyboru. W żadnym razie nie zostawiaj tej decyzji na finał budowy. Najprawdopodobniej będziesz zbyt zmęczony całym procesem, żeby wybrać spokojnie i z pełnym przekonaniem słuszności swojego wyboru. Idzie zima – to idealny czas żeby przespać się z tematem ….i to nie jedną noc.

Źródło: proteina PR / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19396 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 605

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >