Zewnętrzne żaluzje okienne

Zewnętrzne żaluzje okienne

Żaluzje ułatwiają optymalne wykorzystanie światła słonecznego, redukując efekt odbicia, na przykład na ekranach komputerów. Przyczyniają się również do polepszenia regulacji wykorzystania ciepła słonecznego.



Hunter Douglas poszerza ofertę kolorystyczną zewnętrznych żaluzji okiennych


Hunter Douglas wprowadził nowe warianty kolorystyczne do swojej kolekcji zewnętrznych żaluzji okiennych (External Venetian Blinds). Poza dostępnymi dotychczas odcieniami szarości i brązu, teraz żaluzje można zamówić w kolorze drewna, wersji dwukolorowej oraz różnych kolorach o matowym wykończeniu. Żaluzje zewnętrzne to rozwiązanie oparte na poziomych listwach, które pozwala w prosty sposób regulować dopływ światła słonecznego i ciepła, przyczyniając się do utrzymania przyjemnego nastroju wewnątrz pomieszczenia. Użytkownik może ograniczyć dostęp ciepła zgodnie ze swoimi preferencjami, dzięki czemu temperatura we wnętrzu pozostanie na umiarkowanym poziomie, a do chłodzenia budynku zużywane jest mniej energii. Zewnętrzne żaluzje Hunter Douglas są produkowane z poszanowaniem środowiska – listwy w 70-80 proc. są wytwarzane z aluminium uzyskanego z recyklingu. Zostały zastosowane m.in. w nagrodzonym w konkursach architektonicznych, futurystycznym budynku koncernu Statoil w Fornebu w Norwegii.

 

Czytaj również: Przygotuj okna i drzwi do sezonu zimowego


 
W odpowiedzi na najnowsze trendy w architekturze, Hunter Douglas rozszerzył gamę kolorystyczną żaluzji zewnętrznych w swojej ofercie. Są one teraz dostępne w kolorze drewna, w wersji dwukolorowej oraz w różnych kolorach o wykończeniu matowym, możliwe jest również dostarczenie na zamówienie żaluzji o dowolnej barwie.

 

 


 
 Listwy, zamontowane na oknie z przezroczystego szkła termoizolacyjnego, mogą chronić w ponad 95 procentach przed ciepłem z promieniowania słonecznego, jeżeli słońce pada pod kątem 40 stopni, a listwy są pochylone pod kątem nie więcej niż pięciu stopni. Listwy o barwie antracytowej, w zestawieniu ze szkłem zablokują nawet 97 proc. bezpośredniego światła słonecznego. Silne kontrasty są eliminowane, a widok pozostaje przejrzysty. W efekcie, otrzymuje się przyjemny klimat we wnętrzu pomieszczenia i niższe koszty chłodzenia.

 

Czytaj również: Przeszklenia dużego formatu – elegancja i komfort w domu

 


 
Żaluzje mogą być sterowane zarówno ręcznie, jak też poprzez system tzw. „zarządzania budynkiem”. W tym drugim przypadku, metody regulacji są dopasowane do wartości zarejestrowanych przez mierniki prędkości wiatru i natężenia światła słonecznego. Aluminiowe listwy w ponad 70 procentach składają się z materiałów wtórnych oraz są dostępne w szerokości lameli 50-100 mm i grubości 0,2-0,45 mm.
 
Przykładową inwestycją, w której zastosowano zewnętrzne żaluzje okienne Hunter Douglas, jest budynek koncernu Statoil w Fornebu w Norwegii. Projekt w 2012 roku zdobył pierwszą nagrodę w kategorii „inwestycje komercyjne”, przyznawaną przez portal World Architecture News (WAN). W biurowcu zainstalowano 2200 zewnętrznych żaluzji oraz 300 rolet EOS®500 marki Hunter Douglas. Powierzchnia całkowita budynku wynosi ponad 67 tys. m2 .


 

Źródło: tbt / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19448 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 191

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >