Zmiany w projekcie inwestycji Plac Zamkowy

Zmiany w projekcie inwestycji Plac Zamkowy

Wprowadzono zmiany w projekcie biurowca, które pozwolą budynkowi lepiej zintegrować się z jego historycznym otoczeniem. Zmiany, które są zgodne są wytycznymi raportu sporządzonego przez eksperta UNESCO, uzyskały akceptację Stołecznego Konserwatora Zabytków.


Senatorska Investment, inwestor realizujący projekt Plac Zamkowy – Business with Heritage


Inwestor, zgodnie ze swoimi wcześniejszymi deklaracjami i biorąc pod uwagę zaawansowany stan prac przy budowie inwestycji, zaproponował szereg zmian w architekturze zewnętrznej biurowca powstającego przy Pl. Zamkowym, które w znaczący sposób wpłyną na jego wygląd. Zmiany te są odpowiedzią na raport z misji doradczej ICOMOS (Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków) w Historycznym Centrum Warszawy.

 

 

Czytaj również: 20-lat minęło! Polska firma obchodzi swój jubileusz

 

 

Zgodnie z sugestiami zawartymi w raporcie, dotyczącymi lepszego wkomponowania budynku w historyczny kontekst oraz nawiązania do okolicznej zabudowy, przy jednoczesnym zachowaniu jego nowoczesnego wyglądu, inwestor wprowadził następujące modyfikacje:

 

  • zmiana koloru dachów z zielonego na popielaty, co wizualnie nada im lekkości i sprawi, że będą wydawały się mniejsze.

 

  • dopracowanie kolorystyki elewacji, która lepiej nawiązuje do budynków w dalszej części ul. Senatorskiej

 

  • zastąpienie piaskowca na wysokości parteru - najwyższej jakości wapieniem muszlowym, który bardziej pasuje kolorystycznie do otoczenia i zmodyfikowanego odcienia elewacji

 

  • zmiana balustrad pierwszego i drugiego piętra ze szklanych - na tradycyjne kute, malowane na kolor grafitowy z poręczami mosiężnymi, brązowionymi, które pozwolą na osiągnięcie efektu światłocienia (chiaroscuro)

 

  • wprowadzenie rozróżnienia kolorystycznego pomiędzy częścią Podwale 1 a nowoczesną częścią budynku, co pozwoli na uzyskanie efektu „harmonijnego przejścia” pomiędzy budynkami wzdłuż Podwala a inwestycją Plac Zamkowy - Business with Heritage

 

  • obniżenie kalenic dachów w fasadach narożnych - od strony ulicy Miodowej i Placu Zamkowego - o maksymalną możliwą wysokość 30 cm. Większe obniżenie nie jest możliwe ze względu na fakt, że dachy te są obudową urządzeń technicznych, a te zgodnie z zaleceniami konserwatora muszą być niewidoczne.

 

 

Czytaj również: Dawne Browary Warszawskie sprzedane

 

 

 

Powyższe zmiany w projekcie biurowca powstającego przy Pl. Zamkowym zostały wprowadzone przez inwestora w ramach posiadanego pozwolenia na budowę, która będzie realizowana zgodnie z harmonogramem.

 

„Chcemy, aby budynek Plac Zamkowy – Business with Heritage, był wizytówką Warszawy i dumą jego mieszkańców. Dlatego też, mimo znacznego zaawansowania prac budowlanych, jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie mogące pomóc w realizacji tego szczególnego przedsięwzięcia. Jestem przekonany, że dzięki zaproponowanym przez nas zmianom, budynek jeszcze lepiej wkomponuje się w kontekst zabudowy miejskiej na tym wyjątkowym obszarze” - powiedział Maksymilian Marcinkowski, Prezes Senatorska Investment. 

Źródło: senatorska-investment / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 222

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >