Przeczytaj co nowego w kraju i na świecie
Stron: 46 ▾ Skocz do strony idź ◂◂ ◂ 43 44 45 46 ▸
Wojna cenowa między dyskontami nabiera zadyszki. Klienci coraz mniej przychylnie na nią patrzą
Ponad 19% badanych klientów stwierdza, że tzw. wojna cenowa pomiędzy największymi na rynku dyskontami jest potrzebna i działa na korzyść konsumentów. Natomiast blisko 39% respondentów zajmuje przeciwne stanowisko. Z kolei najliczniejszą grupę stanowią osoby niezdecydowane w tej kwestii – 42%. Jednocześnie przeciwnicy ww. rywalizacji uzasadniają swoją niechęć. 35% z nich przekonuje, że ww. działania wprowadzają chaos w ofertach tych sklepów. Blisko 19% uważa, że sporo rzeczy w tych kampaniach mija się z prawdą. Natomiast prawie 15% zaznacza, że konsument niewiele na tym zyskuje.
Zwierzęta domowe, kleszcze i zdrowie: Czy Polacy są gotowi na szczepienia przeciw KZM?
Eksperci ostrzegają, że Polska znajduje się w czołówce krajów Europy Środkowej pod względem liczby zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu, a mimo to poziom zaszczepienia przeciwko tej chorobie pozostaje dramatycznie niski. Tymczasem zmiany klimatyczne, coraz wyższe temperatury, migracje kleszczy i zanik sezonowości ich aktywności powodują, że ryzyko zakażenia jest coraz większe – nie tylko w lesie, ale i w mieście, parku czy ogrodzie, a nawet w domu, szczególnie tam, gdzie mieszkają zwierzęta.
Sklepy convenience coraz mocniejsze. Wyraźnie widać to po najnowszych danych z rynku
Obserwacja zachowań blisko 1,4 mln konsumentów w ponad 40,6 tys. sklepów spożywczych wykazała, że w I kw. br. tylko w placówkach convenience rdr. wzrósł ruch i przybyło unikalnych klientów. Pozostałe formaty, tj. supermarkety, hipermarkety i dyskonty, zaliczyły spadki. Do tego segment convenience zyskał w każdej analizowanej kwestii. Jako jedyny rdr. zwiększył swój udział w łącznej liczbie wizyt w badanych placówkach (POS). I odnotował wzrosty rdr. zarówno w zakresie średniego, jak i łącznego miesięcznego czasu trwania zakupów. Eksperci komentujący te dane wyjaśniają, że za sukcesem formatu convenience stoi m.in. rosnąca popularność tzw. zakupów uzupełniających.
Rząd zapowiada wsparcie dla polskich firm
Premier Donald Tusk podczas otwarcia wiosennej odsłony Europejskiego Forum Nowych Idei zapowiedział nową politykę gospodarczą, opartą na odbudowie i repolonizacji krajowej gospodarki. Przy wyborze wykonawców w państwowych inwestycjach mają być promowane polskie firmy, a zadaniem administracji ma być dbanie o interes narodowy. – Wydaje mi się, że powinniśmy jednak przede wszystkim patrzeć na to, kto i jak skutecznie będzie wspierał polskie firmy, inwestycje, bo to jest to, czego potrzebujemy – ocenia dr Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.
Aby przeglądać tę stronę, musisz się zalogować.
Społeczność budnet.pl ma już 19670 użytkowników
gości: 301