Najciekawsze kombinacje budowlane w Polsce i na świecie
Stron: 6 ▾ Skocz do strony idź ◂◂ ◂ 3 4 5 6 ▸
Rozmowa z arch. Magdaleną Federowicz-Boule z pracowni Tremend o wykorzystaniu szkła we współczesnej architekturze
O wszechstronnych możliwościach wykorzystania szkła w architekturze i projektach wnętrz, niezwykłych właściwościach tego materiału i aktualnych trendach – opowiada architektka Magdalena Federowicz-Boule, założycielka pracowni Tremend oraz Ambasadorka Saint-Gobain Glass.
Wyjątkowa galeria sztuki powstaje na ul. Długiej w Warszawie
To jedno z najbardziej intrygujących miejsc na mapie Warszawy – maleńki budynek u zbiegu ulic Długiej i Freta, o powierzchni zaledwie 12 m², już niebawem odzyska dawny blask. Ten niepozorny obiekt – dziś niemal zapomniany i popadający w ruinę – skrywa niezwykłą historię, sięgającą połowy XIX wieku. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi jedynie 9 m², ale jego znaczenie będzie zdecydowanie większe. Z inicjatywy Klasztoru Paulinów ma tu powstać galeria sztuki sakralnej. Za projekt odpowiada architekt Jacek Tryc.
Luksusowy apartamentowiec Bernardyńska 4 we Wrocławiu
Międzynarodowy konkurs „Obiekt roku w systemach Aluprof” od ponad 10 lat wyłania najlepsze budynki, które zachwycają swoim designem i funkcjonalnością, stanowiąc prawdziwe perły współczesnej architektury. W ostatniej edycji prestiżowym tytułem uhonorowany został obiekt z Wrocławia – 5-piętrowy kompleks ekskluzywnych apartamentów Bernardyńska 4 autorstwa Maćków Pracownia Projektowa. Dzięki nieszablonowemu podejściu architekta oraz m.in. zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań aluminiowych Aluprof inwestycja zyskała niepowtarzalny wygląd, zdecydowanie wyróżniając się na tle innych budynków mieszkalnych, a jednocześnie nawiązując do historycznej zabudowy Wrocławia.
Przestrzeń w kobiecych rękach: Ewolucja polskiej architektury
Kobiety w architekturze w Polsce od lat wyznaczają nowe trendy, wprowadzając innowacyjne podejście do projektowania przestrzeni miejskich i mieszkaniowych. Ich determinacja, pasja i kreatywność nie tylko zmieniają oblicze współczesnej architektury, ale również inspirują kolejne pokolenia projektantek. W poniższym artykule przyjrzymy się historii kobiet w architekturze, omówimy wyzwania, przed którymi stają, a także wskażemy kierunki rozwoju tej dynamicznej dziedziny.
Aby przeglądać tę stronę, musisz się zalogować.
Społeczność budnet.pl ma już 19625 użytkowników
gości: 263