Najciekawsze kombinacje budowlane w Polsce i na świecie
Stron: 5 ▾ Skocz do strony idź ◂◂ ◂ 3 4 5
Habitat 7 w Göteborgu - innowacyjne rozwiązania i zrównoważone budownictwo
Habitat 7 w Göteborgu zaprojektowany przez biuro architektoniczne Krook & Tjäder AB to punkt zwrotny w architekturze zrównoważonej, gdzie zastosowano szkło ORAÉ® o niskim śladzie węglowym. Dzięki współpracy Saint-Gobain Glass i Press Glass innowacyjne technologie i precyzyjnie dobrane materiały połączyły piękno z dbałością o środowisko. Habitat 7 wyznacza nowe standardy dla nowoczesnych obiektów biurowych, które charakteryzuje ograniczenie emisyjności i wykorzystanie do budowy maksymalnej ilości materiałów pochodzących z recyklingu. Jednocześnie gwarantują one odpowiedni klimat pracy użytkownikom powierzchni.
Dworzec Metropolitalny w Lublinie z I Nagrodą na World Architecture Festival w Singapurze!
Dworzec Metropolitalny w Lublinie, projekt autorstwa pracowni Tremend, otrzymał główną nagrodę podczas tegorocznej edycji World Architecture Festival. Wydarzenie, które odbyło się 6-8 listopada w Singapurze, uznawane jest za jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych w międzynarodowej branży architektonicznej. Nie bez powodu nagrody przyznawane podczas World Architecture Festival zyskały miano „architektonicznych Oscarów”. Projekt pracowni Tremend okazał się bezkonkurencyjny w kategorii „Transport”. Dzieło polskich architektów zwyciężyło z realizacjami tak renomowanych pracowni jak m.in. Zaha Hadid Architects czy Kohn Pedersen Fox.
Płynna, organiczna architektura hotelu SILT w Middelkerke w Belgii
Wydmy sięgające po horyzont, niemal niekończąca się przestrzeń Morza Północnego i łagodnie rozchodzące się fale – to imponujące naturalne tło, nad którym wznosi się hotel SILT w Middelkerke, Belgia. Perfekcyjnie zintegrowany z nadmorskim krajobrazem czterogwiazdkowy hotel harmonijnie wpisuje się w otoczenie, łącząc plażę z miastem. Dzięki przemyślanemu, całościowemu konceptowi, SILT oferuje kasyno, restaurację i przestrzeń eventową.
Nowoczesne rozwiązania architektoniczne zastosowane na lotnisku w Katowicach
Terminal B Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice od kilku lat imponuje swoją nowoczesną architekturą i zastosowanymi rozwiązaniami budowlanymi. W centrum uwagi znajdują się zjawiskowe fasady aluminiowo-szklane, które nadały budynkowi nowoczesnego charakteru i zapewniły wysokie standardy funkcjonalności. Z perspektywy czasu, o samej inwestycji i zastosowanych rozwiązaniach opowiada ekspert ds. inwestycji, realizujący część modernizacji lotniska.
Aby przeglądać tę stronę, musisz się zalogować.
Społeczność budnet.pl ma już 19417 użytkowników
gości: 199