Brama garazowa uchylna czy modulowa ?

« Powrót do grupy: Innowacje w budownictwie

14 października 2008, 13:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Jaka brama garażowa jest lepsza? Uchylna czy modułowa? Biorę pod uwagę kryterium cenowe, wygodę oraz ekonomiczność(przenikanie ciepła przez nią).

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 stycznia 2009, 15:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Najlepszym rozwiązaniem będzie brama segmentowa, zwana także sekcyjną składana do góry. Jest ona chyba najbardziej szczelna z bram stosowanych w garażach,a z pewnością jest szczelniejsza od bramy uchylnej. Dodatkowym jej atutem jest to, że nie wymaga miejsca do otwierania ani przed ani po bokach garażu Jeśli w grę wchodzi czynnik cenowy to można zastąpić bramę sekcyjną, bramą uchylna z ociepleniem w jej środku. Nie jest tak szczelna, ale jeśli zastosuje Pan wersje bramy uchylnej otwieranej do góry to też będzie to oszczędność miejsca.
Ważna jest też ekipa, która to Panu założy. Sam polecam znaleźć jakąś na stronie; fachowaekipa.pl. Sam tak zrobiłem i nie żałuję.
Pozdrawiam,
J.F

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 grudnia 2015, 21:41

Zgadzam sie: good 0 bad

najlepiej doradzic sie jednak ekspertow, jezeli chodzi o wiedze z zakresu bram garazowych moge polecic Ci tych ludzi – www.artmar-lublin.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

14 grudnia 2015, 13:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam u siebie modułową kupioną w centrum ogrodzeń arkadia w Szczecinie. Wolałem modułową, bo jakoś nie mam za bardzo miejsca przed garażem, a taka segmentowa zajmuje mało miejsca.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 stycznia 2016, 21:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak prosto się zdecydować nie da. Trzeba brać pod uwagę rozmiar bramy, jej wagę, cena to dalsze kryterium. No i trzeba jeszcze dobrać siłownik. W mojej bramie 10 metrów kwadratowych jest siłownik Tiziano, zerknij sobie na specyfikację. Robi 20 cykli na dobę, nie zacina się, dodatkowo jest bardzo cichy: < 70 dBA

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19353 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 95

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >