Dlaczego taka forma zakupu mieszkania nie jest jeszcze popularna
Dodaj zdjęcie
Dodaj film
Co zmieniło się w podatkach od nieruchomości w 2025 roku?
Budynek i budowla zmienią swoje definicje w 2025 roku. Do tej pory podatnicy posługiwali się uregulowaniami pochodzącymi z prawa budowlanego, dlatego wprowadzenie przepisów regulujących te kwestie bezpośrednio w przepisach podatkowych to spora zmiana. Sprawdzamy, w jaki sposób wpłynie ona na obowiązki podatkowe polskich przedsiębiorców.
Czy rząd polski przewiduje powszechną mobilizację wojskową?
15 stycznia 2025 r. w porządku obrad Rady Ministrów znalazł się projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie gotowości obronnej państwa, którego wnioskodawcą jest Minister Obrony Narodowej. W ruchu, który rodzi poważne pytania dotyczące równowagi władzy i przejrzystości w sprawach bezpieczeństwa narodowego, rząd polski rozważa nowe przepisy, które znacząco zmienią przygotowanie obronne kraju – informuje dr n. pr. Marek Woch ekspert Centrum Legislacji Federacji Przedsiebiorcy.pl
Czy w Polsce będzie obowiązywał podatek od nieruchomości oparty na wartości, a nie jak dotąd na jej powierzchni ?
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Przepisy podatkowe do poprawki. Eksperci wskazują zmiany, które powinny nastąpić w 2025 r.
Od tego roku obowiązują nowe regulacje podatkowe, które dotykają najmniejszych i największych podatników. Eksperci przekonują, że potrzebna jest większa stabilność i przewidywalność w tym zakresie. I liczą na to, że ustawy ingerujące w prowadzenie działalności gospodarczej będą wchodzić w życie z co najmniej półrocznym vacatio legis. Jednocześnie zaznaczają, że część przepisów uchwalono w pośpiechu, co będzie skutkować nowelizacjami w celu usunięcia błędów i wątpliwości. Jako przykład złej legislacji wskazują tzw. wakacje składkowe. Pilnego uregulowania wymaga kwestia stosowania mechanizmu pay&refund przy poborze podatku u źródła. Ponadto potrzebne są zmiany związane z CIT-em estońskim czy z grupą VAT.
Aby przeglądać tę stronę, musisz się zalogować.
Społeczność budnet.pl ma już 19465 użytkowników
gości: 276