Chciałbym sprzedać swoją firmę

« Powrót do grupy: Trudne tematy

3 października 2019, 12:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam.

Od 20 lat zajmuję się budownictwem i mam doświadczenie w wykonywaniu tego typu robót (nie ukrywam, staje się to powoli męczące).

W ciągu mojego czasu pracy wraz z partnerem biznesowym udało nam się uzbierać 6-cyfrową kwotę dochodu miesięcznego i po prostu chcielibyśmy naszą firmę spieniężyć i zacząć od nowa z czymś mniejszym.

Jak myślicie, w jaki sposób podejść do takiego tematu?

Dużo jest zabawy z szukaniem osoby chętnej do zakupu biznesu czy jednak nie ma z tym problemu?

Jak wygląda okazywanie faktur z prac i czy są one mocno restrykcyjnie sprawdzane (tj. czy po sprzedaniu firmy mogę mieć jakieś problemy ze strony US)?

Pomyślałem też, że może warto skorzystać z usług jakichś ludzi którzy zarabiają na pośredniczeniu w sprzedaży firm (brokerzy), ale nie wiem czy pieniądze stracone na coś takiego mają sens.

Jeżeli jest ktoś kto się czymś takim zajmował to dajcie znać, odwdzięczę się jakąś flachą domowego trunku przesłaną pocztą :D

Ten post był edytowany przez KrzysztofMa dnia: 3 października 2019, 12:26
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 października 2019, 12:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Dodam, że to firma zajmująca się budownictwem szkieletowym.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

dziś, 14:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Oferta sprzedaży tej firmy jest już nieaktualna.

Jeśli są tu jakieś osoby, które rozważają temat zakupu firmy z branży budowlanej to sporo ogłoszeń można znaleźć tu: https://www.biznesoferty.pl/sprzedam-biznes/b udownictwo/ Są tam firmy na sprzedaż, które można kupić za 10 tys. zł ale też takie za kilka milionów i to już są przykładowo producenci betonu czy kostki brukowej z dużym parkiem maszynowym i nieruchomościami.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • księgowość zielona góra Liczba postów: 11 Grupa: Trudne tema... Poszukuję rekomendacji dotyczących ubezpieczenia firmowego https://ubezpieczeniabielany.com/firmowe /. Zależy mi na kompleksowej ochronie firmy, obejmującej m.in...
  • Ubezpieczenie - pomoc Liczba postów: 123 Grupa: Trudne tema... Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze ubezpieczenia turystycznego. W najbliższym czasie planuję wakacje za granicą, a nigdy wcześniej nie kupowałem tego typu p...
  • Sklep internetowy Liczba postów: 195 Grupa: Trudne tema... Cześć. Z przekonaniem rekomenduję system DbM Payments każdemu, kogo interesuje sprzedaż plików cyfrowych. Jestem użytkownikiem tego oprogramowania od pewnego cz...
  • Biurka z regulacją wysokości Liczba postów: 4 Grupa: Trudne tema... Polecam firmę Z DESK, mają tam naprawdę szeroką gamę biurek do wyboru i konfiguracji. Szybki czas dostawy oraz kontakt na duży plus! Będziecie zadowoleni. http...
  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 550 Grupa: Trudne tema... Wiele porad możecie znaleźć na stronie proste-porady.pl to blog wielotematyczny gdzie jest mnóstwo bardzo interesujących i pomocnych artykułów. Ja czytałam o ty...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19369 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 253

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >