Co lepsze? Porotherm czy Ytong?

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

10 stycznia 2007, 18:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Zamierzam budowac dom jednak nie moge się zdecydować z czego. Interesuje mnie porotherm oraz YTONG. Czy możecie podzielić się ze mną swymi doświadczeniami i radami?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 stycznia 2007, 18:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Każdy sie chyba zgodzi, ze oba materiały maja swoje zelety i wady.
Ja zmienilem projekt. Projekt byl z Ytonga, a ja zrobilem z POROTHERMU. Porotherm jest twardszy i bardziej odporny na zawilgocenie.
Poza tym jakoś tak mialem wieksze zaufanie do ceramiki. Ale trzeba zrozumiec argumenty zwolenników za Ytongiem. Jedno jest pewne.Oba materialy sa z najwyzszej polki. Pozdrawiam, zycząc dokonania odpowiedniego wyboru

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 stycznia 2007, 23:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Wiem, jak wazny jest wybór materiału do budowy. Doświadczenie osób, które juz budowały z wymienionych materiałow i wciaz mieszkaja w swoim domu :wink: Takie coś mnie interesuje. Jak owe materiały się sprawdziły, jakie sa ich "słabe" strony.

Zgłoś | Cytuj | Link

7 lutego 2007, 14:46

Zgadzam sie: good 0 bad

A jaka miałaby być grubość ytonga a jaka porothermu?

Zgłoś | Cytuj | Link

21 lutego 2007, 14:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Wybór materiału na ściany zewnętrzne (i nie tylko) należy do projektanta. Może on wskazać rozwiązania alternatywne. Nie zawsze może tego dokonać inwestor, bowiem są materiały o podobnych charakterystykach termicznych, ale zupełnie różnych wymaganiach technicznych - przykładowo bloczki z betonu komórkowego (np. Ytong) i keramzytobetonowe. Mają zupełnie inne wymagania montażu oraz obciążeń w nadprożach, itp. Zastąpić Ytong Porothermem jest możliwe bez większych problemów, ale ...
Zamiana musi być poprzedzona analizą cieplno-wilgotnościową przegród, bowiem każdy z tych materiałów ma inny opór dyfuzyjny wobec pary wodnej i innych będzie wymagać grubości ocieplenia a także wypraw tynkarskich - łatwo o wywołanie skraplania się pary wodnej. Grubość muru z tych materiałów jest uzależniona od oczekiwanej charakterystyki cieplnej budynku. Można rozwiązywać to dwojako:
1. Grubsze ściany bez dodatkowego ocieplenia (z punktu fizyki budowli najlepsze), ale mogą wystąpić pewne problemy z architekturą.
2. Grubość ściany odniesiona tylko do koniecznej wytrzymałości na ściskanie i smukłości oraz ocieplenie metodą BSO lub z warstwą cegły licowej.
W obu przypadkach konieczne są obliczenia cieplno-wilgotnościowe i analiza kosztów: co tańsze?

Jeżeli pytającemu chodzi o właściwości użytkowe, to w Porothermie łatwiej jest mocować ciężkie wiszące meble kuchenne oraz stolarkę, za to w Ytongu łatwiej jest wykonywać bruzdy kryjące instalacje sanitarne. itd, itd. Opinia użytkowa osób już mieszkających nic nie wniesie, bo w obu przypadkach musi być pozytywna, gdyż oba materiały są b. dobre i jak każdy ma swoje zalety i wady.

Przestrzegam jednak przed samowolną zamianą bez obliczeń cieplno-wilgotnościowych. To tak jakby Pan zapytał na forum: co lepiej wlać do zbiornika paliwa swego auta: benzynę czy olej napędowy? Tu nie ma dowolności - prawda? W budownictwie także!
J.Zembrowski - portal bdb

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 lutego 2007, 15:02

Zgadzam sie: good 0 bad

dziekuje za odpowiedz- i ja skorzystałem :)

Zgłoś | Cytuj | Link

8 marca 2007, 20:42

Zgadzam sie: good 0 bad

masz rację BDB jest duża różnica co lejesz do baku ale o tym decydyje producent auta a w przpadku budowy masz projekt, w którym projektant podaje jakie możesz zastosować materiały a w przypadku wątpliwości zawsze można sie nim skontaktować i poprosić o poradę, chyba że miejsce gdzie budujesz jest bardzo specyficzne ze wzglądu na warunki atmosferyczne lub inne.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 kwietnia 2007, 17:21

Zgadzam sie: good 0 bad

coś o nowoczesnych cegłach :
http://www.kredytdom.pl/poradnik/budujesz/lepsze_cegly/

Zgłoś | Cytuj | Link

11 lipca 2007, 09:21

Zgadzam sie: good 0 bad

No tak, gorsze pod wzgledem parametrow technicznych być nie może, bo, prosto mowiac, niebo zawali nam sie na glowe :)

Ale wlasnie o to mi chodzilo - mam projekt oparty na Ytongu i zastanawialem sie czy zmieniac na jakis inny material, o lepszych parametrach wilgotnosciowych, wytrzymalosciowych, czy chocby porownywalnych, ale tanszych. Projekt jest z przed ok. szesciu lat, wiec pomyslalem ze w tym czasie zmienily sie nieco technologie, powstaly nowe rozwiazania, zmienila sie proporcja kosztow, itp.

Nie chodzi mi o drastyczne obnizanie kosztow i budowanie z pustakow robionych ze szwagrem na podworku, ale moze ktos ma doswiadczenie praktyczne, czy jest po prostu jakas technologia korzystniejsza cenowo, czy uzytkowo od Ytonga?

Zgłoś | Cytuj | Link

27 lipca 2007, 04:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Radzę wejdź na ten portal BDB i dostaniesz odpowiedź na każde pytanie. Ja już jestem użytkownikiem od dwóch miesięcy i wtedy rozpocząłem budowę. Teraz niebiosom błogosławię że poczytałem o tym portalu. Ile już problemów mi rozwiązali. Same plusy a opłaty symboliczne.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 338 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 521 Grupa: Technologie... Jeśli szukacie firmy która zajmuje się profesjonalnie pracami ziemnymi, wynajmowaniem maszyn budowlanych a nawet transportem ponadgabarytowym i niskopodwoziowym...
  • Sypialnia Liczba postów: 51 Grupa: Technologie... Widziałam ostatnio świetną opcję na https://kefmeble.pl/ na wygodne i stylowe łóżka kontynentalne, które super sprawdzą się w sypialni – idealnie łączą elegancj...
  • jakie pustaki do budowy domu Liczba postów: 293 Grupa: Technologie... Bloczki betonowe cieszą się bardzo dużą popularnością wśród materiałów budowlanych wykorzystywanych do budowy domków jednorodzinnych. Moim zdaniem bardzo fajny....
  • Fotowoltaika Liczba postów: 161 Grupa: Technologie... Zdecydowałam się na montaż fotowoltaiki w domu i to była świetna decyzja. Wybrałam firmę SIB (fotowoltaika w bielsku białej) z Bielska-Białej i mogę ich szczerz...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19416 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 335

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >