Co lepsze? Porotherm czy Ytong?

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

10 stycznia 2007, 18:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Zamierzam budowac dom jednak nie moge się zdecydować z czego. Interesuje mnie porotherm oraz YTONG. Czy możecie podzielić się ze mną swymi doświadczeniami i radami?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 stycznia 2007, 18:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Każdy sie chyba zgodzi, ze oba materiały maja swoje zelety i wady.
Ja zmienilem projekt. Projekt byl z Ytonga, a ja zrobilem z POROTHERMU. Porotherm jest twardszy i bardziej odporny na zawilgocenie.
Poza tym jakoś tak mialem wieksze zaufanie do ceramiki. Ale trzeba zrozumiec argumenty zwolenników za Ytongiem. Jedno jest pewne.Oba materialy sa z najwyzszej polki. Pozdrawiam, zycząc dokonania odpowiedniego wyboru

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 stycznia 2007, 23:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Wiem, jak wazny jest wybór materiału do budowy. Doświadczenie osób, które juz budowały z wymienionych materiałow i wciaz mieszkaja w swoim domu :wink: Takie coś mnie interesuje. Jak owe materiały się sprawdziły, jakie sa ich "słabe" strony.

Zgłoś | Cytuj | Link

7 lutego 2007, 14:46

Zgadzam sie: good 0 bad

A jaka miałaby być grubość ytonga a jaka porothermu?

Zgłoś | Cytuj | Link

21 lutego 2007, 14:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Wybór materiału na ściany zewnętrzne (i nie tylko) należy do projektanta. Może on wskazać rozwiązania alternatywne. Nie zawsze może tego dokonać inwestor, bowiem są materiały o podobnych charakterystykach termicznych, ale zupełnie różnych wymaganiach technicznych - przykładowo bloczki z betonu komórkowego (np. Ytong) i keramzytobetonowe. Mają zupełnie inne wymagania montażu oraz obciążeń w nadprożach, itp. Zastąpić Ytong Porothermem jest możliwe bez większych problemów, ale ...
Zamiana musi być poprzedzona analizą cieplno-wilgotnościową przegród, bowiem każdy z tych materiałów ma inny opór dyfuzyjny wobec pary wodnej i innych będzie wymagać grubości ocieplenia a także wypraw tynkarskich - łatwo o wywołanie skraplania się pary wodnej. Grubość muru z tych materiałów jest uzależniona od oczekiwanej charakterystyki cieplnej budynku. Można rozwiązywać to dwojako:
1. Grubsze ściany bez dodatkowego ocieplenia (z punktu fizyki budowli najlepsze), ale mogą wystąpić pewne problemy z architekturą.
2. Grubość ściany odniesiona tylko do koniecznej wytrzymałości na ściskanie i smukłości oraz ocieplenie metodą BSO lub z warstwą cegły licowej.
W obu przypadkach konieczne są obliczenia cieplno-wilgotnościowe i analiza kosztów: co tańsze?

Jeżeli pytającemu chodzi o właściwości użytkowe, to w Porothermie łatwiej jest mocować ciężkie wiszące meble kuchenne oraz stolarkę, za to w Ytongu łatwiej jest wykonywać bruzdy kryjące instalacje sanitarne. itd, itd. Opinia użytkowa osób już mieszkających nic nie wniesie, bo w obu przypadkach musi być pozytywna, gdyż oba materiały są b. dobre i jak każdy ma swoje zalety i wady.

Przestrzegam jednak przed samowolną zamianą bez obliczeń cieplno-wilgotnościowych. To tak jakby Pan zapytał na forum: co lepiej wlać do zbiornika paliwa swego auta: benzynę czy olej napędowy? Tu nie ma dowolności - prawda? W budownictwie także!
J.Zembrowski - portal bdb

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 lutego 2007, 15:02

Zgadzam sie: good 0 bad

dziekuje za odpowiedz- i ja skorzystałem :)

Zgłoś | Cytuj | Link

8 marca 2007, 20:42

Zgadzam sie: good 0 bad

masz rację BDB jest duża różnica co lejesz do baku ale o tym decydyje producent auta a w przpadku budowy masz projekt, w którym projektant podaje jakie możesz zastosować materiały a w przypadku wątpliwości zawsze można sie nim skontaktować i poprosić o poradę, chyba że miejsce gdzie budujesz jest bardzo specyficzne ze wzglądu na warunki atmosferyczne lub inne.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 kwietnia 2007, 17:21

Zgadzam sie: good 0 bad

coś o nowoczesnych cegłach :
http://www.kredytdom.pl/poradnik/budujesz/lepsze_cegly/

Zgłoś | Cytuj | Link

11 lipca 2007, 09:21

Zgadzam sie: good 0 bad

No tak, gorsze pod wzgledem parametrow technicznych być nie może, bo, prosto mowiac, niebo zawali nam sie na glowe :)

Ale wlasnie o to mi chodzilo - mam projekt oparty na Ytongu i zastanawialem sie czy zmieniac na jakis inny material, o lepszych parametrach wilgotnosciowych, wytrzymalosciowych, czy chocby porownywalnych, ale tanszych. Projekt jest z przed ok. szesciu lat, wiec pomyslalem ze w tym czasie zmienily sie nieco technologie, powstaly nowe rozwiazania, zmienila sie proporcja kosztow, itp.

Nie chodzi mi o drastyczne obnizanie kosztow i budowanie z pustakow robionych ze szwagrem na podworku, ale moze ktos ma doswiadczenie praktyczne, czy jest po prostu jakas technologia korzystniejsza cenowo, czy uzytkowo od Ytonga?

Zgłoś | Cytuj | Link

27 lipca 2007, 04:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Radzę wejdź na ten portal BDB i dostaniesz odpowiedź na każde pytanie. Ja już jestem użytkownikiem od dwóch miesięcy i wtedy rozpocząłem budowę. Teraz niebiosom błogosławię że poczytałem o tym portalu. Ile już problemów mi rozwiązali. Same plusy a opłaty symboliczne.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Fotowoltaika Liczba postów: 165 Grupa: Technologie... Użytkownik charlotte160 napisał: Pompa ciepła o dobry wybór. Pozwala na ogrzanie domu niskim kosztem, jest energooszczędna i ekonomiczna. Na rynku jest wiele fi...
  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 576 Grupa: Technologie... Jeśli szukasz miejsca w którym znajdziesz szeroki wybór elementów instalacji hydraulicznych, sanitarnych, techniki grzewczej, a także wyposażenia łazienek to ko...
  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 373 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • agencja Liczba postów: 4 Grupa: Technologie... Dais - https://dais.pl/ to agencja marketingowa, która łączy doświadczenie w social mediach z efektywnymi strategiami performance marketingowymi. Dzięki analizo...
  • Wyposażenie magazynu Liczba postów: 1547 Grupa: Technologie... Potrzebujesz osprzętu do wózków widłowych, który ułatwi Twoją pracę? Zajrzyj do Mipromet. Znajdziesz tam liny stalowe, uchwyty do beczek, trawersy, czy nakładki...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19436 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 174

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >