Drzwi do pokoju - przerobić czy wymienić?

« Powrót do grupy: Montujemy okna i drzwi

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

4 sierpnia 2010, 11:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Korzystając z remontu wymieniam też drzwi od pokoju. :) Wymieniam, to może nie właściwe słowo, bo nie wiem, co z nimi zrobić. Mam takie... cieńkie, jakby z skleiki, oklejone tapetą lata temu :) z szybą w środku prawie na całej długości. Czy da się to jakoś przerobić, na nowocześniejsze, czy wymienić na nowe? Co jest też korzystniejsze finansowo? Proszę o radę!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 sierpnia 2010, 12:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Kombinowanie z przerabianiem może się źle skończyć. Cieknie drzwi można łatwo połamać przy technicznych pracach przy nich. Radzę kupić nowe, normalne drzwi. Większy wydatek ale z pewnością lepiej się opłaca :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 sierpnia 2010, 11:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja polecam wymianę na nowę, po co się bawić w rekonwalescencję drzwi jak można mieć i to MNIEJSZYM kosztem nowe ładne estetyczne drzwi :)

Zgłoś | Cytuj | Link

1 września 2010, 10:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak jak mówią poprzednicy lepiej kupić nowe. Nie napracujesz się przy ich wymianie a podczas próby przerabiania starych drzwi owszem. Poza tym wątpię aby wyszło to taniej.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 marca 2011, 00:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Oczywiście najlepiej jest wymienić na nowe. Podejrzewam, że są w starej normie i trzeba będzie wymienić z razem z futryną.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 marca 2011, 15:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Nowe drzwi do pokoju bez fajerwerków to koszt ze 200-300 zł pod warunkiem, że zawiasy będą pasować. Jak nie to całą framugę trzeba wymienić a to dodatkowe koszty.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 marca 2011, 23:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli nie zgadza się tylko rozstaw zawiasów można je obciąć w przykręcić nowe.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 czerwca 2013, 13:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak jak jest to napisane powyżej musisz rozważyć wszystkie za i przeciw, jeżeli zawiasy w nowych drzwiach się będą zgadzać z tymi w futrynach to nie masz co zastanawiać i bierz nowe :)

Zgłoś | Cytuj | Link

11 lutego 2015, 12:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja bym zdecydowanie wymieniała. Tym bardziej, że wiele firm ma w swojej ofercie piękne modele. Zobacz chociażby tutaj http://www.stolpaw.com.pl/drzwi-wewnetrzne. Nowe drzwi to nowe możliwości aranżacyjne. Poza tym nie oszukujmy się - teraz technologia produkcji jest znacznie lepsza i pod względem estetycznym, i technicznym.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 lutego 2015, 14:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Z pewnością Sylwia4012 ktoś od 2010 roku czekał na tą poradę. Z jednym masz rację - przez te 5 lat na pewno technologia produkcyjna uległa zmianie.

P.S. wstrzelenie się zawiasami nowego skrzydła do starej ościeżnicy to jak wysłanie totolotka. Jest taaaaaaka mnogość kombinacji, że graniczy to z cudem.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie okna wybrać? Liczba postów: 884 Grupa: Montujemy o... Bot wyżej chyba nie wypowiada się w temacie... A wracając do postu, tyle że z innej strony! Jako dodatek do okna PCV, ale też drewnianego proponuje też dobrać o...
  • JAKIEJ FIRMY DRZWI ZEWNĘTRZNE? Liczba postów: 510 Grupa: Montujemy o... Ja znowu Agmarów nie polecę, bo w kategorii drewna może są tanie ale nie mają podejścia do firm typu CAL czy Parmax lub też promowany wszędzie Adezo. Za to wcho...
  • drzwi do mieszkania Liczba postów: 19 Grupa: Montujemy o... Ciekawa rzecz mnie ostatnio spotkała patrząc pod katem w/w tematu ze zdalnym dostępem lub kontrolą dostępu. Dostałem zamówienie na 5 sztuk drzwi z Wikędu do 5 d...
  • drzwi stalowe czy drewniane Liczba postów: 491 Grupa: Montujemy o... Użytkownik Gość: Karol87 napisał: zdecydowanie drzwi stalowe! my mamy supertherm 90 i to była super zmiana. Drzwi bardzo dobrze trzymają ciepło i wyglądają supe...
  • jakie drzwi? Liczba postów: 627 Grupa: Montujemy o... W drewnie jest kilka firm z którymi ciężko konkurować odnośnie jakości np. CAL czy Parmax. Ale są i firmy gdzie ciężko przebić stosunek jakość cena np. Barański...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19350 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 147

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >