Fajny projekt domu energooszczędnego?

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸

24 kwietnia 2015, 10:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Projekty są ładnie wizualnie, ale z energooszczędnością nie mają nic wspólnego.
Takie zapotrzebowanie na energię było standardem w ubiegłym wieku!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 maja 2015, 15:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Moja rodzina kupila dom energooszczędny od firmy http://www.polskidom.pl. Spod Płocka. Ja polecam kupować gotowe domy, ale skoro masz już działkę może wejdz na ich stronke i cos Cie zainspiruje.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 maja 2015, 14:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Jakoś nie znalazłem na stronie firmy informacji o zapotrzebowaniu domów na energię potrzebną do ogrzewania. Bez takiej informacji inwestor "kupuje kota w worku".

Zgłoś | Cytuj | Link

14 maja 2015, 14:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Mnie na przykład podoba się coś takiego - http://www.domywstylu.pl/projekt-domu-kulczyk _2.php. Na stronie znajdziesz także sporo innych projektów domów, więc możesz sprawdzić ich ofertę.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 maja 2015, 18:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Pewnie, że polecamy, projekty energooszczędne są bardzo przyszłościowe :) Wiele fajnych projektów znajdziesz w ofercie biura MG Projekt różnej wielkości i w różnym przedziale cenowym, dla każdego coś się znajdzie :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 czerwca 2015, 14:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli dom energooszczędny w wersji standartowej ma zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzewania w wysokości 82,02 kWh/(m2 rok), to coś z tą
energooszczędnością jest nie tiku...
Taki dom w wersji standartowej powinien mieć zapotrzebowanie 40 kWh/m2/rok,
a z rekuperacją 20 kWh/m2/rok.
Domy 40 kW z ogrzewaniem podczerwonym zużywają 20 kWh/m2/rok!

Zgłoś | Cytuj | Link

13 grudnia 2018, 14:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Duże okna są teraz faktycznie bardzo modne, jednak oprócz kwestii antywłamaniowych duże znaczenie ma wpływ tego typu stolarki na bilans energetyczny budynku. Przeszklenia na całą ścianę są zwykle stosowane w domach energooszczędnych oraz pasywnych i umieszczane są od najbardziej nasłonecznionej strony południowej. Pozwala to maksymalnie wykorzystać promieniowanie słoneczne do pasywnego ogrzewania domu zimą. Problematyczny może być tylko sezon letni, gdyż duże szyby mogą prowadzić do nadmiernego przegrzewania pomieszczeń. Ten problem można rozwiązać za pomocą przesłon lub naturalnych elementów zacieniających jak np. drzewa. Takie budynki są ponadto bardzo dobrze termoizolowane, aby straty ciepła w sezonie zimowym były minimalne. Natomiast w sezonie letnim ściany ocieplone styropianem grafitowym EPS o grubości 15-20 cm efektywnie chronią budynek przed zbytnim nagrzewaniem się.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 września 2021, 12:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Teraz już wszystkie domy z tego co mi wiadomo są energooszczędne od 2021 roku :)

Zgłoś | Cytuj | Link

28 września 2021, 17:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Eldon32 napisał: Teraz już wszystkie domy z tego co mi wiadomo są
energooszczędne od 2021 roku :)


To zależy co masz na myśli pisząc energooszczędne. Na pewno od 2021 roku obowiązują nowe Warunki Techniczne, które znacznie podniosły poprzeczkę jeżeli chodzi o energooszczędność budynków. Wskaźnik energii pierwotnej nie może być w domach jednorodzinnych większy niż 70 kWh/m2/rok. To wysoka poprzeczka, ale myślę że jeszcze będzie podnoszona. W końcu kierunek jest jasno obrany: niemalzerowe zużycie energii

Zgłoś | Cytuj | Link

29 września 2021, 10:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak dla mnie to to są mega wyśrubowane wymagania. Przecież to znacząco podnosi koszty!

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19350 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 193

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >