Fundamenty - nogi naszego domu

« Powrót do grupy: Robimy fundament

Stron: 7 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

4 kwietnia 2016, 15:21

Zgadzam sie: good 0 bad

W hydrobudowie mają bardzo dobry beton na fundamenty, odporny na wilgoć oraz bardzo niskie temperatury. Tu możecie sobie sprawdzić pełną specyfikację: [url]http://wwww.hydrobudowa1.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 kwietnia 2016, 16:28

Zgadzam sie: good 0 bad

W http://wwww.hydrobudowa1.pl/ dostaniecie cały beton który jest potrzebny do budowy jeśli ktoś jest wlasneie ztych okolic to smialo może zapisac kontakt.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 kwietnia 2016, 21:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Hej mam problem z wykonaniem projektu z Fundamentowania .... problem polega na tym że nie jestem pewna do tego czy obsadki mojego projektowanego fundamentu mogą mieć różną wielkość , czy lewa może być na przykład większa od prawej ? Bardzo proszę o szybką odpowiedz i z góry także dziękuję :)

Zgłoś | Cytuj | Link

9 maja 2016, 12:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli ktoś szykuje się albo jest w trakcie budowy domu to polecam zajrzeć na tą ofertę http://sprzedajemy.pl/temat/podk%C5%82ady+kol ejowe+cena i znaleźć profesjonalne i wysokiej jakości materiały, żeby móc cieszyć się solidnym i wytrzymałym domem przez długie lata. Nie warto w tej materii oszczędzać bo szybko obróci się to przeciwko i będziemy na tym ogromnie stratni.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 maja 2016, 16:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Widzę, że częstą tendencją przy budowaniu domów jest korzystanie nie z ludzi, a maszyn, jeżeli chodzi o trudno dostępne miejsca. Zwłaszcza jak ktoś planuje wybudować dom na terenach górskich i potrzebuje profesjonalnej obsługi w tej materii, czyli badania gruntu i terenu, aby wybrać optymalne miejsce.
Coraz więcej firm produkujących specjalistyczne drony uwzględnia w swoich ofertach właśnie ten typ usługi, który mogą wynająć nie tylko osoby prywatne, ale również firmy budowlane i specjaliści jak geolodzy czy architekci. My korzystaliśmy z http://roborotor.pl/produkcja/, bo wymyśliliśmy sobie, że dom na wzgórzu będzie idealnym wyborem dla takich dziwnych ludzi jak my. I nie musieliśmy się obawiać, że robotę wykonają amatorzy, bo pracownicy zdobywają doświadczenie na różnych polach.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 sierpnia 2016, 20:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Tu się przyda jeszcze namiar do firmy, która oferuje betonowania. Podrzucam dobre namiary do warszawskiej betoniarni, z której usług jak oyrzstałem: http://www.hydrobudowa1.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link

30 sierpnia 2016, 15:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Kilka informacji praktycznych dotyczących sposobu izolacji termicznej ścian fundamentowych. Rozwiązanie tego elementu budowlanego, wymaga przestrzegania dwóch podstawowych zasad: po pierwsze zapewnienia właściwego obszaru izolacji, tak, aby ograniczyć strefę występowania ujemnej temperatury, po drugie zapewnienia ciągłości termo i hydroizolacji. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę różne środowiska pracy materiału izolacyjnego (nadziemna i podziemna), a także sposoby jego wykończenia – dociążenia.
Pod względem termicznym błędy, jakie mogą być popełniane, to: brak izolacji w gruncie, zbyt mała jej grubość lub też jej nieciągłość. Konsekwencję takich błędów są następujące:
1. Za mała głębokość wprowadzenia izolacji do gruntu powoduje obniżenia temperatury przegrody w części podziemnej, a co za tym idzie obniżenie temperatury ściany części mieszkalnej. Niestety głębokość i grubość izolacji nie są wartościami stałymi, gdyż na ich parametry mają wpływ takie czynniki jak: materiał ścienny, lokalizacja obiektu – strefa klimatyczna, rodzaj gruntu, wysokość poziomu „0” w stosunku do przylegającego terenu, a także przeznaczenie pomieszczenia piwnicznego tzn. ogrzewane lub nie.
2. Niewłaściwa (mała) grubość izolacji powoduje obniżenie temperatury przegrody w części podziemnej, a co za tym idzie obniżenie temperatury ściany części mieszkalnej. Niestety w niektórych przypadkach grubość ta wynika z ograniczeń materiałowo-konstrukcyjnych. Zastosowanie bowiem w części nadziemnej warstw materiałowych o wysokim oporze cieplnym powoduje, że nie jest „opłacalne” wykonanie dodatkowych warstw izolacyjnych. To z kolei skutkuje faktem, że część podziemna, aby nie tworzyć cokołu wysuniętego, musi zostać wykonana z przemieszczeniem (mimośród obciążenia ścian) lub zostać pocieniona i wykonana z materiału o znacznie niższych parametrach termicznych, jakim jest np. beton. Problem ten narasta podczas projektowania i wykonywania ścian nadziemnych o małej lub braku dodatkowej izolacji termicznej.
Dodatkowo prace przy realizacji tego elementu są najczęściej dzielone na dwa albo trzy etapy – izolację ścian piwnic do poziomu gruntu, izolację ścian nadziemnych do poziomu cokołu oraz trzeci etap uzupełnienie części cokołowej. W tym przypadku dochodzi do co najmniej jednego liniowego przerwania ciągłości izolacji z racji problemów wykonawczych.
Powyższych problemów można w dużej mierze uniknąć, stosując rozwiązania, które opracowali producenci materiałów izolacyjnych w tym KNAUF Industries. W katalogu rozwiązań mają Państwo gotowe rozwiązania tego detalu wraz z informacją o wskazanych do zastosowania materiałach izolacyjnych KNAUF Therm.
e-rzecznik Knauf Therm

Zgłoś | Cytuj | Link

23 grudnia 2016, 12:00

Zgadzam sie: good 0 bad

A co powiecie na takie rozwiązanie - ogrzewanie podłogowe w płycie fundamentowej? Przeczytałem artykuł - http://www.liderbudowlany.pl/artykul/727/ogrz ewanie-podlogowe-w-plycie-fundamentowej i nurtuje mnie pytanie, czy to jest w ogóle opłacalne i sensowne, czy też jest kolejny "wymysł"?

Zgłoś | Cytuj | Link

27 grudnia 2016, 12:08

Zgadzam sie: good 0 bad

To włąsnie my mieliśmy do fundamentów bardzo dobrą firmę, która się specjalizuje w tgo typu pracach, a też również zamawialiśmy bloczki betonowe tego rodzaju http://www.hydrobudowa1.pl/betoniarnia/bloczk i-betonowe/ tak więc mieliśmy i materiał i wykonawcę z wyższej półki.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 stycznia 2017, 23:47

Zgadzam sie: good 0 bad

My przed położeniem fundamentów naszej firmy musielimy zatrudnic firmę geologiczna, ktora sprawdziła i zabezpieczyła grunt. Zdecydowaliśmy się na http://www.geotest.biz.pl/ . Bałam sie, ze bedzie to problem,ale wszystko poszło sprawne i bezproblemowo.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 7 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Praca w Niemczech - rekrutacja Liczba postów: 25 Grupa: Robimy fund... Ja wyjeżdzam jako opiekun starszych osób do Niemiec, od jakiego czasu tylko z Davi Seniorenhilfe, ich oferty znajdziesz tutaj: https://www.facebook.com/dawid.pr...
  • izolacja fundamentow Liczba postów: 99 Grupa: Robimy fund... If the demands of online classes are overwhelming and time seems to slip away, consider the option: "take my online algebra class for me." The modern educationa...
  • Akcesoria spawalnicze Liczba postów: 5 Grupa: Robimy fund... Hej! Szukam sklepu online, gdzie mogę kupić wiertarki akumulatorowe https://wkretarka.com.pl/97-wiertarki-ak umulatorowe/. Potrzebuję narzędzia, które będzie wyd...
  • Piwnica przy istniejącym domu Liczba postów: 7 Grupa: Robimy fund... Często zdarza się tak, że niestety nie mamy możliwości posiadania piwnicy ani również żadnej komórki lokatorskiej. Właśnie dlatego ja chciałbym każdemu zaprosić...
  • wykop pod fundamenty Liczba postów: 86 Grupa: Robimy fund... Stoję przed pilnym wyzwaniem, muszę szybko wynająć koparki do przygotowania terenu pod budowę. Znalazłem firmę https://reminstal.eu która oferuje takie usługi,....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19420 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 361

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >