Podobała Ci się organizacja konkretnych targów. Pochwal Organizatorów.
Dodaj zdjęcie
Dodaj film
Obiecywali inwestycje, a okazali się uczciwi inaczej. Niedoszła baza antyrakietowa wystawiona na sprzedaż
13 listopada została oficjalnie otwarta baza antyrakietowa w Redzikowie pod Słupskiem. Mało kto już pamięta, że jedną z alternatywnych lokalizacji dla amerykańskiej tarczy było lądowisko Debrzno. Dawne lotnisko wojskowe położone w Debrznie-Wsi jest dziś wystawione na sprzedaż przez syndyka, a w Sądzie Okręgowym w Poznaniu kończy się proces jego byłych właścicieli, wśród których jest znany kierowca rajdowy Tomasz K.
Zaledwie 1/4 pracodawców prowadzi działania na korzyść czynienia miejsc pracy dostępnymi dla osób z niepełnosprawnościami
Dostępność miejsc pracy to nie tylko architektoniczne ułatwienia, ale również szereg działań, które wspierają integrację pracowników o zróżnicowanych potrzebach. Wyniki badania eRecruiter „Candidate Experience w Polsce” pokazują jednak, że 75% polskich pracodawców nie wprowadza żadnych udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami. W czasach, gdy dbałość o różnorodność i włączenie społeczne zyskuje na znaczeniu, wynik ten podkreśla potrzebę większej świadomości i zmian na poziomie organizacji. Zwłaszcza, że tyle samo – aż 75% pracowników – wskazuje, że kwestie dostępności i inkluzywności są dla nich istotne, a dla pokoleń dopiero wchodzących na rynek stają się wręcz kluczowe.
Aby wyżywić 10 mld ludzi, konieczne są zmiany w dotychczasowym modelu rolnictwa
Zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego na świecie wymaga znaczących zmian w systemie rolniczym – ocenia think tank Żywność dla Przyszłości. Tym bardziej że niedługo liczba ludności globalnie się zwiększy do 10 mld. Zdaniem ekspertów warunkiem jest odejście od rolnictwa przemysłowego na model rolnictwa regeneratywnego, opartego na równowadze przyrodniczej. To obejmuje także znaczące ograniczenie konsumpcji mięsa na rzecz żywności roślinnej.
Konferencja „Akustyka w architekturze IV” Jak projektować, by akustyka szła w parze z architekturą?
Zmiana hałasu w dźwięk to jeden z ważniejszych aspektów pracy architektów podczas procesu projektowania. Każdy element konstrukcji budynku odgrywa ważną rolę w kształtowaniu jego cech akustycznych. Nie chodzi tylko o ściany i sufity, lecz także czynniki takie, jak kształty, powierzchnie, meble, oświetlenie. Jak zatem projektować, by akustyka szła w parze z architekturą? Jakim wyzwaniom w tym obszarze architekci stawiają czoła?
Aby przeglądać tę stronę, musisz się zalogować.
Społeczność budnet.pl ma już 19420 użytkowników
gości: 410