Gruntowanie ścian wałkiem

« Powrót do grupy: Wykańczamy budynek

22 sierpnia 2018, 12:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Dzień dobry. Mam pytanie - czy ściany (tynki gipsowe) można zagruntować wałkiem i zostawić na miesiąc, czy raczej gruntować i dzień/dwa poźniej przystępować do malowania?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 sierpnia 2018, 13:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Możesz na spokojnie zostawić na miesiąc, bo grunt potrzebuje dobrze chwycić, wyschnąć.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 sierpnia 2018, 18:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik jola85 napisał: Dzień dobry. Mam pytanie - czy ściany (tynki gipsowe)
można zagruntować wałkiem i zostawić na miesiąc, czy
raczej gruntować i dzień/dwa poźniej przystępować do
malowania?


Szanowna Pani,
Ściany po gruntowaniu muszą całkowicie wyschnąć, jednak miesiąc to dość długo i przez ten czas powierzchnia może się zakurzyć, co w pewnym stopniu zniweczy efekt gruntowania i utrudni dalsze prace dekoracyjne. Najlepiej więc nie czekać tak długo i wykonać malowanie po kilku dniach. Do gruntowania ścian rekomenduję polimerowy grunt ACRYL-PUTZ® GU40 – wnika on głęboko w podłoże, zwiększa jego przyczepność oraz zmniejsza zużycie farby. Grunt można nanosić pędzlem lub wałkiem.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 sierpnia 2018, 20:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Witaj jola85, zaleca się rozprowadzić warstwę produktu gruntującego na ścianie za pomocą pędzla lub wałka. Zazwyczaj do osiągnięcia pożądanego efektu wystarczy jedna warstwa preparatu. Dalsze prace na zagruntowanej powierzchni przeprowadzamy w dogodnym dla siebie terminie. W tym celu polecamy użycie Dulux Grunt, który wyróżnia się dzięki swojej delikatnej fioletowej poświacie, która znika wraz z wysychaniem. Fioletowy znacznik pozwala nam na kontrolowanie, które fragmenty ściany zdążyliśmy już pokryć. Pomaga nam to w dokładnym i precyzyjnym nakładaniu preparatu, a jednocześnie wpływa na jego mniejsze zużycie.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • wanna czy prysznic Liczba postów: 75 Grupa: Wykańczamy... Odnośnie baterii wannowych w modnym wydaniu to warto sprawdzić https://sklep.sotbe.com/baterie-lazienko we-wannowe gdzie znajdziecie sporo wariantów zarówno chro...
  • Magazyn Liczba postów: 862 Grupa: Wykańczamy... Wybór betonowych klocków systemowych w magazynach to inwestycja w przyszłość. Warto zerknąć na ich ofertę - http://adz-system.pl/ Ich modułowa konstrukcja umoż...
  • pokój dziecka Liczba postów: 23 Grupa: Wykańczamy... A co powiecie na taki https://babystuff.pl/pl/menu/baldachimy- 290.html baldachim do pokoju dla dziecka? Bo chcę zamówić dla mojej córki, widziałem że znajoma te...
  • Meble biurowe i art. biurowe - zakup Liczba postów: 15 Grupa: Wykańczamy... Co do mebli biurowych to tam fajnie sprawdzi się Hoker z opraciem bo znajoma u siebie ma i chwaliła. Industrialne meble są teraz też modne, są w wielu miejscach...
  • Wykończenie wnętrz Liczba postów: 290 Grupa: Wykańczamy... chciałabym pomóc, moze dopytam znajomych, jeśli jest ktoś w potrzebie, posiadam dużo kontaktów, ktoś coś?

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19349 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 98

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >