Jaki tłumik wentylacyjny? Pomocy!!!

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

21 listopada 2008, 01:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam serdecznie.
Mam zrobioną wentylację na poddaszu i wyprowadzoną bezpośrednio na dach za pomocą kanałów aluminiowych o długości 2m. Na dachy znajduje się kominek wentylacyjny. Srednica kanału 100mm na całej długości od kratki wentylacyjnej po daszek kominka. Kanał nie tylko jedno załamanie nie większe niż 30st.
Mam duży problem z hałasem jaki dochodzi podczas wiania wiatru. Proszę o pomoc co zrobić aby zniwelować ten hałas. Czytałem że stosuje się tłumiki ale nie wiem jaki będzie odpowiedni do mojej wentylacji. Czy może zmienić średnicę kanału?
Pomocy !!!!!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 czerwca 2010, 10:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Istnieją specjalne podstawy pełniące rolę tłumików zwane podstawami tłumiącymi

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 463 Grupa: Technologie... Jeżeli interesuje Was budowa domu to koniecznie zajrzyjcie też na stronę https://kompendiumbudowlane.pl/. Znajdziecie tam najróżniejsze poradniki budowlane. Zde...
  • ocieplenia pianą pur Liczba postów: 1 Grupa: Technologie... Cześć, niech ktoś mi powie, czy faktycznie opłaca się ocieplać fundamenty pianką PUR? Jakie to ma zastosowania i kto w Mazowieckim ogarnia ten temat?
  • opakowania Liczba postów: 31 Grupa: Technologie... Od wielu lat prowadzę własną firme i wiem jak ważna jest współpraca ze specjalistami w danej branży. Jeżeli szukacie sprawdzonego producenta nadstawek paletowyc...
  • Wyroby hutnicze? Liczba postów: 209 Grupa: Technologie... Może kogoś z państwa zainteresuje hurtownia stali Warszawa . Tak naprawdę to jest bardzo interesująca oferta.
  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 300 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19359 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 327

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >