Jakie ogrzewanie?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 37 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  9 10 11 12 13  ▸  ▸▸

28 sierpnia 2014, 14:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam u siebie kominek z płaszczem wodnym z Piecbudu, robiony na zamówienie. Dla mnie bdb rozwiązanie - przede wszystkim wykorzystanie wodnej instalacji CO do rozprowadzania ciepła umożliwia o wiele lepsze jego wykorzystanie niż mając zwykły kominek - oszczędności naprawdę spore, zwłaszcza, że uzyskanie ciepła ze spalania drewna jest tańsze w efekcie. No i może podgrzewać tylko wodę użytkową.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 sierpnia 2014, 17:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam ogrzewanie idealne do obecnej sytuacji. Odłączyłem kocioł gazowy a podłączyłem na spalanie pelletu. Już w tamtym roku chciałem to zrobić jak porównałem rachunki moje i szwagra. Rożnica była ponad 1000 zł. na korzyść szwagra , który Olimpem ze Stelmetu pali kilka lat.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 sierpnia 2014, 17:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Ogrzewanie gazowe jest bardzo nieopłacalne.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 września 2014, 19:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: obercik napisał: Ja mam ogrzewanie idealne do obecnej sytuacji. Odłączyłem
kocioł gazowy a podłączyłem na spalanie pelletu. Już w
tamtym roku chciałem to zrobić jak porównałem rachunki
moje i szwagra. Rożnica była ponad 1000 zł. na korzyść
szwagra , który Olimpem ze Stelmetu pali kilka lat.


Różnica między gazem a pelletami jest bardzo duża. Też przeszedłem na pellety i nie żałuję swojej decyzji. I dodatkowo ten zapach lasu w kotłowni :)

Zgłoś | Cytuj | Link

1 września 2014, 19:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: Daniel napisał: W tamtą zimę dostosowałem kocioł do spalania pelletu .
Muszę powiedzieć że był to bardzo dobry pomysł. W
środę przywożą mi 2 palety pelletu ze Stelmetu.
Przekonałem się że jego jakość jest odpowiednia do
mojego kotła.


A czym będziesz palił? Lavą czy Olimpem?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 września 2014, 21:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Chyba lepiej Olimpem jak już.

O fajnie, patrzę, że nie tylko ja mam takie dobre zdanie o Kermi ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

3 września 2014, 11:14

Zgadzam sie: good 0 bad

u mnie w domu jest centralne i jakoś zdaje egzamin. ostatnio fachowcy z http://www.hydrobud24.pl/ przeprowadzili mi gruntowny remont,więc myślę,że instalacja posłuży przez długie lata.

Zgłoś | Cytuj | Link

4 września 2014, 11:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik matylda napisał: Ogrzewanie gazowe jest bardzo nieopłacalne.

Wlasnie mi tez sie tak wydaje.. dlatego ja mam u siebie od roku pompę ciepła od http://www.firmaszalek.pl/ ktora póki co zdaje świetnie egzamin ;) Koszta nie są duze, a grzeje bardzo dobrze. Juz jedną zimę przetrwalismy, mam nadzieje,ze i w tym roku bedzie ok.

Zgłoś | Cytuj | Link

4 września 2014, 16:48

Zgadzam sie: good 0 bad

pełna zgodność - ogrzewanie gazowe przy pompie ciepła, to jakiś kosmos rachunkowy. jedną z dodatkowych zalet pompy ciepła, jest możliwość chłodzenia mieszkania latem o czym nie każdy, kto dopiero temat geotermalnej energii ugryzł wie..

Zgłoś | Cytuj | Link

4 września 2014, 19:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Ale chłodzenie to chyba bardziej jako dodatek, takie wodotryski, dla mnie ogrzewanie ma grzać nie chłodzić ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 37 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  9 10 11 12 13  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • ogrzewanie podłogowe Liczba postów: 239 Grupa: Robimy inst... W temacie ogrzewania podłogowego warto ufać profesjonalistom. Na internecie i różnych forach czytałem wielokrotnie, że takie ogrzewanie się często psuje. Ale to...
  • jakie ogrzewanie ? Liczba postów: 791 Grupa: Robimy inst... Zalet ogrzewania podłogowego jest mnóstwo. Równomierne ogrzewanie: Zapewnia ciepło od podłogi do sufitu, eliminując zimne zakątki. Efektywność energetyczna: Ni...
  • Instalacje centralnego ogrzewania Myślenice Liczba postów: 4 Grupa: Robimy inst... Wprowadzenie automatycznej regulacji krzywej grzewczej w nowoczesnych systemach ogrzewania pozwala na dynamiczne dostosowanie temperatury w zależności od zmian....
  • Jakie bakterie do szamba Liczba postów: 36 Grupa: Robimy inst... W takim razie możesz sprawdzić produkty marki Biofos https://sklepinco.pl/marka/biofos/ to nie tylko skuteczność, ale również dbałość o ekologiczną stronę. Dzię...
  • Jaki wybrać kocioł? Liczba postów: 31 Grupa: Robimy inst... Jaki kocioł gazowy? Co polecacie dom 110 m2, dwie łazienki (w jednej wanna a w drugiej prysznic), kuchnia... Chciałabym żeby ciepła woda była dostępna non stop....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19353 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 131

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >