Jakie farby wybrać?

« Powrót do grupy: Porady i opinie

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

14 maja 2011, 15:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Za jakiś czas szykuję się do pomalowania mieszkania teściowej? A zaraz potem prawdopodobnie będę malował we własnym domu. Fachowiec ze mnie żaden, a chcę żeby wyszło jak najlepiej. Dlatego jako poligon doświadczalny chcę potraktować mieszkanie teściowej:P (oczywiście żart) No i w związku z tym mam pytanię o Waszę doświadczenia a zarazem dość banalne? Jakich farb użyć? Czy warto inwestować w te droższe farby czy to tak na prawdę bez różnicy i mogę kupić jakąś polską tanią farbę? Czy inwestować w farby, z których potem można zmyć zabrudzenia czy to i tak się potem nie sprawdza?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 maja 2011, 09:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Powiem Ci tak, że jak dla mnie to wszystkie farby prędzej czy później będą wymagały ponownego remontu, farby jakie mogę ci polecić to dekoral "barwy ogrodu" są to polskie, zmywalne farby które nie są szkodliwe przy malowaniu, są bezwonne. Najbardziej polecam te zmywalne, a może zamiast farby położysz tapetę zmywalną?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 maja 2011, 10:16

Zgadzam sie: good 0 bad

zmywalne to nie to samo, co szorowalne, a z szorowalnych mozna zmywac wlasnie zabrudzenia, ze swojej strony mogę polecic farby flugger, ja mam takie i jestem zadowolony, moze sa troche drozsze, ale jakosc wszystko wynagradza, ja sam nie jestem fachowcem a udalo mi sie pomalowac trzy pomieszczenia i nie widac tego, ze nie robił tego specjalista malarz;)

Zgłoś | Cytuj | Link

17 maja 2011, 15:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Z osobistych i wieloletnich doświadczeń z czystym sumieniem mogę polecić Ci fińskie farby Tikkurila. Nie należą one co prawda do najtańszych- nie mniej jednak charakteryzują się doskonałym kryciem i trwałością koloru.
Z tańszych opcji bardzo dobre są farby bondex

Zgłoś | Cytuj | Link

1 czerwca 2011, 09:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Farby Bondex są rzeczywiście bardzo dobre. Trochę lepsze, ale też trochę droższe są farby Beckers. Ich zaletą jest przede wszystkim zmywalność, trwałość i atest hipoalergiczny.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 lipca 2011, 22:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Zdecydowałem się w końcu na fluggera. Sporo osób je poleca. Mi też się dobrze malowało i efekt jest ok. A miałem po drodze z pracy do domu ich sklep. Wpadłem, kupiłem, pomalowałem i jestem zadowolony:)

Zgłoś | Cytuj | Link

11 lipca 2011, 09:10

Zgadzam sie: good 0 bad

no to piatka, jak już mówiłem, ja też mam fluggera...a farby masz satynowe czy matowe?

Zgłoś | Cytuj | Link

17 lipca 2011, 21:55

Zgadzam sie: good 0 bad

vincent ależ Ty nastrajasz optymistycznie swoimi wypowiedziami:P Ja zdecydowanie w matowych gustuje:) I takie też wybrałem na swoje ściany...

Zgłoś | Cytuj | Link

18 lipca 2011, 08:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Mi też wydaje się, że matowe ściany są lepsze zawsze jak coś świeci to może się odbijać słońce co nie jest zawsze oczekiwane....

Zgłoś | Cytuj | Link

18 lipca 2011, 08:43

Zgadzam sie: good 0 bad

No, ale satynowe farby idealnie pasują do małych pomieszczeń, gdyż odbijające się od nich światło, optycznie je powiększa :) Ale ogólnie też jestem fanką matowych, w moim domu, satynową farbą pomalowany jest najmniejszy pokój właśnie tylko po to aby, optycznie był większy.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Worki polipropylenowe Liczba postów: 45 Grupa: Porady i op... Co do wyboru wysokiej jakości niezawodnych worków na węgiel. To warto zapoznać się z ofertą producenta Le Mar, którzy oferują ich standardowe rozmiary 10 kg i 2...
  • Szafa pod zabudowę Liczba postów: 144 Grupa: Porady i op... Możesz kupić szafę pod zabudowę w tej cenie i jest to ok rozwiązanie jeśli się nie przeprowadzasz, bo te szafy są do jednorazowego montażu. Są ładne i w niskich...
  • Pomnik z aniołem Liczba postów: 2 Grupa: Porady i op... Thank you for your inspiring words, I've learned a lot. We hope you will share more with us! Wishing you a happy time with your family and planet clicker free.
  • Jaki pomysł na sypialnie Liczba postów: 220 Grupa: Porady i op... Szanowny Panie, Przed aplikacją farby gruntowanie jest konieczne. Może Pan do tego wykorzystać grunt szybkoschnący Śnieżka Acryl-Putz GR43 Pro. Grunt zwiąże kur...
  • księgowość w małej firmie Liczba postów: 83 Grupa: Porady i op... A Berberis? Sami zauważycie, jaką to daje zmianę, ile przynosi. Mocna poprawa w krótkim czasie. Konsekwencje mogą być duże, ale pozytywne. Porządny system może....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19353 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 199

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >