Kwestionuje wysokośc opłat...

« Powrót do grupy: Spółdzielnie mieszkaniowe

28 listopada 2006, 13:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Uważam że koszty u mnie w spłdzielni są za duże - warto z nimi sie spierać? Na przestrzeni 2 lat podnoszono je już dwókrotnie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 listopada 2006, 13:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli uważa pan że że opłaty sa za duże niech poprosi pan o Kalkulacjejak pan ja przejrzy i nadal bedzie pan kwestionowal to niech odwoła sie pan do spółdzielni lub rady osiedla (jeśli jest to większa spółdzielnia). Potem może pan odwołać sie do zarzadu spółdzielni potem do rady nadzorczej a na końcu do walnego zgromadzenia. :lol: Jeśli nic to nie pomoze pozostaje panu sąd. Powodzenia!!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 listopada 2006, 15:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Musi pan pamięteć że odwoływać się można od podwyżki jeśli wynika ona ze wzrostu opłat od spółdzielni niezależnych - czyli za wodę, prąd!

Zgłoś | Cytuj | Link

28 listopada 2006, 15:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Może pan dać im się we znaki i nie płacić - ale po co?! Jak przestanie pan placic będzie spóldzielnia wysyłac do pana upomnienia, wezwania, będzie negocjować, starać się zawrzeć ugodę by w końcu namówic pana na nowy lokal... :lol: Można spróbować...

Zgłoś | Cytuj | Link

28 listopada 2006, 15:51

Zgadzam sie: good 0 bad

W nowym projekcie ustawy o ochronie praw lokatorów pada propozycja konkretnych kryteriów na podstawie których właściciel będzie mógł dokonywać podwyżki. Uzasadnionymi BęD? podwyżki z tytułu kosztów remontu, konserwacji i utrzymania odpowiedniego stanu technicznego nieruchomości, kosztów zarządzania nieruchomością, utrzymania pomieszczeń wspólnego urzytkowania, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu czy podatku od nieruchomości.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 listopada 2006, 16:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Może pan w terminie 2 miesięcy od dnia wypowiedzenia wysokosci czynszu wnieść pozew do sądu. Podstawowy warunek to to by podwyżka przekraczała 10% w skali roku.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 listopada 2006, 16:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Zaproponaowane są zmiany - nie weszły jeszcze w życie - przewidujące że uzasadnienia nie będzie wymagała podwyżka przekraczająca 3% wartości odtworzeniowej lokalu w skali roku, o ile nie przekroczy w danym roku kalendarzowym dwukrotności poziomu inflacji w stosunku do roku wcześniejszego.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Audyty Energetyczne Liczba postów: 73 Grupa: Spółdzielni... Hej. Miałem okazję współpracować z firmą audytor.pro, która wykonała dla mnie Audyt energetyczny Wrocław i mam przyjemność bez wahania polecić ich usługi. To pr...
  • Własność bez notariusza? Liczba postów: 163 Grupa: Spółdzielni... Jeśli jednak nie obeszłoby się bez pomocy notariusza, to warto znaleźć takiego, który zajmie się wszelkimi formalnościami, a załatwianie spraw u niego przebiegn...
  • Opłata notarialna Liczba postów: 75 Grupa: Spółdzielni... Odwołanie się od opłaty notarialnej może być procesem skomplikowanym i czasochłonnym, ale w niektórych przypadkach jest to możliwe, jeśli spełnione są określone...
  • Piwnica - część wspólna czy pomieszczenie przynale... Liczba postów: 2 Grupa: Spółdzielni... Piwnica - część wspólna nieruchomości czy pomieszczenie przynależne. W wyroku z 8.6.2006 r. Sąd Najwyższy rozstrzygnął, że członek spółdzielni mieszkaniowej....
  • zabudowa balkonu Liczba postów: 9 Grupa: Spółdzielni... Mi podoba się nowoczesna zabudowa balkonu Warszawa, bo mieszkanie zyskuje dodatkowy pokój do odpoczynku, a przy okazji można z przestrzeni korzystać przez cały....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19339 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 171

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >