Nawilżanie powietrza - tak czy nie?

« Powrót do grupy: Porady i opinie

31 lipca 2024, 15:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Dzień dobry!
Chcę poprosić o opinię na temat sztucznego zwiększania poziomu wilgoci w powietrzu - takiego we wnętrzach, wywoływaniem deszczu się nie interesuję :D

Zastanawiam się nad zakupem takiego urządzenia, ponoć lepiej się oddycha, łatwiej zasypia... najważniejsze elementy specyfikacji i funkcjonalności to:
Użytkownik napisał: pomiar wilgotności pomieszczenia, funkcja zdalnego sterowania, podświetlenie, wyświetlacz LED, filtr wody, blokada kapania, wskaźnik poziomu wody, regulacja wytwarzania pary, timer, funkcja aromatyzera, aromatyzer, sterowanie w telefonie, sterowanie przez aplikację, wyjmowany pojemnik na wodę

I co sądzicie o takim nawilżaczu, warto wydawać ok. 600 zł na taki sprzęt???

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 sierpnia 2024, 14:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem nie zaszkodzi spróbować. 6 stówek to nie są jakieś kosmiczne pieniądze, a wg specjalistów (i w dłuższej perspektywie) zły jest zarówno zbyt niski, jak i zbyt wysoki poziom wilgoci.

A skoro masz tam podzespoły do pomiaru wilgotności pomieszczenia, łatwiej Ci będzie trzymać wynik w okolicach zalecanego optimum. To się wprawdzie zmienia, m.in. w zależności od temperatury, ale lepiej móc jakoś kontrolować nawilżenie powietrza, niż być zdanym w całości na kaprysy pogody (i konstrukcję budynku, wentylacji etc.).

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 sierpnia 2024, 17:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Cześć! Temat nawilżaczy powietrza jest naprawdę interesujący. Używam nawilżacza od kilku lat i mogę powiedzieć, że różnica jest zauważalna. Lepsza jakość snu, mniej problemów z suchą skórą i błonami śluzowymi, a także ogólnie lepsze samopoczucie – to wszystko zawdzięczam nawilżaczowi. Jeśli chodzi o specyfikację, warto zwrócić uwagę na pojemność zbiornika, poziom hałasu i łatwość czyszczenia. Funkcja automatycznego wyłączania i regulacja poziomu wilgoci to też przydatne opcje. Za około 600 zł można dostać całkiem solidny sprzęt, który będzie dobrze służył przez lata. Osobiście uważam, że warto zainwestować w taki nawilżacz, zwłaszcza jeśli spędzasz dużo czasu w domu.

Zgłoś | Cytuj | Link

7 sierpnia 2024, 12:41

Zgadzam sie: good 0 bad

@Grig0r w granicach 600 zł i z wymienionymi przez Ciebie funkcjonalnościami oraz wyposażeniem to polecam Levoit LV600S.
Nabyłem na lato, z myślą o spodziewanej suszy, czy tam słabych opadach. I jak się robi gorąco, to zamykam okna, ustawiam odpowiedni poziom wilgotności i od razu zdecydowanie lżej się oddycha.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 sierpnia 2024, 09:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Zamówiliśmy nawilżacz ewaporacyjny stadler form oskar big i bardzo dobrze się nam sprawdza. Jest cichy, pobiera mało prądu, a dodatkowo ma dozownik zapachów.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Pomnik z aniołem Liczba postów: 2 Grupa: Porady i op... Thank you for your inspiring words, I've learned a lot. We hope you will share more with us! Wishing you a happy time with your family and planet clicker free.
  • Jaki pomysł na sypialnie Liczba postów: 220 Grupa: Porady i op... Szanowny Panie, Przed aplikacją farby gruntowanie jest konieczne. Może Pan do tego wykorzystać grunt szybkoschnący Śnieżka Acryl-Putz GR43 Pro. Grunt zwiąże kur...
  • księgowość w małej firmie Liczba postów: 83 Grupa: Porady i op... A Berberis? Sami zauważycie, jaką to daje zmianę, ile przynosi. Mocna poprawa w krótkim czasie. Konsekwencje mogą być duże, ale pozytywne. Porządny system może....
  • Klimatyzacja - jakiej firmy najlepsza? Liczba postów: 310 Grupa: Porady i op... Ja uważam, że warto także wspomnieć o firmie Otech ponieważ jest to ekspert w dziedzinie ciepłownictwa i klimatyzacji, oferujący kompleksową obsługę projektową....
  • Co na ściany w kuchni? Liczba postów: 249 Grupa: Porady i op... ja osobiście jestem za płytkami. Nie ścierają się tak szybko i łatwiej je doczyścić ____________________________ ____________ sztuczny bukiet do wazonu na cment...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19339 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 191

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >