Nowa technologia budowlana - POMOC DLA STUDENTOW

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

14 listopada 2007, 16:19

Zgadzam sie: good 0 bad

WITAM WSZYSTKICH.
Na wstepie chciablym pionformowac, ze jestem studentem pracujacym nad projektem, ktorego tematyka jest zbadanie polskiego rynku budowlanego pod katem wprowadzenia nowej technologii budowy. Poniej zamieszczam opis owej technologii oraz linK do strony producenta i pomyslodawcy tego rozwiazania.
Prosze o Wasza opinie na temat tej technologii. Czy uwazacie, ze taka technologia bylaby w stanie sie przyjac w polskim, dosc konserwatywnym budownictwie. Kazda opinia jest dla mnie wazna i za kazda z gory dziekuje. Jezeli ktos chcialby udzielic mi dodatkowej pomocy - wypowiedziec sie bardziej szczegolowo na ten temat prosze o maila: m-dziubecki@wp.pl.

OPIS TECHNOLOGII:
Firma KLH Massivholz GmbH specjalizuje się w produkcji klejonych krzyżowo drewnianych płyt znajdujących zastosowanie w budownictwie? Płyty te są pełnowartościowym substytutem dla cegły, betonu i stali w budownictwie mieszkaniowym, budynków użyteczności publicznej, obiektów sportowych, a nawet mostów. Jest to nie tylko produkt w postaci płyty, ale także zupełnie nowa idea budowania – każda płyta jest produkowana w fabryce zgodnie założeniami projektu. Płyty dostarczane są na plac budowy w odpowiednich wymiarach i kształtach – wykonane są otwory okienne oraz na drzwi. Płyty nie wymagają praktycznie żadnej dodatkowej obróbki, a montaż przy pomocy blaszanych profili jest niezwykle prosty i szybki. Nie ma potrzeby używania dużej ilości ciężkiego sprzętu oraz angażowania dużej kadry robotników, jak ma to miejsce w klasycznym budownictwie. Płyty ustawia się w odpowiedniej kolejność przy pomocy dźwigu, mocuje i są one już gotowe do wykończenia. W klasycznym budownictwie jest to nieosiągalne ze względu na długi okres twardnienia i wysychania betonu. Co więcej prace na budowie nie są tak mocno uzależnione od warunków pogodowych – płyty można układać w niskich temperaturach – co także wpływa na wydłużenie sezonu budowlanego.
Stosowanie tej metody znacząco skraca czas wykonania inwestycji zwiększając jej koszty jedynie o około 3% w stosunku do klasycznej metody, które zwrócą się w krótkim czasie użytkowania budynku.
Wszelkie otwory instalacyjne – dla instalacji elektrycznej, wodnokanalizacyjnej czy centralnego ogrzewania, wykonywane są na placu budowy przy niewielkim nakładzie pracy – obróbka drewna jest łatwa i szybka, nie wymaga ciężkiego sprzętu i ogranicza zanieczyszczenia na placu budowy. Możliwości wykończenia powierzchni jest bardzo wiele – można pozostawić powierzchnie widoczne odsłaniające drewno lub też - co jest często spotykane, pokryć powierzchnię ściany płytą papierowo-gipsową. Płyta ta pozwala wykańczać tak powstałą ścianę w klasyczny sposób – przy pomocy farb, tapet czy terakoty oraz zapewnia doskonałe zabezpieczenie przeciwogniowe. Klasa ogniotrwałości płyt to F60 oraz F90 zależnie od grubości. Płyta taka charakteryzuje się ponadprzeciętnymi właściwościami akustycznymi oraz termoizolacyjnymi. Budynki wybudowane tą metodą są energooszczędne, a koszty ich utrzymania dużo mniejsze niż w przypadku budynków klasycznych.
Płyty wykonane są one z tarcicy świerkowej o wilgotności 12% (+/- 2%), klejonej warstwowo klejem wolnym od formaldehydu i innych szkodliwych związków chemicznych. Tarcica w każdej warstwie ułożona jest prostopadle do sąsiedniej, co zapewnia doskonale własności mechaniczne i praktycznie niweluje skutki skurczu i pęcznienia drewna pod wpływem zmian wilgotności – nie występuje zjawisko paczenia czy skręcania płyt.
Płyty występują w grubościach od 63 do 230 mm (skrajnie do 600mm), szerokościach od 2,40 do 2,95m. Długość może wynieść maksymalnie 16,50m. Ilość warstw wymaganiami płycie jest uzależniona wymaganiami mechanicznymi płyty, wymaganiami klienta. Produkowane są płyty 3-, 5-, 7-, 8-warstwowe.

ADRES PRODUCENTA (mozna znalezc tam wiele zdjec i innych informacji):
www.klh.at

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 listopada 2007, 09:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Kto wie - może gdyby mieli czytelną stronę po polsku (bo ta co podałeś jest niezbyt czytelna.) dobrą reklamę a przede wszystkim aprobaty ITB, klasyfikacje ogniowe itp itd to może i by się przyjęła ta technologia.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 listopada 2007, 11:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak dla mnie każda technologia budownia która maksymalnie skraca czas budowy, a do tego minimalizuje udział prac tzw. mokrych jest technologią z dużym plusem. Owszem dobrze by mieć jakieś info w naszym języku.
Ciekawi mnie też od jak dawno jest ona stosowana w innych krajach (no i w jakich)??
To pewne że trzeba by było ja przełożyć na nasze warunki.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Sypialnia Liczba postów: 51 Grupa: Technologie... Widziałam ostatnio świetną opcję na https://kefmeble.pl/ na wygodne i stylowe łóżka kontynentalne, które super sprawdzą się w sypialni – idealnie łączą elegancj...
  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 520 Grupa: Technologie... Jeśli szukacie firmy która zajmuje się profesjonalnie pracami ziemnymi, wynajmowaniem maszyn budowlanych a nawet transportem ponadgabarytowym i niskopodwoziowym...
  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 337 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • jakie pustaki do budowy domu Liczba postów: 293 Grupa: Technologie... Bloczki betonowe cieszą się bardzo dużą popularnością wśród materiałów budowlanych wykorzystywanych do budowy domków jednorodzinnych. Moim zdaniem bardzo fajny....
  • Fotowoltaika Liczba postów: 161 Grupa: Technologie... Zdecydowałam się na montaż fotowoltaiki w domu i to była świetna decyzja. Wybrałam firmę SIB (fotowoltaika w bielsku białej) z Bielska-Białej i mogę ich szczerz...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19416 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 520

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >