Pomysły na obiekty współczesnej architektury ogrodowej
Dodaj zdjęcie
Dodaj film
Zakładanie i wznawianie jednoosobowych firm na lekkim minusie [Dane za I kwartał 2025 r.]
W I kwartale br. liczba wniosków dotyczących założenia jednoosobowej działalności gospodarczej spadła o ponad 2% w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. Znawcy tematu zwracają uwagę na rosnące wydatki przedsiębiorców i wychodzenie gospodarki z okresu spowolnienia. Nie brakuje jednak opinii o konieczności zmniejszenia obciążeń fiskalnych. W czterech województwach ww. wniosków było więcej niż dotyczących zamknięcia JDG. W tym samym czasie o 0,5% spadła liczba zgłoszeń ws. wznowienia JDG. Według ekspertów, tak nieznaczna zmiana sugeruje, że warunki prowadzenia biznesu były dość podobne w porównywanych okresach. Sytuacja może się jednak zmienić w kolejnych kwartałach, w zależności od tego, jakie nowe propozycje położy na stole i przede wszystkim zrealizuje obecny rząd.
Płynne membrany vs papa bitumiczna – Dlaczego warto postawić na nowoczesne rozwiązanie w hydroizolacji?
Czy zastanawiasz się, co wybrać – papa czy membrana dachowa? Współczesne rozwiązania budowlane, takie jak membrana w płynie, biją na głowę tradycyjne materiały. Co sprawia, że jest tak wyjątkowa? Po pierwsze, tworzy szczelną, jednorodną powłokę, co skutecznie eliminuje ryzyko przecieków, nawet na dachu płaskim. Po drugie, montaż jest łatwiejszy i szybszy. Nie trzeba używać ognia ani łączyć warstw papy, co czyni proces bardziej bezpiecznym i wydajnym.
Spektakularna modernizacja hali widowiskowo - sportowej Urania w Olsztynie
Zbudowana w duchu modernizmu lat 70., przez dekady była miejscem sportowych emocji i miejskich spotkań — po zakończonej w 2023 roku przebudowie zachwyca skalą zmian i nowoczesnością. Olsztyńska Hala „Urania” imponuje dziś nie tylko odświeżonym kształtem i bogactwem udogodnień, ale też architektonicznym rozmachem, który przyciąga uwagę daleko poza granicami regionu. Sprawdzamy, jak dziś prezentuje się jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów Warmii i Mazur.
Kto ma dostęp do kryptowalut po zmarłym właścicielu?
W erze cyfrowej transformacji rynków finansowych kryptowaluty ugruntowały swoją pozycję jako istotny składnik majątku wielu inwestorów. Ich wyjątkowa natura technologiczna, oparta na zdecentralizowanym systemie blockchain, rodzi jednak niespotykane dotąd wyzwania w kontekście dziedziczenia. W przeciwieństwie do tradycyjnych instrumentów finansowych, gdzie instytucje pośredniczące mogą asystować w procesie sukcesji, kryptoaktywa istnieją w ekosystemie, gdzie dostęp do nich warunkowany jest wyłącznie posiadaniem odpowiednich zabezpieczeń kryptograficznych.
Społeczność budnet.pl ma już 19695 użytkowników
gości: 219
Aby przeglądać tę stronę, musisz się zalogować.