Ogrzewanie na podczerwien

« Powrót do grupy: Najnowsze trendy

Stron: 17 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  8 9 10 11 12  ▸  ▸▸

28 marca 2012, 11:56

Zgadzam sie: good 0 bad

nie stać mnie na takie podejście :P

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 marca 2012, 12:47

Zgadzam sie: good 0 bad

bardzo dobrze powiedziane, bez sensu wydawać pieniądze na bzdury

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 marca 2012, 13:21

Zgadzam sie: good 0 bad

a widze , ze nie ma sensu dalsza rozmowa z Wami... nie wiem tylko po co zakładacie takie tematy i pytacie o opinie skoro i tak wiecie lepiej jak działa..., a w rzeczywistości nie mieliscie stycznosci z takim ogrzewaniem i nawet nie chcecie mieć, ta więc moim zdaniem takie coś mija się z celem.. .

Zgłoś | Cytuj | Link

4 kwietnia 2012, 19:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam, w minionym roku w październiku zamontowałem ogrzewanie na podczerwień w nowo wybudowanym domu, czyli sporo wilgoci. Koszt szacunkowy ogrzewania (grzanie ustawione na 16C) wynosi około 2500 zł, za okres zimowy. Powierzchnia domu to dwie kondygnacje o łącznej powierzchni około 120 mkw na tą powierzchnie zostały zamontowane 5 szt grzejników o łącznej mocy 3,4 kw co w zupełności wystarczyło. Mogę polecić ten typ ogrzewania a jaką firmę wybierzecie do ogrzewania niema dla mnie żadnego znaczenia, liczą się koszty oraz komfort. Pozdrawiam.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 czerwca 2012, 11:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Powiem tak - jakie byście nie wybrali i będzie to nowy zestaw, na pewno oszczędności będą spore. U nas po wdrożeniu zestawu ze sklepu e-inclusive naprawdę dużo zaoszczędziliśmy - już po pierwszym sezonie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 lipca 2012, 17:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Od razu zaznaczam,ze nie jestem właścicielem firmy zakładającejcej ani rozprowadzającej panele na podczerwień-najnormalniej w świecie dosc mam ogrzewania węglowego,bo nie oszukujmy sie,ze nie jest tanie-kupiłem piec mega wypasiony za 8 tys i nie powiem ciepło było -ale swoje musiał zjeść!!!i jak przeliczyłem miesieczne zuzycie-to wcale to fajnie nie wyszło w kosztach(500zł na miesiąc) .Wiec dowiedzialem sie najwiecej ile sie da na temat paneli na podczerwien i wlasnie w przyszłym tygodniu firma mi je bedzie instalowac w domu.Koszt jest taki sam jak za słynne piece na eko,a nie wspomne o ogrzewaniu gazowym, ile kosztuje załozenie-wiec troche tu przesady z tymi kosztami.Bo tu ludzie pisza,ze strasznie droga instalacja-tak jakby załozenie innej np.gazowej,czy c.o było tanim rozwiazaniem:)No dobra ja tam zakładam ide na zywioł-testowalem oczywiscie i było bardzo cieplutko:)
ps.nawet jak o stówke obnize koszty to bede bardzo zadowolony+calkowita bezobsługowośc! Zresztą na pewno podzielę się spostrzeżeniami.Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

24 października 2012, 12:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam!

Jestem w trakcie remontu mieszkania w bloku i przymierzam się właśnie do paneli na podczerwień. Czy ktoś z Państwa, którzy mają taki system, jest z okolic Bytomia?

Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

28 października 2012, 14:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam!
Rzeczywiście zatrważająca jest wiedza niektórych Panów nt. ogrzewania na podczerwień. Żeby brać udział w dyskusji trzeba trochę poczytać, żeby się orientować w temacie i wypowiadać swoje opinie. Promieniowanie podczerwone wykorzystywane jest w inkubatorach dla wcześniaków, więc musi być zdrowe i bezpieczne. Jeżeli chodzi o koszty eksploatacji, zużycia energii, to wszystko zależy od izolacji domu. Jak jest durszlak to każde ogrzewanie będzie drogie.Nie po to izolujemy, by robić centralne. Najbardziej ekonomicznym jest system sterowany w każdym pomieszczeniu osobno, czyli niecentralnie. Zachęcam do poczytania kalkulacji zużycia energi na http://www.enerbau.pl/kalkulacja.pdf Natomiast komfort nieporównywalny do żadnego systemu. Np. system ogrzewania podłogowego na podczerwień (folie karbonowe) jest dawno popularny w krajach skandynawskich, w Niemczech i pomału, ale budzi coraz większe zainteresowanie w Polsce. Wypowiedź jednego Pana, że woli nie korzystać z takich udziwnień, to gratuluję podejścia do postępu. Zapewne nie ma ten Pan samochodu, telefonu, TV, komputera i innych udziwnień XXI wieku. Gratuluję. Zainteresowanych zapraszam na www.enerbau.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

10 listopada 2012, 20:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Podczerwień to jedna wielka ściema równie dobrze może je zastąpić grzejnik kwarcowy , które moim zdaniem są najoszczędniejsze Kupiłem promiennik podczerwieni panelowy 1500W niema w nim wentylatora bo podobno nie trzeba Panel się nagrzewa , ale jakoś słabo grzeje ,żadna oszczędność bo na jeden pokój potrzebne by były dwa takie grzejniki o łącznej mocy 3000wat

Zgłoś | Cytuj | Link

19 listopada 2012, 21:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Ostatnio zakupiłem promienniki kwarcowy i drugi promienniki panelowy ,nie jestem z nich zadowolony słaba wydajność nie wieże w rzekome oszczędności na ogrzanie pokoju 15m2 potrzebne są dwa takie grzejniki po 1kW

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 17 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  8 9 10 11 12  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Czy firanki są nadal w modzie? Liczba postów: 42 Grupa: Najnowsze t... Potwierdzam - firanki są cały czas modne. Dodają ciepła i domowego klimatu nawet w nowoczesnych wnętrzach, w których gładkie firanki bez wzorów wyglądają doskon...
  • Jakie zasłony i firany? Liczba postów: 89 Grupa: Najnowsze t... Najmodniejsze są zdecydowanie zasłony welurowe - dodają klasycznej elegancji zarówno w nowoczesnych jak i klasycznych wnętrzach : https://firany.sklep.pl/katego...
  • suszarki łazienkowe (do ręczników itp.) Liczba postów: 55 Grupa: Najnowsze t... W przypadku małych łazienek, gdzie przestrzeń na podłodze jest ograniczona, suszarka ścienna stanowi efektywny sposób na oszczędność miejsca. Montaż na ścianie....
  • nowoczesne kuchnie Liczba postów: 245 Grupa: Najnowsze t... jakie ekspresy do kawy polecacie do minimalistycznej kuchni ? ______________________________________ _______ wiązanka na cmentarz ze sztucznych kwiatów
  • Jak urządzić salon? Proszę o pomoc. Liczba postów: 281 Grupa: Najnowsze t... Interesują mnie nowoczesne obrazy do salonu tryptyki. Czy możecie polecić sklep internetowy z szerokim asortymentem takich obrazów? Jak na razie znalazłam skle...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19353 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 161

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >