Ogrzewanie na podczerwien

« Powrót do grupy: Najnowsze trendy

Stron: 17 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  10 11 12 13 14  ▸  ▸▸

5 kwietnia 2013, 13:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam zamontowane panele podczerwieni firmy infraredpanel, tak pisze na pudełkach.Jestem z nich zadowolony bo wyglądają super i koszty ogrzewania nie są za wysokie.Mieszkanie 49m2 to jakieś 250zł miesięcznie to nie tak źle bo to rachunki za ogólny koszt prądu.2 zimy na podobnym poziomie zużycia ale teraz kwiecień dojdzie więc będzie więcej. Strona gdzie można kupić te panele to www.infraredpanel.pl sprzedaje infraredpanel w tej nowej technologi nano.Są cienkie i ładnie wyglądają na ścianie.Firma jest z podkarpacia.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 kwietnia 2013, 13:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja zakładam ludziom panele hybrydowe na podczerwień. Sam też mam to ogrzewanie i nie zamieniłbym się na inne. Właściwie każdy sam mógłby sobie zamontować, będzie taniej. Do tego ogrzewania nie potrzeba żadnych planów ani pozwoleń.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 kwietnia 2013, 12:52

Zgadzam sie: good 0 bad

To skoro wszyscy już tak polecają to ja też polece:
Płyty grzewcze na podczerwień o mocy do 600W powierzchnia grzewcza do 15 m2, wymiary ok. 30x50, koszt kilkaset złotych, estetyczny wygląd, produkty firmy nanoHeizungen - polecam zainteresowanym www.panele-grzewcze-podczerwien.pl :)

Zgłoś | Cytuj | Link

5 czerwca 2013, 18:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli chodzi o ogrzewanie na podczerwień to oczywiście są różne opinie,jednak moim zdaniem nie ma to jak centralne,najbardziej solidne i niezawodne. Musimy brać pod uwagę również powierzchnię grzewczą jaką mamy to czy budynek jest ocieplony.


www.Goliat-Importer.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

25 lipca 2013, 09:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Najlepsze w ogrzewaniu podczerwienią jest to, że nie ogrzewa powietrza w pomieszczeniu, tylko wszystkie obiekty się w nim znajdujące, czyli dla przykładu ściany, sufit i podłogę, ale też meble i ludzi znajdujących się w pomieszczeniu. Dlatego jest dużo tańsze, niż klasyczne ogrzewanie jakie znamy. Kiedyś na pewno rozważę takie rozwiązanie u siebie w domu.




www.rabatybudowlane.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 września 2013, 18:22

Zgadzam sie: good 0 bad

To właśnie promieniowanie podczerwone IR (infrared) jest ostatnio w centrum uwagi naukowców i dermatologów. To spektrum promieniowania, przed którym nie jesteśmy w stanie chronić się filtrami. Działa najgłębiej w skórze. IR oddziałuje na skórę jako energia cieplna. Jak dokładnie? – Fale docierają do cząsteczek wody w naszej skórze i tkance podskórnej. Rezonując, powodują tarcie, ogrzanie i odparowanie cząsteczek wody – tłumaczy mi dr Nadim Shaath, chemik z Uniwersytetu Aleksandryjskiego w Egipcie oraz badacz uniwersytetu w Minnesocie. W efekcie skóra się rozgrzewa! Źródłem promieniowania podczerwonego jest nie tylko światło słoneczne, ale też suszarka do włosów, laptop, sauna na podczerwień (nagrzewa się od razu, nie musisz czekać 30 minut), większość maszyn dermatologicznych, takich jak fraxel czy inne lasery. Dr Shaath twierdzi, że pierwsze doniesienia o szkodliwym działaniu podczerwieni na skórę opublikowano już w 1982 roku, ale wtedy nikt nie traktował ich poważnie. Teraz już wiadomo, że zwiększa ono stężenie enzymu, który uszkadza kolagen i elastynę, czyli tak jak jego niechlubni koledzy UVA i UVB również przyczynia się do starzenia skóry. Co więcej, IR uszkadza 250 genów naszej skóry i osłabia działanie kolejnych 349, co wskazuje na to, że nie jest bez winy w tworzeniu zmian przednowotworowych. Jak w takim razie bronić się przed promieniowaniem, wobec którego filtry są bezradne?

Zgłoś | Cytuj | Link

24 września 2013, 20:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam, czytam i jestem zdziwiony że osoby które praktycznie nie miały do czynienia z tym typem ogrzewania piszą "cuda". Mam zamontowane ogrzewanie na podczerwień od trzech sezonów w nowym domu typ OSLO ( po małych zmianach związanych z metrażem na plus ) i koszt zakupu paneli to około 13 000 zł, koszt całej energii za okres sześciu miesięcy to 2 6000 do 2 700 ( są dwa podgrzewacze wody oraz urządzenia elektryczne - dom bez gazu ). Komfort programowania jest ogromny oraz wygoda, problem może się pojawić przy braku energii ale CO też będzie wyeliminowane w tym wypadku. Specjalnie nie wskazuję producenta żeby uniknąć posądzenia o wskazywanie producenta, szczerze polecam.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 września 2013, 08:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam, przymierzam się do zainstalowanie takiego ogrzewania w moim mieszkaniu. Obecnie mieszkam w kawalerce 30m2. Pokój, kuchnia i mała łazienka. Jest to mieszkanie na 1 piętrze w kamienicy starej. Nowe okna, i wymienione drzwi. Także ciepło nie ucieka(przynajmniej tak mi się wydaje). Mieszkanie nie jest wysokie, także szybko się nagrzewa. Obecnie grzeje piecem kaflowym, jednakże jest to bardzo uciążliwe. Jak myślicie czy to dobre rozwiązanie ? Może polecicie jakąś inną forme ogrzewania ? Czytam różne opinie i sam już nie wiem. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam!

Zgłoś | Cytuj | Link

30 września 2013, 18:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja u siebie zamontowalem to ogrzewanie ale dopiero pierwszy sezon takze napisze cos dopiero w grudniu jak przyjdzie mi rachunek za prad.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 października 2013, 13:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja narazie niewiele mogę powiedzieć, bo mam panele z nanoheizungen zaledwie od września, chociaż było już kilka chłodnych wieczorów to wiadomo co zima to zima. Jak narazie różnicy w prądzie zbyt dużej nie odczułem, a komfort cieplny rzeczywiście był, zobaczymy jak to będzie zimą. Ja osobiście wybrałem polskiego producenta bo co nasze to jednak nasze, po co dawać zarabiać innym skoro w Polsce jest kryzys :p Szczegółowe informacje zdam relacje po zimie ;]

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 17 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  10 11 12 13 14  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Czy firanki są nadal w modzie? Liczba postów: 42 Grupa: Najnowsze t... Potwierdzam - firanki są cały czas modne. Dodają ciepła i domowego klimatu nawet w nowoczesnych wnętrzach, w których gładkie firanki bez wzorów wyglądają doskon...
  • Jakie zasłony i firany? Liczba postów: 89 Grupa: Najnowsze t... Najmodniejsze są zdecydowanie zasłony welurowe - dodają klasycznej elegancji zarówno w nowoczesnych jak i klasycznych wnętrzach : https://firany.sklep.pl/katego...
  • suszarki łazienkowe (do ręczników itp.) Liczba postów: 55 Grupa: Najnowsze t... W przypadku małych łazienek, gdzie przestrzeń na podłodze jest ograniczona, suszarka ścienna stanowi efektywny sposób na oszczędność miejsca. Montaż na ścianie....
  • nowoczesne kuchnie Liczba postów: 245 Grupa: Najnowsze t... jakie ekspresy do kawy polecacie do minimalistycznej kuchni ? ______________________________________ _______ wiązanka na cmentarz ze sztucznych kwiatów
  • Jak urządzić salon? Proszę o pomoc. Liczba postów: 281 Grupa: Najnowsze t... Interesują mnie nowoczesne obrazy do salonu tryptyki. Czy możecie polecić sklep internetowy z szerokim asortymentem takich obrazów? Jak na razie znalazłam skle...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19353 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 302

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >