Ogrzewanie w domu

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 35 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  4 5 6 7 8  ▸  ▸▸

12 sierpnia 2014, 12:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Ale jak to wychodzi w przypadku oszczędności ? Może ktoś sklasyfikować oszczędności przykladowo roczne ?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 sierpnia 2014, 14:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Wszystko zalezy co wybierzesz do ogrzania i jak eksploatujesz sprzęt. Poza tym, czy regularnie robisz przeglądy kominowe (http://zukom.pl/), bo to ważne. To wiele zalezy od Ciebie

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 sierpnia 2014, 21:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Dokładnie, to wszystko wygląda tak, że od Ciebie w dużej mierze zależy jak eksploatujesz dany sprzęt. Można ogrzewać kominkiem, może grzejnikiem, a może kotłem. Pytanie w jakim stopniu i natężeniu, więc to już chyba też jest kwestia indywidualna. Tak samo, jak palisz światło, jeden zużywa wiecej, inny mniej...co do poprzedniego wpisu, ważne jest też żeby szybko reagować na jakieś niepokojące zmiany w przewodach kominowych, prowadzić ich przeglądy, uszczelniać, bo to też ma wpływ zarówno na ekonomię jak i na jakość ogrzania no i bezpieczeństwo. Ja w razie awarii wzywam z kolei http://www.cetus2.pl/cetrus2/, ale to juz kwestia indywidualnego wyboru.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 sierpnia 2014, 00:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Cięzko jest podliczyć konkretne wydatki. Ja mam ten plus, że koło nas powstaje elektrownia wiatrowa (w tej chwili dziesięć wiatraków) i można podpisać umowę z nimi na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy. Dlatego będziemy zakładać grzejniki elektryczne (konkretnie http://www.termar.pl/ i najtaniej nas to wyjdzie, biorąc pod uwagę oszczędność prądu z samych grzejników kamiennych plus taniość energii elektrycznej.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 sierpnia 2014, 13:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli chodzi o oszczędności na ogrzewaniu to polecam grzejniki kermi therm x2.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 sierpnia 2014, 00:48

Zgadzam sie: good 0 bad

no mi znajomi polecaja kupic piec na [url]pellet http://kolton.pl/work/pellduox/# coś takiego, sami maja i mowią ze po jakimś czasie inwestycja sie zwraca a rachunki sa nizsze.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 sierpnia 2014, 22:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Pellet idzie do góry z cenami, ostatnio liczyliśmy, a zima była lekka, i wyszło nam ok 3000 za ogrzanie cały rok wody i domu 160m. Do tego wspomaganie kominkiem :) Temperatura 21 stopni, więc bez szaleństw. Podobnie wychodził ekogroszek, tylko syf w kotłowni był większy...
_____________________
hydraulik Poznań

Zgłoś | Cytuj | Link

26 sierpnia 2014, 16:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Jestem pozytywnie nastawiony do tego typu opału . Jedna uwaga - musi być dobrej jakości pellet o wysokiej kaloryczności . Po wielu próbach znalazłem taki, to olimp ze Stelmetu. Już trzeci sezon będę nim opalał dom

Zgłoś | Cytuj | Link

27 sierpnia 2014, 19:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgadzam się z Marjusz, musi być dobrej jakości pallet i wtedy wszystko bez zarzutu.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 września 2014, 20:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Jednak opalanie pelletem wychodzi taniej .W minioną zimę pierwszy raz opalałem pelletem . Początki były trudne ,ponieważ do tej pory ,opalałem dom gazem i nie miałem nawyku sprawdzania kotła. Jakoś nauczyłem się że co 3 dni muszę zasypać podajnik. Było ciepło a przede wszystkim taniej.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 35 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  4 5 6 7 8  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • ogrzewanie podłogowe Liczba postów: 239 Grupa: Robimy inst... W temacie ogrzewania podłogowego warto ufać profesjonalistom. Na internecie i różnych forach czytałem wielokrotnie, że takie ogrzewanie się często psuje. Ale to...
  • jakie ogrzewanie ? Liczba postów: 791 Grupa: Robimy inst... Zalet ogrzewania podłogowego jest mnóstwo. Równomierne ogrzewanie: Zapewnia ciepło od podłogi do sufitu, eliminując zimne zakątki. Efektywność energetyczna: Ni...
  • Instalacje centralnego ogrzewania Myślenice Liczba postów: 4 Grupa: Robimy inst... Wprowadzenie automatycznej regulacji krzywej grzewczej w nowoczesnych systemach ogrzewania pozwala na dynamiczne dostosowanie temperatury w zależności od zmian....
  • Jakie bakterie do szamba Liczba postów: 36 Grupa: Robimy inst... W takim razie możesz sprawdzić produkty marki Biofos https://sklepinco.pl/marka/biofos/ to nie tylko skuteczność, ale również dbałość o ekologiczną stronę. Dzię...
  • Jaki wybrać kocioł? Liczba postów: 31 Grupa: Robimy inst... Jaki kocioł gazowy? Co polecacie dom 110 m2, dwie łazienki (w jednej wanna a w drugiej prysznic), kuchnia... Chciałabym żeby ciepła woda była dostępna non stop....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19353 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 72

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >