POMOCY!! Przeciekajacy strop

« Powrót do grupy: Robimy stropy i podłogi

11 października 2009, 20:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam, jakies 2 miesiace temu zalewalem strop monolityczny,beton b20.Dzis po duzych ulewach widze w pomieszczeniach na suficie mokre plamy,dachy jeszcze nie ma i strop jest odkryty.Czy mam sie martwic?zadnych pekniec na suficie nie widac,natomiast u gory na stropie sa pekniecia.najwieksze rysy maja moze w granicach 1,5mm szerokosci.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 grudnia 2009, 04:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli chodzi o przeciekający strop to nie masz się co martwić, ponieważ strop nie jest w tej chwili wodoszczelny i przy dużych ulewach mogą się mokre plamy pojawiać.
Pęknięcia na stropie to prawdopodobnie rysy skurczowe. Beton w czasie schnięcia kurczy się. Pewnie nie dostatecznie polewałeś strop wodą podczas dojrzewania betonu, albo było za dużo wody w betonie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 stycznia 2010, 20:05

Zgadzam sie: good 0 bad

betonu się nie podlewa tylko przykrywa folią!!! wtedy wilgoć nie odparuje ponieważ folia zatrzymuje ja i nigdy nie bedzie pęknięć! wylewaliśmy latem w upały strop było bardzo gorąco, po zalaniu gdy można było już na niego wejść nie robiąc sładu podlaliśmy go mgiełka ponieważ był upal i przykryliśmy folią czarną budowalna i tak było sobie to około 14 dni i zero pęknięc super wyszedł... jeżeli nie było by takiego upału w ogóle nie podlewasz tylko od razu przykrywasz i trzymasz tak 14 dni minimum 9 i jest super (im dłużej pod folią tym lepiej)

Zgłoś | Cytuj | Link

1 lutego 2010, 14:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Brawo Lukasz - tak właśnie należy czynić! Wreszcie mądra odpowiedź.

Każda mieszanka betonowa charakteryzuje się nadmiarem wody, a jedynym sposobem na uniknięcie rys skurczowych, jest zahamowanie odparowania wody z mieszanki - szczególnie przez pierwsze 7 dni, aż wytrzymałość betonu na rozciąganie będzie większa od naprężeń rozciągających powodowanych skurczem.
Polewanie betonu, żeby miało taki sam skutek, powinno się odbywać niemal non-stop - co jest niewykonalne.

Pozdrawiam,

Zgłoś | Cytuj | Link

14 października 2024, 11:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Wilgoć na suficie po dużych opadach deszczu niekoniecznie musi być powodem do niepokoju, zwłaszcza że dach nie jest jeszcze zamontowany. W przypadku odkrytego stropu betonowego deszcz może powodować chwilowe przesiąki. Ważne jest jednak kilka aspektów:

1. Rysy na stropie:
- Rysy o szerokości do 1,5 mm są stosunkowo małe i mogą wynikać z naturalnego procesu kurczenia się betonu podczas wysychania. Jest to typowe w betonowych konstrukcjach.
- Jeśli rysy są poziome i rozłożone równomiernie, mogą być wynikiem skurczu betonu, co jest normalne.
- Warto jednak monitorować, czy te pęknięcia nie powiększają się z czasem.

2. Wilgoć w pomieszczeniu:
- Wilgoć na suficie może być wynikiem tego, że woda opadowa gromadzi się na stropie, a następnie przesiąka przez pory betonu. Jeśli po zakończeniu budowy dachu i zabezpieczeniu stropu problem zniknie, nie powinno to być powodem do zmartwień.
- Ważne, aby po każdym deszczu woda szybko spływała ze stropu (jeśli nie ma spadku), by uniknąć długotrwałego kontaktu z wodą.

3. Działania prewencyjne:
- Zabezpiecz strop folią lub innym materiałem, aby ograniczyć wchłanianie wody opadowej do momentu zamontowania dachu.
- Po zakończeniu budowy warto sprawdzić stan konstrukcji i w razie potrzeby zasięgnąć opinii specjalisty.

Nie ma powodów do paniki, ale warto monitorować stan pęknięć i wilgotności. Jeśli masz wątpliwości, warto skonsultować się z konstruktorem lub inżynierem budowlanym, aby upewnić się, że konstrukcja jest stabilna. Jak masz więcej pytań to odezwij się na https://remontyelblag.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 listopada 2024, 14:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Dachówka betonowa jest dobrym wyborem, ponieważ oferuje trwałość szacowaną na 80 lat oraz 30-letnią gwarancję, a także wysoką odporność na warunki atmosferyczne. Dachówki betonowe wyróżniają się wysoką izolacyjnością akustyczną – wyższą od izolacyjności pokryć dachowych lekkich aż o 7dB.



____________________________
Dlaczego dachówka betonowa jest dobra?

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Podłogi Liczba postów: 238 Grupa: Robimy stro... Estetyka i autentyczność: https://panele-podlogowe.eu Niektóre panele podłogowe imitują naturalne materiały, takie jak drewno czy kamień, zachowując autentyczny...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 380 Grupa: Robimy stro... Jeżeli poszukujesz wysokiej jakości podłóg w konkurencyjnych cenach, to sklep internetowy podlogi24.NET jest miejscem, które należy odwiedzić. To wypróbowany do...
  • Panele Liczba postów: 136 Grupa: Robimy stro... Superparkiet to firma, która łączy jakość, profesjonalizm i wygodę dla swoich klientów. Dzięki czterem salonom w Warszawie każdy może znaleźć podłogę, która ide...
  • Jak ociepliliście wyłaz na strych? Liczba postów: 5 Grupa: Robimy stro... Kiedy zależy Ci na trwałej i efektywnej izolacji, styrodur to materiał, który warto rozważyć. Idealnie sprawdza się w miejscach narażonych na wilgoć i zmienne....
  • Podłoga drewniana Liczba postów: 19 Grupa: Robimy stro... Myślę o zastosowaniu parkietu taflowego w dużej sali konferencyjnej https://www.parquets.com.pl/. Czy ktoś z Was ma doświadczenie z takimi podłogami w przestrze...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19509 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 169

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >