Podwyżka ceny za metr lokalu.

« Powrót do grupy: Nieruchomość od dewelopera

1 kwietnia 2008, 00:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Kupiliśmy z żoną miszkanie, nowe, oczywiście na kredyt, ale:
- było tanie, bo nieco ponad 2000 zł za metr
- deweloper ma na tą chwilę 6 miesięcy poślizgu, będzie jeszcze więcej bo planują przekazywać klucze dopiero w lipcu '08
- kilka dni temu dostaliśmy dokument, w którym deweloper zwraca się z prośbą o zgodę na podwyższenie ceny za metr o ok. 1/3 ceny początkowej.

Prośbę swą prezes firmy deweloperskiej motywował brakami kadrowymi w ekipach budowlanych (mimo że wcześniej zapewniał, że nic takiego nie będzie miało miejsca), oraz podwyżkami cen materiałów budowlanych (co wg mnie jest bzdurą, bo ceny przestały rosnąć przed rozpoczęciem budowy, poza miał mieć wystarczjące zapasy tychże materiałów).
Z tego co wiem, podwyżka ceny mieszkania po podpisaniu umowy przedwstępnej może mieć tylko miejsce w wypadku podniesienia podatku, co miejsca nie miało, a w każdym innym wypadku jest niezgodne z prawem.

Będę wdzięczny za każdą informację, jak z tej sytuacji wyjść, a nie dać się złupić deweloperowi.

pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 stycznia 2009, 21:35

Zgadzam sie: good 0 bad

hej myślę, że ceny domów będą rosły może nie tak gwałtownie, lecz będą stopniowe wahania na rynku:)Ja mieszkam w Smolcu pod wrocławiem i za dom płaciłem już od 3000zł/m2 co nie jest aż tak wysoką ceną w tym regionie:)lecz niestety nie miałem takowych problemów wszystko poszło gładko i jesteśmy z małżonka zadowoleni..
Na twoim miejscu wycofałbym się z takiej transakcji o ile to możliwe bardzo szybko i poszukał wiarygodnego dewelopera:)
pozdrawiam powodzenia

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 października 2012, 11:12

Zgadzam sie: good 0 bad

mogł być problem żeby nie dac się złupic developerowi, jeżeli udało się uciec przed podpisaniem jakiś dalszych papierów to gratuluję!

Zgłoś | Cytuj | Link

30 października 2012, 16:30

Zgadzam sie: good 0 bad

To nie wyrażaj zgody na podwyższenie ceny, nie jestes do tego zobowiązany, pośłizgi natomiast to niestety częsta sprawa przy budowach mieszkań

Zgłoś | Cytuj | Link

5 listopada 2012, 12:21

Zgadzam sie: good 0 bad

ale jak już umowa podpisana to może być znaczny problem

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 listopada 2012, 14:41

Zgadzam sie: good 0 bad

myśle, że skoro deweloper zwrócił się z PROŚBĄ o pozwolenie na podwyżkę, to mogło takiego zapisu nie być w umowie, z drugiej strony, jeśli pozwolenia na podwyżkę nie dostanie to może potem ociagać się z budową w nieskończoność

Zgłoś | Cytuj | Link

29 listopada 2012, 19:36

Zgadzam sie: good 0 bad

no 'reakcje' mogą być różne, jednak jeśli nie ma nic na ten temat w umowie to nie ma prawa zmieniać bez zgody kupującego

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Mieszkanie w Warszawie - gdzie ? Liczba postów: 44 Grupa: Nieruchomoś... Ja ostatnio wracając do domu zauważyłam, że powstaje nowe osiedle, zapisałam sobie nazwę, bo akurat znajomi szukają mieszkania do zakupu. Podrzuce Ci link https...
  • kupno mieszkania Liczba postów: 820 Grupa: Nieruchomoś... W moim odczuciu, Osiedle Aleksandria to propozycja dla tych, którzy chcą żyć w komfortowych warunkach i cenią sobie dobrą lokalizację. Jeśli jesteś zainteresowa...
  • Nowe mieszkanie w Warszawie, pomocy Liczba postów: 181 Grupa: Nieruchomoś... Jeżeli ktoś z was nie chcę mieszkać w Warszawie i interesuję go na przykład mieszkanie w Brwinowie od developera to polecam zapoznać się z ofertą developera htt...
  • mieszkanie w pod miastem Liczba postów: 27 Grupa: Nieruchomoś... Dla osób zainteresowanych wynajmem lokalu komercyjnego, https://www.mieszkania.inter-bud.pl oferuje różne opcje w Krakowie.
  • Janpul Liczba postów: 3823 Grupa: Nieruchomoś... Witam Was! Poszukujemy z żoną mieszkania (wreszcie dostaliśmy upragniony kredyt...:) ) w Pruszkowie. Czytaliśmy długo komentarza i ostatecznie wybór padł na Jan...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19353 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 145

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >