Pokrycie dachu

« Powrót do grupy: Robimy dach

Stron: 54 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  24 25 26 27 28  ▸  ▸▸

5 kwietnia 2015, 18:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Mniej energii i myślę, że sam materiał ma znaczenie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 kwietnia 2015, 08:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Dachówki betonowe składają się w głównej mierze z naturalnych, rodzimych i szeroko występujących surowców, któych raczej nie zabraknie. Takich jak: piasek, cement, woda i pigmenty tlenku żelaza, więc to prawda, że materiały odgrywają dużą rolę w tym, że są one bardziej ekologiczne :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 kwietnia 2015, 22:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Łatwiej dostępne, więc tańsze. Na szczęście nie odbiegają jakościowo.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 kwietnia 2015, 18:07

Zgadzam sie: good 0 bad

No tak tańsze i to nawet o kilkanaście procet od ceramiki :). Jakościowo pod względem estetyki i wagi jest prawie taka sama, jedynie ma trochę krótszy okres użytkowania, ale jest nie wiele niższy od ceramiczej. A w Braas jest na nią, aż 30 lat gwarancji :)

Zgłoś | Cytuj | Link

13 kwietnia 2015, 20:26

Zgadzam sie: good 0 bad

No to tyle daje co na ceramikę, znaczy, ze nie powinno się nic złego z nim dziać.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 kwietnia 2015, 22:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Polecacie się znaczy tą dachówkę? Bo ja szykuję się do wymiany dachu i szukam dobrych materiałów. Ekipę dekarską z prawdziwego zdarzenia już mam (http://www.abud-dach.eu/), a potrzebuję jeszcze wiedzieć, co dobrego jakościowo można położyć na taki dach, zeby długo posłużył.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 kwietnia 2015, 08:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli chcesz aby coś poleżało długo i wyglądało estetycznie to postaw na dachówkę ceramiczną bądź betonową. Według mnie nie opłaca się wybierać blachodachówki, która nie wiadomo jak się zachowa przy korodowaniu, bo są takie przypadki, że jeszcze przed 10 rokiem użytkowania zaczynają się z nią dziać nie dobre rzeczy. Dachówka betonowa jest w bardzo porównywalnych cenach do niej, a i tak lepiej jest wydać trochę więcej, ale za to o wiele wiele dłużej cieszyć się porządną dachówką, która ma długą gwarancje :)

Zgłoś | Cytuj | Link

15 kwietnia 2015, 22:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Gwarancja bywa zwodnicza, bo na blachę też gdzieś widziałem 30 lat. Ludzie pisali, że nie da się firmie nic udowodnić i kończy się tym, że gwarancja jest, ale tylko na papierze. J
eżeli szukasz czegoś co byłoby godne na wiele lat to bierz dachówkę. Trwałość betonowej od ceramicznej nie odbiega wiele, a jednak jest sporo tańsza. Z ciekawych dachówek możesz poczytać o protegonie, bo jest stosunkowo nowy technologicznie.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 kwietnia 2015, 21:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Właśnie :) jeżeli chodzi o innowacyjne technologie w dachówkach to właśnie Tegalit Protegon według mnie stoi na szycie. Zawarte są w niej pigmenty odbijające promienie słoneczne nawet o 300% lepiej, dzieki czemu na jej wewnetrznej powierzchni temperatura jest aż o 10oC, więc na upalne lato jest jak zbawienie :)

Zgłoś | Cytuj | Link

18 kwietnia 2015, 21:58

Zgadzam sie: good 0 bad

No jeżeli chce się mieć zagospodarowany strych to na pewno jest to dobre rozwiązanie, bo po położeniu blachy można oszaleć.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 54 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  24 25 26 27 28  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Dach cieknie przy komimie, Czym uszczelnić? Liczba postów: 2 Grupa: Robimy dach Roofing repair contractors specialize in diagnosing and fixing issues with residential and commercial roofs. Their services include repairing leaks, replacing d...
  • Ocieplenie i wygłuszenie poddasza z blachodachówką... Liczba postów: 27 Grupa: Robimy dach blacha jest ok, nie ma przecieków. Moje scenariusze: 1. filia, wełna, folia, płyta 2. wełna, folia, płyta Wełna ma spełnić funkcje głównie wygłuszenia, ale i t...
  • Remontujemy dach... Liczba postów: 29 Grupa: Robimy dach W kontekście hydroizolacji dachu, jednym z najważniejszych aspektów jest wybór odpowiedniego materiału. Jeśli chodzi o ten temat, warto zwrócić uwagę na membran...
  • Dachy i pokrycia dachowe Liczba postów: 158 Grupa: Robimy dach Od początku był plan na blachodachówkę. Później jednak stwierdziliśmy, że jak planujemy w przyszłości fotowoltaike to jednak pójdziemy w dachówkę ceramiczną. Ba...
  • dachy płaskie Liczba postów: 6 Grupa: Robimy dach Szukając jednocześnie dobrej jakości materiałów do pokrycia dachu to polecam zwrócić uwagę na producenta Braas w przypadku których będziecie mogli liczyć na opc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19353 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 72

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >