Poziom (nie)czystości powietrza

« Powrót do grupy: Trudne tematy

30 lipca 2024, 11:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Kto może wyjaśnić, na jakiej zasadzie pozyskiwane są dane o jakości powietrza, rodzaju oraz ilości/gęstości zanieczyszczeń różnej wielkości?!?

Pewnie wiele razy widzieliście różne mapki po prognozach pogody, które pokazywały jakość powietrza. W serwisach online można to sprawdzać na bieżąco - ale jakoś nie widziałem, jak wyglądają takie czujniki, gdzie je zamontowano i jak z technicznego punktu widzenia pracują.

Nie sądzę, żeby to było to samo, co w urządzeniach domowych - choć mam oczyszczacz Levoit Core 300 S wyposażony w czujniki i faktycznie załącza się, kiedy odpalę świeczkę albo papierosa - robiłem testy :P. Ale nadal nie wiem, na jakiej zasadzie cała ta elektronika funkcjonuje.

Ktoś ma wiedzę, żeby się wypowiedzieć??

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 sierpnia 2024, 11:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik JaneKamil napisał:
Nie sądzę, żeby to było to samo, co w urządzeniach
domowych - choć mam oczyszczacz Levoit Core 300 S
wyposażony w czujniki i faktycznie załącza się, kiedy
odpalę świeczkę albo papierosa - robiłem testy :P. Ale
nadal nie wiem, na jakiej zasadzie cała ta elektronika
funkcjonuje.


W ramach uzupełnienia:
Cała specyfikacja powyższego oczyszczacza jest na https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do-domu/o czyszczacze-powietrza/oczyszczacz-powietrza-levoit-core-300s . Ale o czujnikach niespecjalnie się rozpisują, dlatego dopytuję.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 sierpnia 2024, 14:24

Zgadzam sie: good 0 bad

A czy przykładowo kojarzycie stronę Airly.org? Tak pytam, ponieważ nie wiem czy wiecie, ale tam macie monitoring powietrza - gdzie możecie dokładnie śledzić bieżący jego stan. Myślę, że taka opcja każdemu się przyda.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19378 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 105

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >