Przeterminowany cement

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

27 maja 2009, 15:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam kilkanaście worków przeterminowanego cementu.
Jest trochę twardy ale coś tam z nim można zrobić bo sąsiad wziął tydzień temu żeby zrobić sobie coś tam przed domem. Twierdzi że w ogóle mu nie trzyma. Że wieczorem włożył kija w ten rozrobiony cement a rano wyciągnął tego kija bez żadnych problemów.
Z tego cementu chcemy zrobić wylewki. Czy da się jeszcze coś z tym zrobić? Czy da się zrobić tzw. "pół na pół"? Pół tego starego cementu i pół nowego - świeżego?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 maja 2009, 17:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli cement nie jest zawilgocony ani zgrudowany to może coś jeszcze z niego być, ale radziłbym przeprowadzić konkretna probe.
_____________________________________
www.fachowaekipa.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 października 2024, 09:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Przeterminowany cement traci swoje właściwości wiążące, co wynika z tego, że z czasem wchłania wilgoć z otoczenia i zaczyna częściowo się wiązać jeszcze w worku. To może prowadzić do tego, że po wymieszaniu z wodą nie osiąga odpowiedniej wytrzymałości, tak jak w przypadku świeżego cementu. Twój sąsiad ma rację — cement, który nie utwardza się odpowiednio, może nie mieć odpowiedniej jakości do użycia w budowie czy remontach.

Użytkownik napisał: Z tego cementu chcemy zrobić wylewki. Czy da się jeszcze coś z tym zrobić? Czy da się zrobić tzw. "pół na pół"? Pół tego starego cementu i pół nowego - świeżego?

Teoretycznie można próbować zrobić mieszankę pół na pół, ale to nie jest zalecana praktyka. Stary cement już stracił część swoich właściwości, a nawet mieszając go ze świeżym cementem, końcowy produkt może nie osiągnąć wymaganej wytrzymałości. Stosowanie przeterminowanego cementu w miejscach, gdzie potrzebna jest duża wytrzymałość (jak wylewki), może prowadzić do problemów z trwałością, pękaniem, a nawet koniecznością późniejszych napraw.

Najlepszym rozwiązaniem będzie całkowite zastąpienie starego cementu nowym. Jeśli jednak bardzo zależy Ci na tym, aby go wykorzystać, można go użyć do mniej wymagających prac, gdzie wytrzymałość nie jest kluczowa — np. do podsypki pod kostkę brukową, ale nie do wylewek czy innych konstrukcji, które mają wytrzymać obciążenia. Zajrzyj na https://remontyelblag.pl jak masz więcej pytań.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 581 Grupa: Technologie... Jeśli szukasz miejsca w którym znajdziesz szeroki wybór elementów instalacji hydraulicznych, sanitarnych, techniki grzewczej, a także wyposażenia łazienek to ko...
  • Wycena izolacji pianką PUR Liczba postów: 10 Grupa: Technologie... Wejdź na olx i poszukaj ofert. -- Kris Polecam materace próżniowe
  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 375 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • Fotowoltaika Liczba postów: 165 Grupa: Technologie... Użytkownik charlotte160 napisał: Pompa ciepła o dobry wybór. Pozwala na ogrzanie domu niskim kosztem, jest energooszczędna i ekonomiczna. Na rynku jest wiele fi...
  • agencja Liczba postów: 4 Grupa: Technologie... Dais - https://dais.pl/ to agencja marketingowa, która łączy doświadczenie w social mediach z efektywnymi strategiami performance marketingowymi. Dzięki analizo...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19443 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 347

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >