Korzyści i straty płynące z tekiej decyzji
Stron: 2 ▾ Skocz do strony idź ◂ 1 2
Dodaj zdjęcie
Dodaj film
Organy podatkowe niejednokrotnie odmawiały podatnikom prawa do nadpłaty w VAT - po wyroku TSUE to się zmieni
Organowi podatkowemu nie będzie już tak łatwo odmówić podatnikowi zwrotu nadwyżki VAT wynikającej z transakcji zawieranej z konsumentem. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiego wydał 21 marca 2024 r. korzystne dla podatników orzeczenie dotyczące nadpłaty.
Świadczenia rzeczowe w czasie pokoju – Militaryzacja przedsiębiorców. Co oznacza proponowana zmiana prawa?
Rząd polski planuje wprowadzić istotne zmiany w przepisach dotyczących świadczeń rzeczowych na rzecz obrony kraju. Celem tych zmian jest zwiększenie dostępności zasobów dla Sił Zbrojnych w sytuacjach kryzysowych (tereny, pomieszczenia, środki transportowe, maszyny i inny sprzęt).
Kodeks pracy w 2025 r. – jakie czekają nas zmiany?
Planowane zmiany w Kodeksie pracy na 2025 rok stanowią istotny krok w kierunku ewolucji polskiego prawa pracy, harmonizując przepisy z potrzebami dynamicznie ewoluującego rynku oraz wymaganiami współczesnych struktur zatrudnienia.
Co czeka branżę transportową po wprowadzeniu nowych taryfikatorów?
Już w 2002 roku w Białej Księdze „Europejska polityka transportowa do roku 2010: czas na decyzję” Komisja Europejska wskazała potrzebę zaostrzenia kontroli i sankcji, zwłaszcza w zakresie przepisów socjalnych dotyczących działalności w transporcie drogowym. Zdaniem Komisji, dla bezpieczeństwa na drogach oraz lepszych warunków zatrudnienia, organizacja czasu pracy kierowców zawodowych ma istotne znaczenie dla tworzenia wspólnego rynku usług w zakresie transportu lądowego.
Aby przeglądać tę stronę, musisz się zalogować.
Społeczność budnet.pl ma już 19417 użytkowników
gości: 244