SILKA czy Ytong – co wybrać?

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

6 marca 2011, 15:53

Zgadzam sie: good 0 bad

SILKA i Ytong to tak naprawdę dwa bardzo podobne silikaty, wykonane z tych samych materiałów,czyli wody, wapna i piasku, lecz różniące się między sobą gęstością.

Do bloczków Ytong w procesie produkcji dodawana jest specjalna pasta aluminiowa, która spalając się w procesie wypalania nadaje im specyficzną porowatą strukturę. W rezultacie bloczki Ytong są nie tylko lżejsze, lecz także, dzięki tym zamkniętym i odizolowanym porom, mają doskonałe właściwości termoizolacyjne i są odporne na wilgoć. SILKA, pozbawiona dodatku aluminium w procesie produkcyjnym, ma gęstszą strukturę dzięki czemu stanowi doskonałą barierę akustyczną i jest bardziej wytrzymała, lecz okazji też i cięższa.

Ze względu na swe właściwości oba te silikaty są bardzo często stosowane w budownictwie, choć trzeba przyznać, że optymalne wyniki uzyskuje się łącząc oba systemy w jeden i stosując bloczki Ytong do budowy ścian zewnętrznych, a bloki SILKA wewnątrz budynku. Dlaczego tak jest? Cóż, dom zbudowany tylko z bloków Ytong na pewno będzie odporny na wilgoć i ciepły, lecz za to doskonale będziemy wiedzieli co dzieje się za zamkniętymi drzwiami pokoju naszego dziecka, to tylko czasami bywa zaletą. Dodatkowo porowata struktura tych bloczków powoduje, że są one mniej wytrzymałe niż pełne cegły, co ograniczy nasze pomysły co do projektu domu. SILKA za to zapewnia nam błogosławioną ciszę, ale kosztem konieczności dodatkowego ocieplenia ścian zewnętrznych wełną mineralną lub styropianem oraz odpowiedniej izolacji przygruntowej, która zapobiegnie nasiąkaniu cegły wodą. Oba typy silikatów są bezproblemowe zarówno w trakcie stawiania ścian jak i przy pracach wykończeniowych, a dzięki ich rosnącej popularności są także ogólnodostępne.

Jak widać, wybór pomiędzy blokami Ytong a SILKA nie należy do najłatwiejszych i powinien być dokonywany tylko po dokładnym określeniu warunków eksploatacji i wymagań inwestora. Ważna też jest cena, gdyż dom budowany w systemie jednowarstwowym, bez konieczności docieplania, z reguły okazuje się tańszy niż ten budowany metodą muru warstwowego. Dodatkowo założenie ocieplenia a także odpowiedniej izolacji przy gruncie, konieczne w wypadku SILKI, zajmują też o wiele więcej czasu, którego nie rekompensują ani bloczki SILKA E z gotowymi otworami do prowadzenia wiązek instalacji elektrycznej ani też zyskanie dodatkowej powierzchni wewnętrznej dzięki cieńszym ścianom. Jeśli jednak ważniejszy jest dla nas komfort niż koszty i czas budowy, SILKA wydaje się lepszym rozwiązaniem niż inne dostępne obecnie materiały. Więcej na temat tych materiałów budowlanych można znaleźć na stronie www.xella.pl i www.xella20cm.pl.

http://www.mojebudownictwo.blogspot.com/

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 marca 2011, 21:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Aaa patrze tutaj i teraz już wszystko jasne. Skopiowałeś/łaś kawałek wypowiedzi do innego tematu. Cóż za lenistwo... Bloczki też tak robicie? :D

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 marca 2011, 15:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Dzień Dobry,
to ja tylko dodam od siebie, że użytkownik Aress chyba się urwał z księżyca, z tym co wypisuje. Proszę nie traktować jego postów poważnie. Informacje tam zawarte są przekłamane i nierzetelne.

pozdrawiam forumowiczów

Zgłoś | Cytuj | Link

28 marca 2011, 15:12

Zgadzam sie: good 0 bad

rozeznanie w temacie widze bardzo duze

Zgłoś | Cytuj | Link

28 marca 2011, 21:51

Zgadzam sie: good 0 bad

jak to jest z tym aluminium w bloczkach silikatowych, bo zaciekawiło mnie to. Droga Xello pytanie do Ciebie. Ale poszę ogólnie ;)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 kwietnia 2011, 17:30

Zgadzam sie: good 0 bad

zapadla niezreczna cisza

Zgłoś | Cytuj | Link

19 kwietnia 2011, 21:31

Zgadzam sie: good 0 bad

a szkoda.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 kwietnia 2011, 09:57

Zgadzam sie: good 0 bad

… a mnie to wcale nie dziwi. Zawsze musicie kogoś przycisnąć?

Gościu fajny artykuł napisał („CTRL+C” oraz „CTRL+V” – tak to się robi?), a Ty musisz wygrzebać z blora jakieś aluminium i to do tego – spalone. ;-)

Zgłoś | Cytuj | Link

26 kwietnia 2011, 11:20

Zgadzam sie: good 0 bad

mozna i kopiowac aby tylko madrze :)
ciekawe czy gdyby podmieniono material na taki sam tylko innego producenta czy tez niektorzy by pisali ze to dobry material bo firmy X

Zgłoś | Cytuj | Link

29 kwietnia 2011, 18:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Dariusz_JM napisał:
… a mnie to wcale nie dziwi. Zawsze musicie kogoś
przycisnąć?

Gościu fajny artykuł napisał („CTRL+C” oraz
„CTRL+V” – tak to się robi?), a Ty musisz wygrzebać
z blora jakieś aluminium i to do tego – spalone. ;-)


Przepraszam :)
A swoją drogą, może to prawda co piszą;)

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19420 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 383

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >